Македонија - Шведска (7.4.2012, 16:00 ч.),Скандинавиум арена-Гетеборг

Статус
Затворена за нови мислења.

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.589
Поени од реакции
3.886
Сите го плукате Кире, бре бре.
Ај да ве видам вие одете играјте наместо него, а не само овде да се правите ЕКСПЕРТИ за ракомет.
Играчите играат така како што ќе им каже тренерот. На Европското првенство се виде дека Кире има поголем авторитет од Шундовски.

Шундовски цел натпревар како дрвце, корења пушти на местото каде што стоеше и плус тоа побара тајмаут кога Македонците тргнаа во контра и Наумче ја имаше топката, а кога виде што направил на Наумче му се стемни.

Затоа не е во ред да плукате по Кире, ако треба да се бара вина, тогаш барајте ја кај Шундовски, а не кај Кире.
И се на се ги испотепаа, во буквална смисла на зборот. Тие не играа ракомет, играа рагби.
 
P

PewDiePie

Гостин
Само Филип Миркуловски вреди да се спомне денес !

Ех бе Лазаров,Лазаров. "Данци се гледаме во Лондон данци" :facepalm:

Себичен еј,себичен. Сам не испрати во провалија.

Борко крв да сереш.
Шундо МАРШ очи да не ти видам веќе,гомно едно неспособно !

Ебете си матер,да знаевме дека вака ќе играте подобро ич да не одевте,се прашуваат сите КАДЕ БЕ ОВИЕ 5-ТИ ВО ЕВРОПА ?

Ебете се искрено и од срце,со ништо не покажавте дека сакате во Лондон. Нека ви стои сега,како на цела нација што им стои во грло,пизда ви матер.
 
М

Мартин`

Гостин
И незнам дали приметивте али на повеќе пати еве и денеска се гледа дека Шундовски нема никаков почит од страна на играчите, прееска кога повика тајм аут Мојсовски со раката покажа нешто демек во стил “кај баш сега најде да правиш тајмаут“.

Тоа само плус ми кажува дека авторитетот на Шундовски е еднаков на 0 :гомце:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.946
Ова е аматеризам...ништо повеќе ништо помалку.Тоа што ни го правеше Хансен денес ни го правеше Андерсон...очигледно не учат од грешките.
Шундо очигелдно нема поим од ракомет и само тој знае како е ставен за селектор.Кога еден играч те буши како сака треба да ставиш фластер на него,а не да го оставаш да дава голови кога сака.Треба јасно да и ставиш до знаење на одбраната дека манекенска одбрана неможе да се игра туку треба цврста и машка одбрана.Напад преку бекови и пикер да форсираш цела утакмица треба да си ...Шундовски.Абе кажи да пуштат топка на крило бе тикво тиквосана крила да ти никнат ! Кире гледа дека не му оди и упорно шутира од неизградена позиција.Место да ги навлече на него играчите и да даде топка на крило/пикер он оди на шут од каде што нема теоретски шанси да даде гол па и противникот да е без голман.
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
484
значи морам да пишам со поголем фонт сега....

ДА МУ Е*АМ СТОПАНКАТА, ШТО ПО ЃАВОЛИТЕ ВИЕ ОЧЕКУВАВТЕ ОД НАВИВАЧИТЕ !? ШТО ОЧЕКУВАТЕ ОД ИССЕЛЕНИЦИ КОИ СЛАБО ЗБОРУВААТ И МАКЕДОНСКИ !? ДА УРЛААТ 60 МИНУТИ !? СО КОЈ ПАМЕТ СТЕ ГО ОЧЕКУВАЛЕ ТОА !? ДОВОЛНО БЕШЕ И ОВА ОД НИВ, ПОВЕЌЕ ОД ДОВОЛНО... 5000 У ДРЖАВА ШТО Е ИЛЈАДНИЦИ КИЛОМЕТРИ ОДДАЛЕЧЕНА, ШТО ТАШАК САКАТЕ ПОВЕЌЕ !?

Фала !!!
:facepalm:
 
Член од
29 март 2012
Мислења
1.368
Поени од реакции
1.232
То е то...како сакате кажете ама јас мислам дека Кире можда не најголем ама ептен голем кривец е, посебно за овој пораз. Не толку за вчера, ама денеска такви глупи шутеви, грешки, кочење на играта...само 5 гола од кои 3 од пенал :facepalm: не е тоа играчот кој го знаеме, кој праеше разлика во играта, асистенции. Денеска ништо немаше од него, ама баш ништо. На крај испадна Мојсо најдобар наш играч на турниров. Ова добро ќе им дојде да се спуштат на земја за да не го заебат баражот со Австрија оти ако тоа се случи е поголема катастрофа од ова. Олимпијада и онака секогаш била далеку од нас али настапите на ЕП и СП се многу значајни за нас. Али вака ако останеме со оваа постава на играчи и тренер, дури стравувам и дека може да кикснеме и со Австрија...недај боже :unsure:

Џабе Европско и Сведско кога дудуци носиме, кој континуитет ќе стекнеме тоа што Филип Лазаров ќе грее клупите, ке ги запознае сите клупи во Европа!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.221
Поени од реакции
1.471
И да надополнам... што очекувавте од репрезентацијата, пред една година бевме пресреќни да се пласираме на ЕП, а сега одма ви пораснаа апетитите... чекор по чекор, се надевам ќе учиме од грешките... мене Рио ми изгледа далеку попривлечно од Лондон :D
Епа и јас се прашувам кој ја створи таа еуфорија дека мораме да се пласираме на олимпијада.
 
?

..........

Гостин
пфффффффффффффффф разбираш!

навистина очекувавте дека ќе победат? :icon_lol:
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
773
Поени од реакции
611
И незнам дали приметивте али на повеќе пати еве и денеска се гледа дека Шундовски нема никаков почит од страна на играчите, прееска кога повика тајм аут Мојсовски со раката покажа нешто демек во стил “кај баш сега најде да правиш тајмаут“.

Тоа само плус ми кажува дека авторитетот на Шундовски е еднаков на 0 :гомце:
Па при контра тој бара тајмаут.Малце мозок да имаш ќе сфатиш дека тогаш не се бара тајмаут.
 
Член од
20 март 2011
Мислења
21
Поени од реакции
3
Сите го плукате Кире, бре бре.
Ај да ве видам вие одете играјте наместо него, а не само овде да се правите ЕКСПЕРТИ за ракомет.
Играчите играат така како што ќе им каже тренерот. На Европското првенство се виде дека Кире има поголем авторитет од Шундовски.

Шундовски цел натпревар како дрвце, корења пушти на местото каде што стоеше и плус тоа побара тајмаут кога Македонците тргнаа во контра и Наумче ја имаше топката, а кога виде што направил на Наумче му се стемни.

Затоа не е во ред да плукате по Кире, ако треба да се бара вина, тогаш барајте ја кај Шундовски, а не кај Кире.
И се на се ги испотепаа, во буквална смисла на зборот. Тие не играа ракомет, играа рагби.
Така де ич не е тој крив крив е само Шундовски :icon_lol:
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.228
Поени од реакции
3.867
И да надополнам... што очекувавте од репрезентацијата, пред една година бевме пресреќни да се пласираме на ЕП, а сега одма ви пораснаа апетитите... чекор по чекор, се надевам ќе учиме од грешките... мене Рио ми изгледа далеку попривлечно од Лондон :D

Oва го пцуев две страни претходно и пак ќе го пцујам.. Преку ми к*у од слоганот‘‘Добро е што дојдовме до тука,лани само групи се надевавме да поминиме‘‘.Тука лежи проблемот зошто со таква амбициозност можда и нешто ќе направиме!Ако на некој не му е грижа што ќе случи на утакмицата,како сакате да победиме???Кога се вратија кошаркарите со успех ги притиснаа ракометарите,значи можело и со нив успех!Сега играа опуштено со стандард слоганот доволно е до тука и еве што се случува...Интересно!!!
 

Colt Willcox

Љамче-Бутин Фанс
Член од
27 ноември 2007
Мислења
26.137
Поени од реакции
42.897
Може едно оф-топик прашање?
Има некој Македонски спортист исполнето квота за настап на олимпијадата или ќе се молиме да ни фрлат некоја валд-карта?
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.052
Сите го плукате Кире, бре бре.
Ај да ве видам вие одете играјте наместо него, а не само овде да се правите ЕКСПЕРТИ за ракомет.
Играчите играат така како што ќе им каже тренерот. На Европското првенство се виде дека Кире има поголем авторитет од Шундовски.

Шундовски цел натпревар како дрвце, корења пушти на местото каде што стоеше и плус тоа побара тајмаут кога Македонците тргнаа во контра и Наумче ја имаше топката, а кога виде што направил на Наумче му се стемни.

Затоа не е во ред да плукате по Кире, ако треба да се бара вина, тогаш барајте ја кај Шундовски, а не кај Кире.
И се на се ги испотепаа, во буквална смисла на зборот. Тие не играа ракомет, играа рагби.

Зошто да не го плукаме, да не изигра добро ?

Кире се буни цело време против тренери со авторитет и глуми газда.Ако е газда ајде да го видам нека реши еден натпревар сам како Хансен или Андерсон.Знае да реши натпревар само против нас.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
884
Рагби, рагби тим имаат швеѓаните.
Многу многу неферски, многу брутална груба игра.
Срам да им е.

Ние треба да си најдеме прво НОВ ТРЕНЕР.
Тренер кој кога ќе види дека Кире е прочитан како буквар и дека нема убав ден ќе го смени, сеедно што е капитен.
Кој кога ќе види дека противнички натпреварувач шутира ко луд нека стави фластер.
Кој кога ќе види дека на голманот не му иде да го извади, а тоа да не е 45 минута како денес.
И да не им ги менува местата на ракометарите. Стоилов уште на гол да го ставеше, си експериментира со просечен играч.
Шундовски е тренер кој нема тактика, НЕМА!

Ајде момци во јуни имаме бараж за светско, не е се изгубено, секој тим победува и губи, тоа се составни делови.
Не пљукам по никој, бидејки сите имаат лош ден, сите понекогаш се себични, претеруваат, а понекогаш истите тие се херои за кои се подмочуваме од среќа.
За мене се секогаш тие репрезентацијата на мојата држава која и во добро и во лошо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom