Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
A БЕ ЗЛАТО ЌЕ ОСВОИМЕ МАЈКИТЕ ДА МУ ГИ Е*АМ НА ЦЕЛА ЛИТВАНИЈА КАКО МЕ ИЗНЕРВИРАЛЕ ДЕНЕС РУСИВЕ.... ДАЉИНСКО НОВО ДА МИ КУПАТ!!! :mad:
Коа веке си кажувате желби, дај мене бојљер нека ми купат. Ако може :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.766
Поени од реакции
13.425
ОК, прашање беше само која екипа ќе ја победиме во 1/4 финале. Не правиме проблем и со Литавнците. Што би кажал Аце Русевски: ’Што има ја да му мислу, он нека мисли што ќе га снајде’ (читај во множина) :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Колку ќе биде убаво кога салата ќе замолкне... псссссст! :)
и коментарот на Игорче:

Штама во Жалгирис арената, почиувани гледачи, ги нема ниту чирлидерките, ти маското играј таму колку сакаш, аууу страшно, каква штама е ова...

:pos:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Замислете го ова. 14 000 гледачи, полна сала, репортери, свирки, камери, други џиџи-миџи глупости, сите за Литванија. Ги тепаме, а нив лицата им се како да биле попарени со врела вода. Ќе бидат како Ривер Плејт во Аргентина, ќе им биде срам и страв да го напуштат теренот. Оваа победа би значела повеќе и отколку таа со јужниве. А верувам дека можеме да ги тепаме.
 
K

kalimer0

Гостин
и коментарот на Игорче:

Штама во Жалгирис арената, почиувани гледачи, ги нема ниту чирлидерките, ти маското играј таму колку сакаш, аууу страшно, каква штама е ова...

:pos:
Го долови моментот :cuc:
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Остајте муабетов.... туку, ќе има ли време до среда да стигнам до Литванија со апеен 6 да ги бодрам нашиве?!
:vozbud::pos:

П.С. има за уште еден место
:pos::pos:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Not cool, нашиве у Сараево се серат, пред 2000 босанчероси со големи стомаци а не пред 15.000 вувузели, а да не збориме за судиите и делегатите. Полошо од ова амин. Уствари полошо е да играш пред 90.000 на Ноу Камп, од годинава дури и ПЕТ судии и холивуд. Барем петтото и шестото место се многу достижни.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Јас верувам во момците т.е царевите наши,во победа против Литванија!Нашите се искусни и тоа вувузелите од литванската публика колку ќе не реметат нас,толку и нив!
Волку,волку,само заплаши ги судиите на мечот против Литванија и толку!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
и коментарот на Игорче:

Штама во Жалгирис арената, почиувани гледачи, ги нема ниту чирлидерките, ти маското играј таму колку сакаш, аууу страшно, каква штама е ова...

:pos:
Само тој ќе се слуша, и неговите глупи статистики, телевизор ќе скршев заради него.
Две минути пред крај, се решава утакмицата, а Игорче: 8 УКРАДЕНИ ТОПКИ ИМАМЕ НИЕЕЕЕ, САМО 3 РУСИТЕ....
По некое време: АЈДЕ УШТЕ ЕДНА ТОПКА ДА ДОЈДЕМЕ НА 40%...

Ебате дежурниот статистичар...:mad:
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Уффф ме плаши натпреваров... ќе не сомелат судиите
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Само тој ќе се слуша, и неговите глупи статистики, телевизор ќе скршев заради него.
Две минути пред крај, се решава утакмицата, а Игорче: 8 УКРАДЕНИ ТОПКИ ИМАМЕ НИЕЕЕЕ, САМО 3 РУСИТЕ....
По некое време: АЈДЕ УШТЕ ЕДНА ТОПКА ДА ДОЈДЕМЕ НА 40%...

Ебате дежурниот статистичар...:mad:
на 1.31 до крај: - ДВА ПОЕНИ, САМО ДВА ПОЕНИ ЗА КИРИЛЕНКО НА ОВОЈ НАТПРЕВАР !!!

:icon_lol:
 
Член од
30 јуни 2011
Мислења
322
Поени од реакции
196
Мора сеа како таков притисок на ФИБА,нека идат ако треба Ѓоре и Грујо таму....мора да се стаи до знаење на цела Европа дека судииве може тешко да не наместат.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Искрено и со Русија беше добар натпревар, ваква кошарка од дамна немало :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Jas poveke se raduvam sto i da zagubime so Litvanija, ideme pak na Slovencite vo bitka za kvalifikacii za Olimpijada.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom