Македонија тотално блокирана

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Batistuta напиша:
касниме на факултет...
Кој факултет бе типче,државата пропаѓа,ја пљачкаат,ни се посраа сите на глава,он на факултет ке идел????
А за болничките коли знам дека се што е приоритетно од витално значење се пропушта,па не се таму дивјаци курац,колку толку знаат шо прават.Само востание за нас ништо друго премногу се јаки криминалните организации на ВМРО и СДСМ да се срушат со 200 души,си сака добра организација,пари,оружје и засекогаш да ги снема од овие простори,имаат зарането ногу народ(домашни предавници)кои велат убаво ни е шо ни фали,а знаеме дека нивните татковци нелегално стекнале имот и се збогатени на нелегален пат,кај тој ке те разбере не си трошите зборовите,он ке оди у Куба на Нова Година ти овде ке везеш гублени и ке ги слушаме глупостите на крими организациите.:sekss:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
astrion напиша:
Кој факултет бе типче,државата пропаѓа,ја пљачкаат,ни се посраа сите на глава,он на факултет ке идел????
A ти по цел ден седиш дома, или искачаш и до кладилница?

astrion напиша:
А за болничките коли знам дека се што е приоритетно од витално значење се пропушта,па не се таму дивјаци курац,колку толку знаат шо прават.
Се пропушта жими ашимов, да видеше денес кој сообраќаен хаос беше, река од коли заглавени, Господ да сака неможе да протне кола, не па тие ќе пропуштеле.

astrion напиша:
Само востание за нас ништо друго премногу се јаки криминалните организации на ВМРО и СДСМ
И после востанието што? Кој ќе биде Војводата? Има ли таква политичка опција, индивидуа или шо и да е кој ќе ја превземе одговорноста, а ние да му ја дадеме довербата?

Востание за кого? Не помислувај на демагошки одговор од типот на: "За народот бе брат, за Македонија..." Народот избира кој ќе ја води државата, со востание или преку избори, ние немаме кого да избереме, тоа треба да го сфатиш.
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Мистичен напиша:
A ти по цел ден седиш дома, или искачаш и до кладилница?
Мора да одам таму работам,ако има демонстрации,ке одам порано пешки,убаво е за здравјето,Аеродром -Центар 20 минути а може и со точак:icon_lol:

Мистичен напиша:
Се пропушта жими ашимов, да видеше денес кој сообраќаен хаос беше, река од коли заглавени, Господ да сака неможе да протне кола, не па тие ќе пропуштеле.
Шо курац излегле со кола кога знаат дека се е блокирано,ти оти не земеш 200 денари и оди купи си Мазда кога знаеш дека испод 5000 евра нема Мазда:icon_lol:
Мистичен напиша:
И после востанието што? Кој ќе биде Војводата? Има ли таква политичка опција, индивидуа или шо и да е кој ќе ја превземе одговорноста, а ние да му ја дадеме довербата?
Нема,жалосно,нема катастрофа за Македонскиот народ,ке трга уште 10 години така пред да се распадне Вардарскиот дел како што е предвидено

Мистичен напиша:
Востание за кого? Не помислувај на демагошки одговор од типот на: "За народот бе брат, за Македонија..." Народот избира кој ќе ја води државата, со востание или преку избори, ние немаме кого да избереме, тоа треба да го сфатиш.
За Бранко не за народот а ние ке го кренеме:icon_lol:
 

astrion

REBEL
Член од
15 ноември 2005
Мислења
792
Поени од реакции
18
Гледам у кориснички панел црвено од МИСТИЧЕН а поените ми скокнале ,си викам да не се расипа ова кајганата ,гледам поубаво пет зелени надоле ааа викам шо била работата,ги трогнала мојта изјава повеќе души.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
astrion напиша:
Гледам у кориснички панел црвено од МИСТИЧЕН
И реши вака јавно да ми се одмаздиш со тоа што ќе кажеш пред сите, а и пред учителката дека сум ти дал "не се согласувам", а твојот пост е од непроценлива вредност. Срам ме било.
astrion напиша:
а поените ми скокнале ,си викам да не се расипа ова кајганата ,гледам поубаво пет зелени надоле ааа викам шо била работата,ги трогнала мојта изјава повеќе души.
Овации драги гледачи во арената, публиката групно оргазмира читајќи ги елоквентните писанија, со едната рака во гаќите, со другата кликајќи на "зелено за астрион"!;)
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
SLaCk напиша:
Jas voopsto ne sum izrevoltiran i gi poddrzuvam blokadite. Koga drzavnite institucii i funkcionerite vo niv gi prekrsuvaat zakonite kade da se obratat graganite? Ova sto go pravat e od bezizleznost, a ima efekti veruvajte deka ima. Uste tri blokadi da se pojavat vednas ke gi primi premierot Buckovski i ke razgovara so niv a vaka da mu recat nema nikogas da gi primi. Drugite opcii sto im ostanuvaat na lugeto se daleku poradikalni i ne bi sakal da gi spomenuvam.
Подолго време те читам и забележувам една хронична појава кај тебе. Се што не ти се допаѓа како став кај другите го поврзуваш со СДСМ и го шиканираш како позиција на власта. “Лов на вештерки“ или немање аргументи?

Уште три блокади и ќе ги прими Премиерот, да и ќе разговара и после тоа нашиот “сакан“ Премиер ќе биде во хамлетовска дилема
“Дали да ја сопрам приватизација на ЕСМ или да ги растерам блокаторите(како што вчера ги растера стечајките од Куманово кои исто така ги прими)“?
Незнам зашто ама можам од сега да се кладам дека по приемот кај Премиерот, луѓето на Џанго, со задовоство ќе ги растераат блокадите, а RWE, за некој месец од сега ќе стане споственик на ЕСМ.
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
протестите за струја ги оправдувам какви и да се. продавањето на ЕСМ не е „ситна“ работа па да се протестира пред влада или собрание. едно е што се знае дека некои ќе лапаат големи провизии ама друго е што цел народ ќе го папа. приказната ќе биде иста како за Телекомот. цените ќе скокнат 2-3 пати. ај телфонија не е основна за живот ама струја бе, ќе треба да се враќаме у 19 век. Точно е дека обичниот (вработен) човек страда од блокадите ама споредете го со страдањето што ќе следи по продажбата на многуте сиромашни фамилии(многу ќе заборават што е бољер). всушност и целта на блокадата е таа, да се засегне секој со проблемот за продажбата на ЕСМ и да направи кој што може во врска со тоа, или да ја подржи или да ја оспори
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
Интересно е тоа што (уште) има наивни луѓе кои веруваат дека со блокада на раскрсници и магистрали во земјава можат нешто да сменат.
Кога се продаде Телеком и кога рипнаа цените имаше повик сите во 12.00 да ги кренат слушалките и така да го блокирале телефонскиот сообраќај во цела земја.
Атила Сендреј ни за јајца не се почеша од таа акција. Верувајте нема ни Бучковски од блокадите.
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
Konstantin напиша:
Интересно е тоа што (уште) има наивни луѓе кои веруваат дека со блокада на раскрсници и магистрали во земјава можат нешто да сменат.
Кога се продаде Телеком и кога рипнаа цените имаше повик сите во 12.00 да ги кренат слушалките и така да го блокирале телефонскиот сообраќај во цела земја.
Атила Сендреј ни за јајца не се почеша од таа акција. Верувајте нема ни Бучковски од блокадите.
мешаш баби и жаби... акцијата за телеком беше против приватна фирма а блокадите против продажбата на ЕСМ се против нашата влада. управен одбор на телеком не бираме на гласање ама влада да. идејата на блокадите не е за да речат од владата „еј протестираат не го продаваме ЕСМ“ туку да се потикнат граѓаните да се изјаснат дали се за или против продажба. ако не сте знаеле на блокадите се собираат потписи против продажбата на ЕСМ. тие потписи не се собираат за некој да може да се секава на блокадите
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
I bas me interesira kakvo vi e toa rabotno vreme koga protestite traat od 13 casot do 16 casot!? I se znae odnapred kade ima blokadi? I na fakultet vo toa vreme odite? A baska e raspust!?
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Konstantin напиша:
Подолго време те читам и забележувам една хронична појава кај тебе. Се што не ти се допаѓа како став кај другите го поврзуваш со СДСМ и го шиканираш како позиција на власта. “Лов на вештерки“ или немање аргументи?

Уште три блокади и ќе ги прими Премиерот, да и ќе разговара и после тоа нашиот “сакан“ Премиер ќе биде во хамлетовска дилема
“Дали да ја сопрам приватизација на ЕСМ или да ги растерам блокаторите(како што вчера ги растера стечајките од Куманово кои исто така ги прими)“?
Незнам зашто ама можам од сега да се кладам дека по приемот кај Премиерот, луѓето на Џанго, со задовоство ќе ги растераат блокадите, а RWE, за некој месец од сега ќе стане споственик на ЕСМ.
Moze i toa e vistina sto go zboruvas, ama togas premierot ke bide zapameten (m.z. taka kako sto treba da bide zapameten) kako inaetcija i lazgo i se razbira nema da dobie uste eden mandat. A dokolku nisto ne se prevzema dovolno e nekoi buljasi od televizii kako kanal 5 i telma da treskaat gluposti i da manipuliraat i da go napravat privatiziranjeto na ESm i ne bas tolku tragicno. Neli? A takvi paranoi za SDSM me fakaat od vremeto na referendumot koga vidov na sto se se spremni tie luge za da ja potkopaat voljata na narodot.
 
Член од
6 август 2005
Мислења
103
Поени од реакции
2
Ima i od losho polosho...i taka si toneeemmmmmeeeeee poleka no sigurno od losho vo poloshooo.Godinite si vrvat i se si e po staro zashto
koj ima ima,koj nema mozhe da si umre od maka.Nekoj imaat nekoj nemaat vazhno poleka se dvizhime kon celta da nekolkumina da si imaat pristojno mesto za zhiveenje narecheno Makedonija.Inaku blokadite i protestite za struja,tutun,vino ne gi podrzhuvam.Podrzhuvam samo IZBORI zaradi prichina.
Na site bedni nezadovolnici im porachuvam da razmislat dobro komu mu go davaat pravoto da koli i besi vo ovaa rajska demokratija.
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
А што, зарем Премиерот ќе биде запаметен некако поинаку од тоа што го опиша. ЕСМ е премногу голем и премногу сериозен проект за сега да се сети некој и да го откаже тоа. Особено што се свесни дека и вака и така и продале и не продале у Септември пакуваат куферите и идат десно од микрофоните во Собрание.
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18


Francuskite farmeri:) so denovi vo 2000 ja drzea francija pod blokada.
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Konsantin ama ne e jasno dali Bucko ke ja drzi cela desna polovina ili samo eden red od desnata strana. Jas sum poveke za vtorata varijanta:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom