Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
ние одиме,затоа што јужниве ќе имаат повеќе изгубени сетови од нас
me plasi sto Slovenija eksperimentira vo sostavot... vazno e dali se znae odnapred rasporedot tamu, t.e. ako Polska igra tamu so nas, imaa interes sto eksperimentirase sega so nas, isto i Slovenija so Grcija... a mislam i procenka, moze Polska procenila bolje nie da sme tamu nego juznive, ne mi e bas se jasno vo taktikite ?...
 
G

Goldie

Гостин
me plasi sto Slovenija eksperimentira vo sostavot... vazno e dali se znae odnapred rasporedot tamu, t.e. ako Polska igra tamu so nas, imaa interes sto eksperimentirase sega so nas, isto i Slovenija so Grcija... a mislam i procenka, moze Polska procenila bolje nie da sme tamu nego juznive, ne mi e bas se jasno vo taktikite ?...
Што експериментирала Полска ? Они се тука со Б составот така да не се непобедливи, и од Естонија губеа 3-1 и 3-0 а Австрија на 2 пати им зимаше по два сета а ние ги тепавме 3-0 двете

Грција изгледа ќе го добие третиов ама ќе изгубат
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
Што експериментирала Полска ? Они се тука со Б составот така да не се непобедливи, и од Естонија губеа 3-1 и 3-0 а Австрија на 2 пати им зимаше по два сета а ние ги тепавме 3-0 двете

Грција изгледа ќе го добие третиов ама ќе изгубат
3:2 i 3:1
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Леее судијата како им го подари сетот на педерите..Двоен контакт направија на мрежа а тој пак им го даде поенот, и со тоа го зедоа сетот.(n)
Се правеше дека не гледа или стварно ќор е .

Од 15-20 стигнаа 23-22 и ништо.На 23-23 средниот блокер имаше мат позиција а тој му ја остави на Урнаут а тој беше блокиран.Лошо позициониран.

Сега јужниве одма 3-0 направија ццц.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
po se ke se igra 5- set, juznive najverojatno ke pobedat:(
a ne li beshe pametno vo isto vreme da se igraat utakmicite ??

AJDE SUKUR, pakuvajte koferite za Polska:P
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.120
Поени од реакции
9.976
Колку што прочитав отидовме на фајналфор. Сега против Словенија се игра? И уште едно прашање, Имаат ли некаков финансиски надоместок за тоа што стигнуваат до четирите најдобри, или лигава е гола вода.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Колку што прочитав отидовме на фајналфор. Сега против Словенија се игра? И уште едно прашање, Имаат ли некаков финансиски надоместок за тоа што стигнуваат до четирите најдобри, или лигава е гола вода.
ke ima zdreb
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.593
Поени од реакции
69.925
Со Естонија играме во полуфиналето. Нема многу надеж за нас, али очекувам подобри утакмици од двете кои ги одигравме пред месец дена :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom