Македонската кошарка!

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Izmrznan_Zajak напиша:
Oooo da,interesna utakmica so Pelister na domasen teren,samo kako voda4i na tabelata,igravme dosta slabo,u 3ta 4-tina 8 min. ne dadeeme niti eden kos so e za peza.Mozam da kazam oti iskubaame gaz taj pat.:kesa:
1. тешко гледаш кошарка изгледа, ако гледаш убаво и ги пратиш резултатите, ќе знаеш дека Пелистер ги победио на Фершпед пред 2 кола
2.офизијален јазик е македонски, така да пробај да пишуваш македонски, а не на класичен струмички дијалект:helou:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Deneska vo Gradski park Rabotnicki-Vardar od 19.00.Inace na tabelata
vodi Strumica 2 e Rabotnicki 3 e Mzt 4 e Vardar 5 Pelister i 6 Fenito e to:helou:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Kurtovic najavi povlekuvanje i sega zamenata ke se bara vo Dimitrovski,Stojanovski ili Sokolov:helou:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Од каде да почнам????

Кошарката дефинитивно е на повисоко ниво од што беше лани или преклани, ама немојте да тресете глупости дека напреднала многу. Зашто напреднала? Зашто вие што не сте гледале асална кошарка во Струмица и Битола сега ви дојдоа спонзори и оддеднаш напредна кошарката? Кошарката е сеуште на едно мноооооооогу бедно ниво, затоа што сите странци што играат кај нас, неможат да играат ни во трета босанска лига

2. А за шампиниот, џабе зборувате, врти сучи, Работнички колку и да игра слабо пак ке биде шампион. Зашто? Сега одма ке поченете вие Струмичани да се буните, ама ако сте гледале кошарка уназад 15 години ке ви дбиде јасно зашто. Ако влогот е Јадранска Лига, Далас да дојде да игра во Македонија нема првак да биде, зашто цела организација во КФМ е во претседателство на Работнички и нема никој да дозволи да друга екипа да оди во Јадраснка лига, посебно не Струмица која нема ни услови за одржување на такви натпревари што значи дека ако Струмица треба да оди, Македонија ке ја изгуби шансата за Јадранска лига, епа сега пресметајте, дали некој е будала и да го дозволи тоа, посебно лугето од Работнички кои воедно го водат и КФМ.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Vaka sea deka nema naprednato mnogu nema a za vo jadranska liga taka e nikoj nema da dozvoli drug osven Rabotnicki da odito e to
 

Izmrznan_Zajak

I spank Bunnies
Член од
28 февруари 2007
Мислења
39
Поени од реакции
1
SANCTIMONIOUS напиша:
1. тешко гледаш кошарка изгледа, ако гледаш убаво и ги пратиш резултатите, ќе знаеш дека Пелистер ги победио на Фершпед пред 2 кола
2.офизијален јазик е македонски, така да пробај да пишуваш македонски, а не на класичен струмички дијалект:helou:
Vlado,abe jas sum tezok strumicanec,ne kak tebe malezak,so poveke dijalekti,a za kosarka eden kup lekcii mozam da ti drzam,ama koj da ti kaze neli?:blabla:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Kolku so gleam Sanctimonius poeke deluva deka e vlezen vo tek so ova otkolku tito e to
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Радикал, се во ред и точно што напиша, само едно не ми е јасно:
Зошто Струмица да нема услови да организира натпревар од Јадранската лига?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ja mislam deka ako se renovira malce salata vo Strumica mislam deka Strumica ke moze da igra vo Jadranska liga i plus salata ne e mala isto kako na Helios Domzale salata e a salata vo gradski park e tamu nema uslovito e to
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Струмикс напиша:
Радикал, се во ред и точно што напиша, само едно не ми е јасно:
Зошто Струмица да нема услови да организира натпревар од Јадранската лига?
Не е само салата во прашање. Инфраструктурата на градот е пред се онаа што ја кочи Струмица. Нема хотели на потребното ниво како што асоцијацијата бара и што е најважно, нема аеродром. Цибона и Партизан се екипи кои играат среда-сабота цела година и патуваат со сопствени авиони. Неможат да си дозволат губење драгоцено време со автобуси навака-натака. Струмица е на најмалку два саати во еден правец од најблискиот Аеродром, а тоа значи дека не ги исполнува условите за учество во Јадранкса Лига.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Billa Bong напиша:
Ja mislam deka ako se renovira malce salata vo strumica mislam deka Strumica ke moze da igra vo Jadranska liga i plus salata ne e mala isto kako na Helios Domzale salata e a salata vo gradski park e tamu nema uslovito e to
Како што реков во претходниот пост, не е до салата, зашто мислам дека ниедна сала во моментов во Македонија не исполнува услови за Јадранска Лига. Ако се игра во Јадранскла Лига, сигурно, тврдам 100% дека ке игра Рабонички (ако по грешка биде некој друг, ма да нема теорија) ке се игра во ново изградената сала во Скопје (колку што сум јас упатен)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Valjda ke ja napraat do togas mada Grujo rece deka ima sea pari za dograbato e to moze e i taka Strumica kako Strumica ne ide na primer site ekipi so igraat vo Jadranskata liga se od glavnite gradovi na drzavite normalno osven Zadar ama Zadar e grad ne e zaebancija
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Izmrznan_Zajak напиша:
Vlado,abe jas sum tezok strumicanec,ne kak tebe malezak,so poveke dijalekti,a za kosarka eden kup lekcii mozam da ti drzam,ama koj da ti kaze neli?:blabla:
хехе
ајде бе
иако не те познавам, се нафаќам.
И на теорија и на Пракса. Кога сакаш. каде сакаш и на што сакаш:helou::star:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Moze i ja da se prikljucam:pos2: :vozbud::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom