Македонија ке добие Кралска Резиденција

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ajде да не ја растураме темава со некоректни коментари.

Значи без шпекулации, Мир/кралот самиот ќе инвеситра во градба.

А Хунзите и Калашите се потомци на античките Македонци како што сме и ние (но дај без глупости од типиот на “нашиот крал’’) -- зошто да не дадеме 3 декари земја?

Според мене ова е добро и од аспект на одбрана од грчките напади, и од аспект на економија и промоција, и од аспект на човештина.

Jas go znam ova ama nekoj ovde ke provocira i ke treba da se nerviram poradi toa sto ne e educiran dovolno !

Ovde ima narod vo ovaa drzava sto povekje bi sakale Tito da go vidat voskresnat nego li najgolemiot megu najgolemite Aleksandar carot makedonski !!
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Ако некој далечен роднина ми дојде дома и посака подобро да се запознаеме, јас не би имал причина да не му посакам добредојде.
Макар личел на Калеш Анѓа.
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
Јас незнам како може вака да се плука по својата татковина сме пропаѓале, данокот бил грабеж, луѓето би го смениле името за да влезат во еу (проституција), незнам што правите уште тука кога толку не ви чини, одете во странство, се надевам таму ќе ви биде подобро...

пс: Супер за кралската резиденција, нека се гради државава и културно-историски и урбано...
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
- Плаќам данок и НЕМАМ ефикасно здравство, ефикасна полиција, добро образование, ефикасна противпожарна служба, јака војска...
Немаше ни до сега ... каде леташ Mакедонецу над облаците???
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ова е тема за филм, авантура, содржина која ќе те натера да отидеш, да видиш, туристичка атракција на која на околниот народ ќе му даде шанса за нова заработувачка.
После 2000 години некој народ на Каракорум се декларира себеси како Македонец.
Ти му велиш е неможе, ние немаме за леб а ти Македонец ќе ми се праиш.

Немањето леб прво е твоја лична неспособност а после е на државата.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Браос, уште една добра анимација на гладниот (прво по душа) после по тело народец.
Ова е една од инвестициите на владата, да се возобнови кралството, да се вратат "нашите" пред две илјади години мигрирани, да се возобнови Македонија, да му се покаже на светот дека и ние можеме (да умираме за јадење и пак да сме топузлии).

Ете вака, и сега ако некој праша за ИНВЕСТИЦИИ, одма Мисирков и Славјански и компанија ќе му залепат шамар (т.е. етикета) на предавник и Не-Патриот. Ете вака се движат работите во Македонија.

Инвестиции, јок, т.е. има бе (оти ќе јадам некоја етикета)...
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Има Хунзски инвестиции сега. И те молам не го вулгаризирај и банализирај муабтето на ниво на `Споменици или Лекови`.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Не туку си праиме муабет, нема шо да се вергла веќе за Хунзите, ОК, доаѓаат, тоа е, нема бркање, најјако на крај ќе биде (да ми го слушате зборот), кога ќе треба ем спомениците (особено античките ликови) ем Хунзите да се бркаат односно да се рушат и претопуваат за бакар.

Инвестиции, 140 милиони евра (биле предвидени), а Албанија во месец дена ги "трпи" овие цифри. Срамота бе, и уште па скокат како петли (пример за сит стомак).
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Има Хунзски инвестиции сега. И те молам не го вулгаризирај и банализирај муабтето на ниво на `Споменици или Лекови`.
Stefuse на тоа е и сведено . Лекови или споменици, можеме да се правиме паметни ама населението ни старее и секој човек ни треба :)
Од друга страна јас го подржувам проектов бидејќи само повеќе го разгневува и онака гневното население кое е невработено, сиромашно и гладно.
И одозгора парите за лекови за пензионерите кои редовно ги гласаат нашиве политичари идат во споменици- помалце пензионери како резултат на тоа .

Само така напред !
Гилотината ве чека!
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Жалам ама темата е за нив не е ни за здравство ни за петли. Така да :salut: Не ми се пишува за нешто што сигурно ќе биде избришано.
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Jас на твое место би го подржал проектов . Колку повеќе глупости праат, толку побесен народ а колку побесен народ толку полесно можеш да ги убедиш да ги испотепаат сите политичари.

Lupos approves this project.

Има ли бе некој гилотина по дома од старите времиња да ја зачистиме и светнеме?
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Јас ќе ви пуштам една песна што ми се допаѓа. Од новиот албум на Горилаз.

 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Jас на твое место би го подржал проектов . Колку повеќе глупости праат, толку побесен народ а колку побесен народ толку полесно можеш да ги убедиш да ги испотепаат сите политичари.
Lupos approves this project .

Има ли бе некој гилотина по дома од старите времиња да ја зачистиме и светнеме?
Крлежа вика поинаку, викаше вака... "Нередот во речениците е последица на нередот во мислите, а нередот во мислите е последица на нередот во главата, а нередот во главата е последица на нередот во човекот, а нередот во човекот е последица на нередот во средината и во состојбата на таа средина."

И после да не те чуди мислењето на Славјански и Мисирков итн.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.892
Поени од реакции
8.748
ОК, ретко ретардирана идеја али ете, можеби знаат повеќе од мене.

Него имам друго прашање и би ценел ако некој може да ми објасни:

Која е разликата меѓу Хунзите и Калашите? По ТВ кога гледам и по литература кога читам ми се чини дека Грците имаат ОК односи со Калашите, а ние изгледа со Хунзите. Какви се Хунзко-Калашките односи? Комшии ли се таму?

Да не ги скараме и нив а?
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Имав одговорено на ова,но го избришаа постот...комшии се,веројатно увиделе прилика да ќарат на идиотизмот балкански,да шетнат наваму натаму да добијат публицитет,понекоја пара...си го замислувам амбасадорот на хунзите кај нас како Дел Тротер,а на калашите во Атина како Родни...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom