Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Литванциве во среда ќе не дознаат во вистинско светло. Видовме денес како се игра против судии, незнам за вувузели дали имаше, неможев да си го најдам далечинскиот.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Пишав во темата Македонија - Русија ке пишам и овде ако играме како што игравме денес мислам ке можеме да се справиме со Литванија ! МАКЕДОНИЈАААААААААААА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
100 % сум сигурен дека со оваа игра што ја покажавме денес го имаме исплашено и домаќинот ЛИТВАНИЈА :D .
Играта што ја покажа Македонија беше никаква.
Финтата е што играта што ја покажа Русија беше, истотака никаква.
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Играта што ја покажа Македонија беше никаква.
Финтата е што играта што ја покажа Русија беше, истотака никаква.
Македонија на ова првенство докажа дека желбата за триумф ги води секогаш до победа.Но против Русија тоа не се случе бидејќи единствениот виновник за пораз на овај натпревар е судијата а и некои мали а можеби и големи грешки на нашите :)
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.117
Поени од реакции
1.570
Играта што ја покажа Македонија беше никаква.
Финтата е што играта што ја покажа Русија беше, истотака никаква.
Играта на поединци и наши и нивни беше никаква...... АМА ако збориме ОПШТО - како може секоја една репрезентација на ова ЕП против нас да игра НИКАКВА игра?! Стварно чудна работа....Јас мислам дека е до нас. И бидете реални малку дека и не се до толку моќни некои од репрезентациите тука како што ги прикажуваа претходно :)
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
bidete gordi i da se drzime hrabro vo mecot za kosarkarska istorija na nasata MAKEDONIJA!!! do sega nikoj ne ne nadigra,od nikoj ne bevme ponizeni.da ostaneme takvi do kraj nezavisno na konecniot ishod,mada site ke posakuvame istoriski plasman vo 1/2 finale!
mal off.ZALNO ZA DRZAVATA STO NE NAJDE NACIN DA ISPRATI BAREM 5,6,7 AVTOBUSI VISTINSKI NAVIVACI DA JA BODRAT REPREZENTACIJATA VO LITVANIJA! VO SKOPJE SIGUREN SUM DEKA KOMITI,CPB,FA KE NAJDEA NACIN DA SE SOBERAT I DA SE OTIDE VO LITVANIJA,A DA NE GI ZABORAVAME I DRUGITE GRADOVI.SAMO VELES,TETOVO,BITOLA,KUMANOVO... KE DADEA LUGJE ZA PO 1 AVTOBUS 100%!
milioni se potrosija za se i sehto,a koga treba poddrska za istoriski uspeh,togas nadleznite po sportskite asocijacii,agencija za mladi i sport izigravaat gluvonemi! tipicna makedonska rabota i nisto drugo.sramota!!!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
105
Поени од реакции
91


HeyNewRulesIRule напиша:
A БЕ ЗЛАТО ЌЕ ОСВОИМЕ МАЈКИТЕ ДА МУ ГИ Е*АМ НА ЦЕЛА ЛИТВАНИЈА КАКО МЕ ИЗНЕРВИРАЛЕ ДЕНЕС РУСИВЕ.... ДАЉИНСКО НОВО ДА МИ КУПАТ!!! :mad:


Коа веке си кажувате желби, дај мене бојљер нека ми купат. Ако може :icon_lol:
мене шпорет нов ми треба :icon_mrgr:
 
А

Анноун

Гостин
Јас само едно ќе ви кажам (наредам) :
Утакмицата ќе заврши накај 21.30 во среда. Тепаме сигурно. НЕМОЈ НЕКОЈ ДА СЕДИ ДОМА И ДА ГЛЕДА ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ ЛИГА НА ШАМПИОНИ !!!!!!!!

Сите веднаш накај плоштад , има да се направиме магариња од пиење во среда вечер.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
ЌЕ ГИ БАЊАМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
 
T

Torchyrus

Гостин
Сакав да победеме секако ,но ми се исполни желбата играме против Литванија можда се потешки ,но уверен сум дека ќе ги ЗГАЗИМЕ РАТАТАААААААААААААААА !!!:vozbud::vozbud:
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
129
Поени од реакции
80
Барем имаме малце добри вести. Ако изгубиме во ова 1/4 (единствен начин за тоа да се деси е преку судиите) ке играме или со словенија или со србија за квалификациите на олимпијада.
Значи идеме Лондон 100% :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom