Македонија ке добие Кралска Резиденција

Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Паљурци - Некогаш село, денес пусти ридови

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=113949

Какви кретени.Се дава ли вака ексклузивно земјиште? Место да насадат трња, капини, ово оно. Ќе пуштиме извоз, економски раст 25%, покачување плати, подобро здравство, инфраструктура, они смотани ќе давале гратис 3 хектари. Не ми се верува. А колку работи можеа да сменат тие 3 хектари трња. Ништо од оваа земја,све пропаѓа. Готови сме, крајот се ближи.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.716
Поени од реакции
12.145
Паљурци, место на случувања за паметење. Го чекале и папата
А, идната година жителите на Богданци го очекуваат и Папата Бенедикт Шеснаесетти.
Со кој се сме у сродство, нема да не збере, , каде се Александар оставил потомство и генерали...мала ќе ни е Македонија. Сепак, сите балкански се у тренд да си ги враќаат кралевите па ајде и ние, макар и црномањаст пакистанец. Абе аман што стана со нас, со соседите, со балканов...се збудалевме по кралеви и цареви?

Инаку за тој крај -богданчански колку што знам е еден од најплодните али сепак е државно земјиште, што сакаат нека прават.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Хаха, албанците негодувале... Ги заболе албанците за болните напати кататонични напати фантазмагорични илузии на запечените по слава Македонци...

Гради сега, изгради се прво ти, изгради ти како ти држава, после прославија, после уживај во Славата. Антички Македонци мадиња црвени... Кој знае шо народ биле тие, кој знае шо бутур, цело време како дете пред фрижидер со сладолед цивкате и кевкате, место да фатите и да размислите како да напраиме држава а не циркус...

Ми е гајле мене за монголоидните фекалии од Пакистан шо имаат желба да се идентификуваат со Александар Велики. Преку таквото, уште еден доказ за тоа дека секој може да си се чуствува како сака...
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ваууу монголоидни фекалии од Пакистан.
Ова демократијава како тоалет хартија на жица ви е.

Како можете некого да убедите дека 2000 години од колено на колено погрешно ги учеле дека потеклото им е од Македонија ?
Грцине земи ги за пример, дел власи, дел македонци, дел албанци, дел турци, па ене ги, окорели антички Грци се, им нема рамен.
Со сила.
А овие со своја воља и некој Пикасо ќе урина на нив.
Го немаш тоа ниво, твојот двор е искакан, среди си го прво.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Ваууу монголоидни фекалии од Пакистан.
Ова демократијава како тоалет хартија на жица ви е.

Како можете некого да убедите дека 2000 години од колено на колено погрешно ги учеле дека потеклото им е од Македонија ?
Грцине земи ги за пример, дел власи, дел македонци, дел албанци, дел турци, па ене ги, окорели антички Грци се, им нема рамен.
Со сила.
А овие со своја воља и некој Пикасо ќе урина на нив.
Го немаш тоа ниво, твојот двор е искакан, среди си го прво.
 

Фан на Интер

Rasturac na ZABAVI
Член од
26 јануари 2010
Мислења
612
Поени од реакции
22
Мене ми се допаѓа идејата , не дека верувам оти црнчугиве имаат благе везе со Александар ниту пак славјаните имаат благе везе со Александар, друго ми беше муабетов.

Јас давам предлог сите калаши да се населат во Источна Македонија и да си оформат град Калеш Град

Македонија да стане кралство , Калешите народ со сина крв и престолонаследници, а ние нивни робови хе хе хе

Плус има и позитивно се оствара пророштвото на Баба Ванѓа ( Муслиманите ќе завладеат со Европа) а ова е само чекор напред како Македонија да стане Мусламнска држава што и треба да биде.

Јас на крај заклушувам дека Пакистан знае што прави .. Со вас сме Калеши вие сте наши браќа по вера во Исламот непостојат нацииии
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.453
Поени од реакции
1.791
Чедо заблудено и радикално исламизирано торбешче, не ти е лесно тебе со таков памет.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Makedonija poleka no sigurno se kreva od peplta brakja ajde samo da izdrzime uste malku !!
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Makedonija poleka no sigurno se kreva od peplta brakja ajde samo da izdrzime uste malku !!
Како што Ниче го опишува Натчовекот, сега ти го опиша Македонецот, се крева, да се крева, ама што се крева... :)
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Хунзи пакистанци монголи кои што себеси по некоја случајност си налепиле и накалемиле прикаска дека се потомци на аскерот на Аце


Прво, немој да бидеш расист!
Второ, и тука некои други си налепиле (по случајност) приказни дека се Илири, Хелени и слично, нели?
Трето, кој си ти да им кажуваш какви прикаски тие можат да си прават... Оди на Французите да им кажеш а не си прават приказни за Верцингеторикс, на Англичаните за Артур, или на Италијанците за Цезар....

... сега и вие да му се накалемите на Аце ќе ги прифатите нив тука и ќе се измешате со нив (кој знае што гени носат), па дури може и да ве Исламизираат (нешто што се коси со вашата религиозна идентитетска оска, која е многу НЕ СЕКУЛАРНА)...



Гени! Гени! Не можеш бе дечко во еден ред да ми зборуваш за модерните нации и за Хобсбаум и за тоа како се формира модерна нација, а потоа да ми мешаш гени и крвно наследство. Blut und Boden? Да не сакаш и крвна слика да ти дадеме, да видиш до каде ни се еритроцитите. FAIL

П.С.
Очигледно пак проблемот е во Аце. Александар МАКЕДОНСКИ, нели? Многу фрустрации ви набива типчето - стана и би, и фашист, и што уште не... Ама џабе. Ај, уште малку ќе го стават на плоштад и ќе можете групно да се лигавите под него. :toe:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Ја не му градам споменици лебати па да ми набие фрустрации, фрустрациите некој ги лечи со тоа што гради споменици, воедно тоа го праи како провокација, а при прашање зошто тоа го прави и сам не знае, на крај испаѓа дека бил голем војсководец и славна историска личност (Груевски во интервју за Београдската Б92). Не сум јас, други се. Ми е гајле мене за Аце и неговите потомци.
 

Принцезичка

courage is contagious
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.556
Поени од реакции
348
Би им препорачал на форумџии да не се расправаат на оваа тема дали е тешка глупост или не проектот само да го одобрат проектот и да почнат да оштрат ножеви ништо повеќе

Давам подршка за секоја глупост на оваа влада колку поголема глупоста толку полгневен народ, а колку погневен народ толку повеќе шанси да почне требење на паразитите .

Lupos approves this project :)
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Не вака сега викаат вмровчињата, ќе му ја лупниме државата на Бранко, па тој нека се снаоѓа со заемите и украдените пари од државата... Ние колку што можеме да украдеме и да ја зајмиме државата, десет Бранковци не можат да ја спасат...
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Ја не му градам споменици лебати па да ми набие фрустрации, фрустрациите некој ги лечи со тоа што гради споменици, воедно тоа го праи како провокација, а при прашање зошто тоа го прави и сам не знае, на крај испаѓа дека бил голем војсководец и славна историска личност (Груевски во интервју за Београдската Б92). Не сум јас, други се. Ми е гајле мене за Аце и неговите потомци.
Не бе, само се пењавиш на секој спомен на Александар, и на античката историја, обидувајќи се да ги освестиш заблудените хунзоидни македоноиди кои не знаат да разликуваат црно од бело. Улетуваш ко наапан на оваа тема и сега тебе те болело за потомците на Аце. Види слон!
Груевски што сака може да си каже, и да си го штити газот од политички импликации. Јас ќе си кажам гласно. Александар треба да е на плоштад бидејќи е дел од македонската историја. И сеа шо?

--- надополнето ---

Не вака сега викаат вмровчињата, ќе му ја лупниме државата на Бранко, па тој нека се снаоѓа со заемите и украдените пари од државата... Ние колку што можеме да украдеме и да ја зајмиме државата, десет Бранковци не можат да ја спасат...
Ајде, тебе ти било гајле за Бранко бе, не за Аце :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom