Македонија-Австрија 23.01. (36-31 второ место во група)

Како ќе заврши мечот меѓу Македонија и Австрија?

  • победа на Македонија

    Гласови: 128 82,6%
  • нерешено

    Гласови: 23 14,8%
  • победа на Австрија

    Гласови: 20 12,9%

  • Вкупно гласачи
    155
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Кавтичник мислам дека е најмалиот проблем за нас, не игра во некоја форма и на таа позиција Словенија го има Гајиќ така што не верувам дека ќе има и некаква минутажа Кавтичник.
Мене повеќе ме плашат средните бекови Скубе, Безјак и Зорман кои се многу брзи и подвижни за нашата спора одбрана и одлични за брза транзиција и полуконтри како што не отепаа Хрватите и Чупиќ.

Во секој случај сме поквалитетни од нив моментално и ако изиграат нашиве како што умеат не би требало да има проблеми.

Лично мислам дека требаше нашиве да го превземат тој ризик и да им пуштат на Австрија и се соочат со Катар во осминафинале.
Можеби е за нијанса понезгоден противник од причина што е домаќин, но во четвртфинале најверојатно би биле Германија која што покрај добрата игра на првенството е екипа со која што би можеле да се надигруваме.
Како што се работите сега, во случај ако ја поминеме Словенија, наидуваме на Франција и можеме да си правиме калкулации за противниците за седмото место.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Има нешто во странските медиуми за навивачите и весниците? :)
Чисто, да се наситиме на сеирот :D
Исто.
Не сум по сеирот многу јас, ама за ова би сеирела, би направила исклучок.:icon_mrgr:

Ама сте се упрпале од Словенија ебаго... нели во Рио ќе се оди? Дај верувајте во дечкиве барем еднаш, аман со тоа песимизмот...
Е ова уствари сакав цело време да го кажам, два дена, фала Богу.
ОВА, ОВАААА!
:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1422050253][/DOUBLEPOST]Иначе, заборавив што првично сакав да кажам.

Мерак најголем ми се направи прво заради Бауер, провокатор еден... второ - пациенти си остануваат пациенти.:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Последно уредено:

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.723
Поени од реакции
1.480
Одлуката на Обрван да се повлече Борко на кој не му беше денот и да го стави Диви ја направи разликата! Ја мислам дека Диви ќе ја направеше разликата за со Хрватска исто коа Борко во второ фати само 2 топки?! Ама нејсе одиме понатаму и не ми е јасно форсирањето на Никола Марковски човече без разлика што е млад мене не ме воодушеви од играта за Словенија под итно Ванчо Димовски на негово место.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
Едино што може одбрана да изигра па затоа можеби не го жртвува за Ванчо друго не гледам зашто би го оставил.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Одлуката на Обрван да се повлече Борко на кој не му беше денот и да го стави Диви ја направи разликата! Ја мислам дека Диви ќе ја направеше разликата за со Хрватска исто коа Борко во второ фати само 2 топки?! Ама нејсе одиме понатаму и не ми е јасно форсирањето на Никола Марковски човече без разлика што е млад мене не ме воодушеви од играта за Словенија под итно Ванчо Димовски на негово место.
Ma kaki Vanco ne zaebavaj, Nikola e dobar u odbrana u dva pravci igra a od Vanco nemas leb pak mn izmeni ke se pravat. Dobro pravi Obrvan sto go izostavi Vanco
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Ma kaki Vanco ne zaebavaj, Nikola e dobar u odbrana u dva pravci igra a od Vanco nemas leb pak mn izmeni ke se pravat. Dobro pravi Obrvan sto go izostavi Vanco
Доста подобар е во напад Ванчо ама колку е спремен сеа и Словенија како што игра брзо ќе биде лошо..ги гледав скоро сите мечеви на Словенија и играат катастрофа многу повеќе очекував од нив освен Гајич и голманите другите се катастрофа..доста ги ротира тоа им е предност Доленец игра во добра форма али не е некој шутер, мора да го запрат само Зорман ако игра и неговите влезови од 9 шутеви тешко дека ќе има од Словенија со што нас ни одговара таква игра повеќе, со шутери видовме како беше со Иран.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Диви > Борко
Арно му текна на Обрван да го внеси во игра, треба повеќе минутажа да има Диви, освен со Иран кај што избрани повеќе време, на другите утакмици добиваше шанса само за некој пенал на противникот и после повторно назад на клупа...
Околу утакмицата, заврши групната фаза како што очекував со 4 победи и 1 пораз од Хрватска. Овие Австрија редовни пациенти ни се, ги бушевме како шо сакаме, одлична партија на Лазаров, сега подржан и од Мојсовски и Жути :cuc: Каков носител на играта е Миркуловски секоја чест, колку само ќотек јади, машки во секој дуел, срце големо колку планина, невероватен играч! Манасков лошо почна со промашените зицери после се попрај, а Џомба е феноменален до сега, Столе конечно после 4 меча промаши денес, иначе имаше 10/10 реализација, сега со две промашувања има 13 од 15 шо е одличен процент за пикер!
Силаги не уби со тие удари од место, искусен, негов специјалитет се тие удари, тешки за голманите...

Кога Злате ќе дај гол, тогаш 100000% победваме :D
На тешки дроги е со тоа намигнувањето, па дури и после мечот намигна, шмекериште едно :D
Амајлијо наша, до сега кај шо намигна по еднаш ги добивме утамиците (освен со Босна каде беше сериозен, ама пак тепавме) со Хрватска жмигаше 2 пати го јадовме, сега пази шо прајш со Словенија ;)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.310
@Пеце имаше и на претходната утакмица промашување Столе..ама ако нека има вака по 1 утка секоја 4та утакмица не е проблем :D
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
52
Поени од реакции
68
Ееее паметни луѓе бе, за недела дена научиле арапски

:oleee:



Супер, нека молат Македонски деца за донации и операции од коишто им зависи животот, али битно мора да се нахранат партиски војници и лижогзци со платен превоз, карти и се останато во Катар и курви што отишле таму да се ебат со Шеици, а не затоа што се горди патриотки. Државните партиски циркузанти ни станаа главни навивачи на сите првенствна на наш грб, а ти седи дома и стискај далечинското.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom