Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Izgleda Samaras pred nekolku godini vo pravo bil..(y)

Самарас: Македонија ќе се распадне
http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=7300569C7C53B44694E8A8F5062392F0

Самарас тврди дека Македонија ќе се распадне
http://www.vesnik.mk/?ItemID=B128907F83C4BD45975D5EB130CE3541

(y)
За Македонија одкако се осамостои, прво Србите почнаа со вакви изјави, па сега Грците. Од кога знам Македонија се се распаѓа, а никако да се распадне за ваша и на Грците жал. Не се секирај, вие ќе ја распаднете?. Пробајте, сеа најавувате Арапска пролет како на Блискиот исток. Ајде повелете
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.631
ПРОТЕСТИ ВО СКОПЈЕ 11.05.2012 ( ЕКСКЛУЗИВНА СНИМКА )


 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Имаме нова ѕвезда на форумов а? :D

Инаку за протестиве би кажал дека, демонстрантите се во блиска родова врска со мајмуните а.к.а. шимпанза! Можат они и помајмунски од ова...
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Gledam bre, vesta e od 2009, pa vi postirav za da se potsetite na izjavite negovi, zaradi toa pisav deka izgleda Samaras USTE OD PRED NEKOLKU GODINI VO PRAVO BIL...(y)
Златна зора ќе биде дел од новата грчка власт.Тие секако на агенда имаат и убивање и протерување на чемерци.Дали се радуваш на тоа?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
А МВР пичкиве на вакви нереди пуштаат плавци а на протестот пред некоја недела специјалци :facepalm:
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
87
Поени од реакции
23
Како што видов јас на снимките од денешниов протест,на нивните пароли пишуваше дека наводно тие не биле терористи а извикуваја учк учк и голема албанија и капак на сето тоа беа инцидентите што ги направија.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
17
Изјавите и постапките на Косовските и Албанските власти укажуваат на тоа дека се координирани со локалните учки кои оперираат во Кумановско-Липковскиот регион..
Сцената е поставена,чекаат знак да почнат.Се надевам дека нема да не изненади "снегот во Јануар",ама знаејки какви се копуци напикаа во службите не сум баш сигурен во тоа.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Meanwile

ПЕТОК, 11 МАЈ 2012 11:03Македонската армија доби можност да покаже дека
може да организира, а не само да учествува во воени вежби.
Од 19-29 овој месец на армискиот полигон ,,Криволак“ и Центарот за обука ,,Пепелиште“ ќе се одржи најголемата воена вежба досега во Македонија.

Вежбата „Кооперативна долга стрела и ласер“ има за цел да го зголеми нивото на интероперабилност и готовност на воените единици, како и да пружи поддршка на индивидуалните планови за развој на единиците на секоја земја учесник, обука на штабниот персонал на НАТО стандарди и процедури.

Во најголемата вежба на македонската армија ќе учествуваат 2206 учесници од вкупно 15 земји, од кои две земји се од НАТО, а останатите од Партнерството за мир.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Опааа ајдеее, нешто се спрема, мене така ми мириса, и плус со вежбава. Ајде народе биче рата:cool:
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Опааа ајдеее, нешто се спрема, мене така ми мириса, и плус со вежбава. Ајде народе биче рата:cool:
Најслобо опремена и најмала армија имаме... Плус рачунај у време на рат дека ќе има пазар(одлив на оружје од арм) така да џабе се радуваш, обични смртници ќе гинат и пак господава у фотељи ќе се наупунат со пари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom