Македонската кошарка!

Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Нашите кошаркарски јуниори обезбедија место во полуфиналето на „Б“ европското првенство за играчи до 20 години. Во решавачкиот дуел доцна синоќа во Лисабон, македонските надежи славеа над Австрија со 86:77.

Во натпреварот за финале и пласман во најквалитетената евро „А“ дивизија утре ќе играат против врсниците од Полска.
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Ај напишете нешто во врска со трансферите во мак кошарката. Кој каде отидел, кој каде треба да оди.....
Јас знам дека во Струмица 2005 дојдоа многу играчи:
-Џон Чепел (високиот центар од USA) што играше првиот дел од сезоната во Струмица 2005
-Саздов -бекот кој дојде од Вардар
-ХаџиВасилев -не знам многу за него но знам дека бил одличен играч и дека играл во 2лига каде поостигнувал по 50коша од натпревар
-Богоев - Струмичанец кој играше во соседна Грција, каде ако не се лажам беше капитен оваа сезона ке игра за Струмица 2005
-Дани Христов повеќе не е член на Струмица 2005. Тој оваа сезона ке настапува во редовите на МЗТ СКОПЈЕ
-Јоксимовиќ (актрактивната седмица) си отиде од Струмица
-Струмица 2005 има и нов тренер - помошниот тренер на АЕК од ГРЦИЈА

п.с. не сум сигурен дека сите информации се точни, но повеќето од нив се.
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Вреди да се оживее темата нели:D
Значи потсетувам со оглед на фактот дека многу постови се избришани
значи сега е паузата. Некаде за еден месец почнува фајнал фордот. сТРУМИЦА 2005 засега е убедлива на врвот, имаат грчки тренер кој им држеше лекција на сите, имат малку странски засилување, претежно грци и одлични македонци во тимот.
Шти мислите вие за македонската лига оваа сеозна?
и кој е вашиот фаворит
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Струмица 2005 дефинитивно :)
Само ме интересира дали ќе остане истиот состав во екипата како што беше или има некои промени?
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
walker_girl напиша:
Струмица 2005 дефинитивно :)
Само ме интересира дали ќе остане истиот состав во екипата како што беше или има некои промени?
како што знам ја Флу си отиде деинитивно
и да напоменам дека еден од најомилените мои играчи во мак лигата Ѓуровски (центарот на мзт) моментално тренира во Струмица
дали знае некој што се случува со него, бидејќи се слишат повеќе гласини, некои велат дека е овде на рехабилитација (после неговата долга повреда и неговиот договор со мзт сеуште трае, сепак зошто би тренирал во струмица ако е играч на мзт???)
 
Член од
17 мај 2006
Мислења
32
Поени од реакции
0
ima i igraci koj tek ke gi vidite koj se nad 2 15cm i imaat kilaza bas za pod kos ali tie igraci tek treba da izlezat od mladinskite pogoni na klubovive koj ja sledi mladinskata kosarka sigurno gi ima primeteno a sea toa sto go gledame ne lici na nisto nema nieden igrac koj moze ona atraktivno da zabie a ni suteri neame igrac sto e suter treba da ima procent barem okolu 50 60% A NE KO NASIVE 25 30%:tapp: :tapp: :tapp: :toe: :toe: :toe: :toe: :uvo: :uvo: :uvo:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
darkobasket напиша:
ima i igraci koj tek ke gi vidite koj se nad 2 15cm i imaat kilaza bas za pod kos ali tie igraci tek treba da izlezat od mladinskite pogoni na klubovive koj ja sledi mladinskata kosarka sigurno gi ima primeteno a sea toa sto go gledame ne lici na nisto nema nieden igrac koj moze ona atraktivno da zabie a ni suteri neame igrac sto e suter treba da ima procent barem okolu 50 60% A NE KO NASIVE 25 30%:tapp: :tapp: :tapp: :toe: :toe: :toe: :toe: :uvo: :uvo: :uvo:
овој пост го пишуваш за да можеш да играш кантер?
што ти се овие проценти жити се кај најде 20% прецизнт, кога последен пат си гледал мак кошарка?
83та год?
искрено бајаги гледаш НБА па те молам пишувај постови во игранка за кантер барем не ги уништувај другите теми:tapp:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Sega koj ke ode vo Jadranskata liga se pravi muabet deka Fersped , ima pravo 1 den tim Jas mislam deka treba liderot na ligata t.e Strumica 2005 .
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
iLe напиша:
Sega koj ke ode vo Jadranskata liga se pravi muabet deka Fersped , ima pravo 1 den tim Jas mislam deka treba liderot na ligata t.e Strumica 2005 .
Тој што ќе го освои првенството треба да игра во НЛБ лигата, а не да форосираат некој тим што има само име. Значи поштено кој ќе ја освои титулата тој нека игра.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
ZOTE напиша:
Тој што ќе го освои првенството треба да игра во НЛБ лигата, а не да форосираат некој тим што има само име. Значи поштено кој ќе ја освои титулата тој нека игра.
Se soglasuvam so tebe Zote koj ke bide sampion toj neka igra a i plus Strumica ima sala koja e so dobri uslovi za igranje moze ke trreba use neso da se renovira i top ke bide a ne tuka na fersped salata ni 1000 ne sobira:pos2::pos2::pos2:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Pretsedatelot na strumica 2005 podnese baranje za NLB ligata koj ke osvoi toj da igra i gi prasuva na NLB ligata dali ke ode Fersped ili koj ke bide liderot na prvenstvoto vo Makedonija.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Еве што вели Карапиперис, претседателот на Струмица 2005.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Sto ke kazate za Fersped izgubi od Pelister Strumica 2005 prodolzi so pobedite .
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.568
Поени од реакции
48.161
iLe напиша:
Sto ke kazate za Fersped izgubi od Pelister Strumica 2005 prodolzi so pobedite .
Drugar ne me prasuvaj za fersped kolku gi mrazam ako napisam se sto im mislam ke mi rikne kompjuterot


RABOTNICKI-----FERSPED--------STERJO NAKOV-------MAFIJA
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
a be kaj da e ke nemame ni liga vo kosarka, a i ne ni treba, pa ke sigledame nba, barem ke vidime nesto asolno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom