Македонија - Шведска (7.4.2012, 16:00 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Зошто да не го сереме да не изигра добро ?

Кире се буни цело време против тренери со авторитет и глуми газда.Ако е газда ајде да го видам нека реши еден натпревар сам како Хансен или Андерсон.Знае да реши натпревар само против нас.
Ајде оди играј ти наместо него !
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Oва го пцуев две страни претходно и пак ќе го пцујам.. Преку ми к*у од слоганот‘‘Добро е што дојдовме до тука,лани само групи се надевавме да поминиме‘‘.Тука лежи проблемот зошто со таква амбициозност можда и нешто ќе направиме!Ако на некој не му е грижа што ќе случи на утакмицата,како сакате да победиме???Кога се вратија кошаркарите со успех ги притиснаа ракометарите,значи можело и со нив успех!Сега играа опуштено со стандард слоганот доволно е до тука и еве што се случува...Интересно!!!
Не, јас сум повеќе нервозен од тебе, и амбициозен сум, и сакам да играме на Олимпијада, ама не е крај на светот... После дожд доаѓа сонце (ова не важи за фудбалската репрезентација :pos:), долго време не немаше никаде во ракомет па во 2009 и 2012 покажавме добри резултати. Ќе биде и подобро, ене кај е 2016 :) Прво да си се пласираме на СП 2013 и да не му ја мислиме многу.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Може едно оф-топик прашање?
Има некој Македонски спортист исполнето квота за настап на олимпијадата или ќе се молиме да ни фрлат некоја валд-карта?
Јас, во дисциплината плук во далечина.
 
M

MrzaRules

Гостин
Епа и јас се прашувам кој ја створи таа еуфорија дека мораме да се пласираме на олимпијада.
таа еуфорија ја створија самите играчи со изјавите нивни,небаре веќе во Лондон се и македонската јавност посебно Сител со нивнине најави..."дали ќе може осмиот од ЕП против петиот","Шведска е веќе освоена на трибините,така да биде и на теренот" итн итн
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ајде оди играј ти наместо него !
Мене ме плаќаат да играм ракомет?Мене ме има на телевизија како се курчам за олимпијада и викам навивачи да дојдат да не следат.Јас го буткам брат ми да с во репрезентација кој никогаш нема да влезе во игра или кажувам кој да биде тренер затоа што ако не ми се допаѓа нема да играм за репрезентација.
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Мора ремонт во тимот да има, да игра кој заслужува ане врз база на роднинска врска ако сакаме да се пласираме на светско во јуни кога е баражот.
Секоја чест за Кире што има направено за државата. Ама тоа што секаде го пика носот не му го заборавам никогаш!

Кире е тој што го избрка Раде! Кире е кривецот што имаме Филип Лазаров, Козла, Митков и Ангеловски! Не е Шундо крив што неможе да наметне авторитет, затоа што кај Кире важи „Или Филип игра, или ни јас не играм“ Поради него и Наум и Борко си го кренаа егото. Едниот бара миленичето да му игра, а другиот си се заебава на терен.
Што мислите, зошто Червар не го зема кормилото ? Ете, затоа што не постои никаков ред и дисциплина во тимот, зошто Кире одлучува кој ќе дојде! Со оваа геренерација МЕДАЛ можеме да освоиме! Ама ете, тоа ти е тоа.

Државата никогаш не дала ваков ракометар како Кире. Секоја чест за све, ама ова што го прави не е во ред!

Додека не дојде тренер кој ќе воведе ред, ќе се радуваме на повремени успеси на 3 години.

П.С Претерав, ама ете нервозен сум, морам да се истурам.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Distance between: 1871.72 km

проблем !?

Сега најмногу ме нервира, што повторно ќе изникнат оние мрчатори, кои нема да мрчат за состојбата у репрезентацијата и у ракометот од што се загрижени за тоа, туку ќе мрчат за да им се издигне егото и она хејтерското у нив кое неможеа да го истакнат до сега.

Пу да ти е*ам менталитетот глуп !!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Јас, во дисциплината плук во далечина.
АБе..... :icon_mrgr:
И јас ќе се обидам на турнирот во Златибор да изборам квота. Ќе биде тешко, ама долго време се спремам. Ркам од тераса, со скок наназад веќе три месеци:icon_mrgr:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Не за нешто ќе се преболи и ова, ама се плашам дека додека сум жив веќе нема да видам олимписки квалификациски турнир а камоли ОИ...:(
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Абе борко за црнец плачи да го раздвижи малку.
Ради него изгубивме живи топки в гол ги пушташе :mad:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom