Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Shellshock nam67

Гостин
Тоа не се прави тукутака.
Ако е за повеќе, Македонците се секако повеќе од Албанците на ниво на држава.
Нели затоа се тепавте, за да не се дискриминираат малцинствата.
Бадентеров принцип го пеевте како "Оче наш"... Сега пу, пу, не важи.
Тогаш да го суспендираме бадентеровиот принцип и на централно ниво.
Што викаш, а!?
za zal prijatelot e vo pravo ma kolku da sakame da ne se soglasime so nego
strategijata se sproveduva so amin i nema tuka ama ova ona.
znaci vleguvame vo politicki vodi raboti koi ne sakam da gi komentiram
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Следно што ќе биде,Скопје да го прекрстат во Голема Приштина ?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Имиња на политички партии и политички фигурни = бришење на мислење.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Aljbancite nemaaat vreme da se bavat so sport....:)
--- надополнето: 27 јануари 2012 во 23:09 ---
Aljbancite nemaaat vreme da se bavat so sport....:)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Па кога никој не излегува ќе си продолжи ова вака.Не дека е работава до албанците,туку америве си навлагаат малку по малку.Епа тоа е!Пред неколку години кога се направи амбасада во Косово,стотици албанци излегоа и протестираа.Кај нас едвај чекавме кога ќе се отвори.Абе тупо Македонче.Сакало со Америка да биде:notworthy::notworthy::notworthy:
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
God bless america and EU... кој е пак за ЕУ ајде да ве слушнам, а може и ги сакате шпанциве што ве знам секакви малоумници виреат во држававав, всушност и затоа сме на ова ниво.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
До сега нема никаков предлог доставено до Советот на Општина Чаир ниту пак е одржана седница во врска со ова прашање.100% сигурен.Од друга страна ако на своја глава си го доставиле и изгласале сами што несмее без присуство на членовите во советот од другите партии(но нели никој ништо не им може) тогаш може ке ги променат.Кога сме кај муабетот кој е крив САМИ сме си криви ние што за 1000 евра повеќе ги дававме(те) становите и што една од најубавите и најдобрите населби со само 3-4 км од Центар им ја препуштивме.Еве јас веќе 22 години во Чаир и можам да кажам дека Македонците се сведени на минимум но некако не има ама не уште долго.
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
На какво проклетство сме осудени?? :facepalm: До каде ке стигнеме со вакви bullshit "техники"?
 
B

Borg_Drone

Гостин
Ништо ново на „Ел Класико“.....И да не заборавам да напишам, дека беше срамен и инцидентот на Кале кога ослободија пред камери нивни човек, па пак после некое време се повтори добро познатата: „секое чудо за три дена“.
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
уште многу работи ние ќе се изнагледаме и изнаслушаме оваа година.само ме интересира како грујо ќе ја оправда оваа работа.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Краен збор го има министерстото. Така да нека се е...
 
B

Borg_Drone

Гостин
уште многу работи ние ќе се изнагледаме и изнаслушаме оваа година.само ме интересира како грујо ќе ја оправда оваа работа.
Ова ќе се спроведува и понатаму, односно во блиска иднина.Тоа го предвидува Охридскиот рамковен договор.Што значи било кој да дојде на власт, ова ќе се случува.Самите дозволивме да ни биде потпишана оваа судбина.
Прашањето можеш слободно да го преформулираш вака: како ќе ја оправда народот во блиска иднина својата глупост?
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Срамота е веќе ова, секој ден се повеќе и повеќе сила си земаат. Преименуваат училишта, симнуваат и палат знамиња .. до кога вака Македонијо, до кога!?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom