Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Два поени во топ 5 на нашата селекција.На 5 место Никола Георгиев, а на прво место Александар Љафтов
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.737
Поени од реакции
6.673
Пошто не ја пратам многу одбојкава може некој да ми објасни накратко каква тежина има оваа европскава лига во светот на одбојката? Пошто знам скоро кога беше а и од годините...во квалификации за ЕП и СП секогаш сме биле дрвца, па ми е чудно како така наеднаш стигнавме до Ф4 во некоја си “европска лига“.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
795
Поени од реакции
702
Ова е европско надпреваруване и нема голема тежина во светот на одбоjката. Наjпозитивно нешто во ова лига е ако си победник во неjа добиваш право да учествуваш во трета дивизиjа на Светската лига - наjквалитетен одбоjкарски надпревар во светот. Минатата година и двата финалиста во ова Европска лига получиха право да играт во Светска лига, мислам дека и ова година и финалистот и победникот ке играт наредната година во Светска лига али зависи и од нивната можност да осигурат финански средства за сите дестинации по светот со авион. Македониjа има одлична шанса да игра во Светска лига, али дали има могучност е друга приказна ?
 
G

Goldie

Гостин
http://ekipa.mk/na-makite-spartanski-im-nema-kraj-se-rasipa-avtobusot-na-odbojkarite-ushte-se-vo-nish/
Ќе стигнат ли навреме за утакмицата одбојкариве ?
Битно тркало ќе иаме у Вардар. ;)
Јас незнам што се замараат да играат за Македонија воопшто со ваков третман, нека стигнат во Полска и без замарање нека изгубат 3-0 барем нека земат некој денар
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Abe dali so spejs shatl ili peshki da idele, ova im e maksimumot.
Аман бе брат, толку многу разбираш па го трвдиш тоа? Македонија од првиот натрепавр во Естонија игра за 50% подобро, проблемот е што Никола Ѓоргиев цел живот, цела кариера игра коректор, а сега за репрезентацијата игра примач, па додека да се навике, па да се уиграат и сега е многу подобро. Немаа ниту пријателски.

Да не се разбереме грешка, Македонија не е репрезентација што може да се носи со најдобрите од светската лига, но малце е глупаво за тие што го оставија цело лето, а некој од нив како Никола, Гума играа за тимовите до пред месец време. Сигурно не ги познаваш, а јас лично ги познавма. АКо сакаш ќе ти дадам фб, инстаграм профили уживаат и живеат да играат за националниот дрес, а некој вака да се подсмева со нив.

Ги пратија со автобус БЕЗ КЛИМА да патуваат 1400 км и прифатија, за да го остварат сонот и играат Ф4, ама нормално многу заебанти во МК. Со спејс шатл да ги пратиле, мајко моја.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Stojam 100% pozadi Odbojkarive i se nadevam na Finale. Samo ne mi e jasno kako planirat ako daj boze vlezat vo Svetska Liga da patuvat niz Svetot koga nemozat da organizirat nitu charter do Polska. Bedna Organizacija. Nemame kojznae kakvi sportisti ali i tie sto vredat gi upropastuvame so katastrofaöna organizacija, STETA.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Филип Деспотовски во дрим тимот ...

 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
на дресот денес му пишува Депотовски
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom