Македонија има најдобра Кока Кола во светот

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Абе нема врска, вака си прават реклама, оти Кока-Колата во Македонија најмалку се пие во Југоисточна Европа. :)
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Е па тоа бе АБЦ, Кока- Кола и се е можно. Та нели на секои пет минути не бобардира со некаква реклама, дали пишана, видео или промена и се е можно... упс ова последното ми излета заради газираното.
Жалосно што и конкуренцијата од Пепси,е исто Хазарска,па нема алтернатива.Инаку и самиот збор Пепси му доаѓа како кратенка од изреката Плати го секој пени за да го збогатиш Израел,или со секој пени го збогатуваш Израел.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Ах, мојата редовна замена за алкохолните пијалоци преку викенд и при сите излегувања, па и кога се работи за кафани... Горд сум во овој момент...:smir:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Жалосно што и конкуренцијата од Пепси,е исто Хазарска,па нема алтернатива.Инаку и самиот збор Пепси му доаѓа како кратенка од изреката Плати го секој пени за да го збогатиш Израел,или со секој пени го збогатуваш Израел.
:ne: Пепси е супер!(Извини тоа заради аватарот морам да го кажам :) )...Се е тоа исто с***е ама многу моќно, ем си ждригаме, ем ни го ждригаат.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Јас пијам Швепс :toe:
(кога не пијам алкохол)
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
Потврдувам и мавам една чаша на екс во моментов :party2:
Не дека имам пробано којзнае колку Кока-кола низ светот, ама тврдам дека во Бугарија и Црна Гора е тиња.

Тајната е во скопската вода, која е најубава вода од водоводна цевка во светот.
Баш поради специфичната вода која се користи за производство на овие пијалоци, Скопско не се произведува никаде освен во Скопска пивара.
Samo sto ne e od cevka :) Pivara si imaT bunari 100 godini.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ако нашава е најдобра можам да замислам каква е најлошата :tv:

Не е уба Кока Колана бе, шо им е на овие, во последно и претпоследно време ич не чинит...
Можеби земјава нема никогаш да стане светски првак во фудбал, но сепак Македонија е прва во нешто - правиме најдобра Кока Кола на светот.
Ауууууу видите вие А1... немат да сме станеле светски првак во фудбал, маме им ебем, пак ширит анти-македонска пропаганда.

Кај сте бе сегашни антички Македонци да се побуните, шо било ова... поради А1 немат да сме светски прваци, бунете се бе алооооооо :vozbud::drk::vozbud:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Uffff Politika i vesti ti ibam.
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
струмка, па се останато после неа:party2:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ауууууу видите вие А1... немат да сме станеле светски првак во фудбал, маме им ебем, пак ширит анти-македонска пропаганда.

Кај сте бе сегашни антички Македонци да се побуните, шо било ова... поради А1 немат да сме светски прваци, бунете се бе алооооооо :vozbud::drk::vozbud:
Толку си неписмен што пак не гледаш дека ти шират дефетизам и ти наметнува некој комплекс на инфериорност макар и преку некоја ваква банална изјава... Ама на кој објаснувам јас тоа на следбеникот на најголемиот кретен во државава герошки.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Толку си неписмен што пак не гледаш дека ти шират дефетизам и ти наметнува некој комплекс на инфериорност макар и преку некоја ваква банална изјава... Ама на кој објаснувам јас тоа на следбеникот на најголемиот кретен во државава герошки.
То бе срциња мои антички :back:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Убаа ни е Кола колата :icon_lol:

Си имаме убава вода ние, од бунари секако не водовод :)
Бар ете со нешто може да се пофалиме, иако ова само ние во Македонија си го знаеме. Да не случајно во другиве држави ќе знаат дека најубавата Кока Кола е од Македонија? Колку што ние знаеме кој победувал претходните години. :) Али сепак да си се порадуваме на нешто.

Него уа до А1. Ме исфрустрираа.
Македонија иде во Јужна Африка. :vozbud: И прваци ќе станеме. ДА :)
Ебате копиљаците. Се попалија на една награда и песимисти стануваат. Срамота. :)
 
N

NeMiRnA

Гостин
Се гордеам со фактот дека сум обожавател и зависник од најдобрата кока кола во светот!Па не е мала работа да бидеме најдобри за кока кола,светски бренд!
Ај живели со една убаво изладена,освежувачка кока кола!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сега можам мирно да умрам,имаме најдобра кока кола во светот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom