Македонска берза

До колку очекувате да падне МБИ10 заради вирусната пандемија:

 • 3000

  Гласови: 33 28,9%
 • 2000

  Гласови: 39 34,2%
 • 1000

  Гласови: 11 9,6%
 • 0 (да го испоштуваме другарот Близард)

  Гласови: 11 9,6%
 • МБИ ќе иде у плус, какво паѓање

  Гласови: 20 17,5%

 • Вкупно гласачи
  114
Член од
4 септември 2013
Мислења
79
Поени од реакции
27
Поштовани професионални учесници во пазарот на хартии од вредност,

Ве молам кажете ми колкав е продажниот налог за AUMK.

Ви благодарам однапред.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
536
Поени од реакции
383
Поштовани професионални учесници во пазарот на хартии од вредност,

Ве молам кажете ми колкав е продажниот налог за AUMK.

Ви благодарам однапред.
103 комада по 1.750 денари.
 

Hooligan

..The President...
Член од
9 февруари 2008
Мислења
2.348
Поени од реакции
687
Која фирма на Кочо Аѓушев ќе се продава на ТЕ-ТО ?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
802
Поени од реакции
517
сигурно енерги делив солуш.

кога сме веке кај топлификација како е можно да уште котира на берза без одржано годишно собрание и усвоени годишни сметки. тоа е исто како да имам фирма и завршните сметки да не ги потпишам. оваа раководство на мсе е е еден голем смет, затоа не бива од нашава мсе берза ради неколку копуци кои немаа елементарна писменост напредокот на еден важен систем се кочи.
 

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
360
Поени од реакции
393
@TENDO дур си во канцеларија,молим те само колку има поминато МПТ и бид\аск.
 
Член од
16 мај 2014
Мислења
407
Поени од реакции
302
STB ima javen povik za sobranie na 27.07 , nema nisto za prioritetnite.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.514
Поени од реакции
8.172

Hub

Член од
3 мај 2017
Мислења
360
Поени од реакции
393
По објавата за откуп на акции со цена од 28-60к денари јас мислев дека ќе полета цената на акцијата ама изгледа сум бил грешка.
Од 15 до 60 е одлуката.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
802
Поени од реакции
1.144
STB ima javen povik za sobranie na 27.07 , nema nisto za prioritetnite.
Еве се чека да паднат на 150 денари, па да ги купиме сите :facepalm:[DOUBLEPOST=1498564491][/DOUBLEPOST]
:aplauz: Не ја пратам многу УНИ но како и да е добро е да се иде напред...

Како ти изгледа пазаров сега, спремен за реинвестиција или ќе се почека малку...?
Сега видов дека денес пак поминале 20 количина кај PKB.
Ја бркав пред пола година, зедов ептен нешто ситно на 8.500. Па почна да се крева со ситни количини по 10%, и се откажав од купување.
Едно време се појави поголема количина на 11.500, ама па во тоа време немав слободни средства за инвестирање.

Некој да даде тука повеќе инфо за ризиците за компанијава, пошо вака на фундаменти ептен јако изгледа.
 
Член од
16 мај 2014
Мислења
407
Поени од реакции
302
Povtorno da prasam dali e isplatena dividendata od OHB , kaj mene nema seuste?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
802
Поени од реакции
517
море треснување индексот од земја во рок од 1 час. Се надевам не почеток на некој тренд.
 
На врв Bottom