Македонија има најдобра Кока Кола во светот

Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Zivotot e za ziveenje i uzivanje be, Coca Cola-ta ti go ovozmozuva toa. :)

Ќе лапнеш ти некое милионче за реклама осеќам јас...
Како типо што го промашил прашањето за милион долари и на крај побарал да се напие кока кола...
За потоа компанијата да му ги исплати парите поради рекламирањето...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
...... ама тврдам дека во Бугарија и Црна Гора е тиња.

Тајната е во скопската вода, која е најубава вода од водоводна цевка во светот.
Баш поради.
Не да е тиња...по тиња не може да биде....редовно од неа (бугарската) киселини ме фаќаат:toe:

Па еден од главните фактори за квалитетот на кока колата и пивото е квалитетот на водата.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
И тука ли со утнат наслов бе :pos2: Ах А1... читате ли какви грешки правите :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Потврдувам и мавам една чаша на екс во моментов :party2:
Не дека имам пробано којзнае колку Кока-кола низ светот, ама тврдам дека во Бугарија и Црна Гора е тиња.

Тајната е во скопската вода, која е најубава вода од водоводна цевка во светот.
Баш поради специфичната вода која се користи за производство на овие пијалоци, Скопско не се произведува никаде освен во Скопска пивара.

ne Tetovskata voda e najdobra...ne znam dali si piel nekogas svezha voda vo Tetovo...

Inace za Koka-kolata...allall da mu e na Skopskata Pivara!!
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
1.705
Поени од реакции
75
Браво браво...фантазија !!! Не ми се верува, баш во републикичката Македонија се прави најдобар квалитет на најштетниот пијалок во светот , ауууууу каква коинциденција, не бивало и нас за нешто , а наградата ја примил големиот Македонец Константинос Спанудис.....браво!!!! :tapp:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
И тука ли со утнат наслов бе :pos2: Ах А1... читате ли какви грешки правите :)
FAIL и за мене. Стварно насловов утнат. Ни јас не приметив. :pos:

Кола Кола е фејк сокче. Кока Кола треба. Модератори/Админи нека средат.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
ne Tetovskata voda e najdobra...ne znam dali si piel nekogas svezha voda vo Tetovo...

Inace za Koka-kolata...allall da mu e na Skopskata Pivara!!
не заебаај...ТРЕБА ДА ИМА НАЈДОБРА ВОДА , но нема, ама затоа си има селјачаана која го загади просторот на заштитената зона.......тоа ја прави ОПАСНА ВОДА, исто како онаа на Рашче со сета таа сурија и септички јами на простор КАДЕ НЕ БИ СМЕЕЛО ДА ГИ ИМА...:)
... а од каде црпи пивара вода...појма немам...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Македонија има најдобра Кока...............Кола во светот оти е најскапа,според стандардот на населението,но и според фабричките излезни цени кон потрошувачите.:toe:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Бидејќи темата е во „Политика и вести“, редно е да дадам и политичка конотација на целава приказна.
Кока- Кола и се е можно!:toe:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Бидејќи темата е во „Политика и вести“, редно е да дадам и политичка конотација на целава приказна.
Кока- Кола и се е можно!:toe:
Па самиот бренд Кока-Кола е политика бе,итоа Хазарска.:toe:
 

KvAzI

Дипломиран Ѓубрар
Член од
3 септември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
47
Потврдувам и мавам една чаша на екс во моментов :party2:
Не дека имам пробано којзнае колку Кока-кола низ светот, ама тврдам дека во Бугарија и Црна Гора е тиња.

Тајната е во скопската вода, која е најубава вода од водоводна цевка во светот.
Баш поради специфичната вода која се користи за производство на овие пијалоци, Скопско не се произведува никаде освен во Скопска пивара.
Ацид се е океј, ама ова болдираново... БЉАК:kesa:
Како прво, Си прошетал ли ти низ другите градови во Македонија да пробаш каква вода од водоводните цевки тече а? :smir: Водата во Ск е срање-->ФАКТ

А, како второ, фирмите кои произведуваат пијалоци не користат вода од водоводните цевки, туку се прават бушотини во земјата и се бара природен извор на вода... :smir:
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Па самиот бренд Кока-Кола е политика бе,итоа Хазарска.:toe:
Е па тоа бе АБЦ, Кока- Кола и се е можно. Та нели на секои пет минути не бобардира со некаква реклама, дали пишана, видео или промена и се е можно... упс ова последното ми излета заради газираното.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Bese edno vreme, koga postoese Coca Cola vo stakleni sisinja od 1 litro. E toa bese Coca Cola....:toe:

Cim so ovaa sega sme prvaci, nisto drugo osven da gi zalime drugite ne ni preostanuva. :)
Mи го зема зборот. Плачам за да се врати таа Кока Кола од едно литро што доаѓаше во стаклено пакување. И оваа во пластика не е лоша, ама таа во стакло беше топ.

Пробајте Кока Кола во Чешка, Унгарија, Словачка ако имате можност - :pov:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom