Македонија-Австрија 23.01. (36-31 второ место во група)

Како ќе заврши мечот меѓу Македонија и Австрија?

  • победа на Македонија

    Гласови: 128 82,6%
  • нерешено

    Гласови: 23 14,8%
  • победа на Австрија

    Гласови: 20 12,9%

  • Вкупно гласачи
    155
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ги победивме Австрија слично како што Хрватите не победија нас, исклучувањата беа пресудни, тоа го искористивме максимално и после рутински си ја завршивме работата, многу ми е мерак што пак ги плеснавме, ни станаа стални пациенти :D
Добро си ја завршивме работата во групата, завршивме на планираното второ место, а најбитното не очекува во недела.
Во првиот дел беше доста израмнета утакмицата, Борко некако беше очаен, никако да има свој ден на ова првенство, конечно добар потег на Обрван што го стави Диви да го одигра цело второ полувреме, можда и тој беше еден од клучните што ја направивме разликата, редно ќе биде да се стартува со Диви против Словенија.
Очекувано Кире секогаш на ниво, лидерски ја одигра утакмицата, крилата беа солидни, добро е што се врати Георгиевски во добра форма, Манасков промаши 2 зицери во првото полувреме но во вториот дел беше добар, таков луксуз не смее да си дозволи против Словенија зошто тие зицери можда ќе го одлучат победникот.
Мојсо и Миркуловски одлични денеска, што ли се не издржа денеска Миркуловски.. па и нокаут прими од овој Жиура, добро е што ни остана жив и здрав.
Вугринец им збрца 3 гола, што многу ме радува за оовј играч :D
И да ... најбитно е што глушецот Злате се запиша во листа на стрелци по асисентција на Вуги, па и повторно намигна на крајот од натпреварот.. :pos:
Нека е честита победата, се надевам ќе ги имаме и во продолжението на првенството.
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.438
Не знам дали ја има, и да ја има НЕКА СТОИ! КРАЛОТ!!!

 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
На десен бек Кавтичник може да распали јако не се баш наивни, и средните бекови имаат добар одраз и нема да им биде проблем ако останеме да се надеваме само на 6-0.Треба да се уништи секој што ќе пркне со повеќе од 2 гола и да се игра претпазливно на него. Несмее да дозволиме да имаат предводник утакмицава.
Каутичник многу малце игра на првенствово, а денес играше како лево крило.
Јас највеќе се плашам од голманите. И двајцата знаат да се мрднат, а ние многу зицери промашуваме
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Презадоволен од победава, посебно заради тоа лајното Бауер, никогаш нема да му го заборавам тоа провоција во Борис кога игравме, па после Кире кога го посрамоти. Затоа и го ставија да брани денеска, се надеваа на негова инспирација. :kuracc::kuracc::kuracc::kuracc:

Одлична кореографија, како шлаг на торта на прекрасниот наш настап.

Нејсе, на ред е Словенија, и прво да си пишам, оти ми тежи некако, најмногу ми е страв од дуелот Гајиќ-Манасков, пошто во одбрана сарма го направија и Вебер и Чупиќ претходно. Веројатно ќе мора тука повеќе минути да игра Недановски (во зависност од тоа како ќе игра Манасков).

Никогаш посигурен не сум бил во една наша Репрезентација која оди на едно натпреварување. Искусни сме, полни со самодоверба, не гледам зошто да не ги победиме лесно (условно) Словенците.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Абе дајте линк од Тера да го гледаме сега од 8 саат Цревото во живо!![DOUBLEPOST=1422038213][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 112614

Баталето го брат му на Столе, на нигерчено обезбедување му акнале шал Македонија!
:pos::pos::pos::pos:
иначе црнчето го даваа на Бекстејџ, рече дека имал девојка од Штип таму се запознале и го прашаа дали пастрмајлија пробал и он рече кога ќе дојдам во Македонија тогаш ќе пробам :)
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
265
Поени од реакции
152
Абе дајте линк од Тера да го гледаме сега од 8 саат Цревото во живо!![DOUBLEPOST=1422038213][/DOUBLEPOST]
иначе црнчето го даваа на Бекстејџ, рече дека имал девојка од Штип таму се запознале и го прашаа дали пастрмајлија пробал и он рече кога ќе дојдам во Македонија тогаш ќе пробам :)
Евети линк http://web.maxtv.mk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.848
Поени од реакции
24.287
Абе дајте линк од Тера да го гледаме сега од 8 саат Цревото во живо!![DOUBLEPOST=1422038213][/DOUBLEPOST]
иначе црнчето го даваа на Бекстејџ, рече дека имал девојка од Штип таму се запознале и го прашаа дали пастрмајлија пробал и он рече кога ќе дојдам во Македонија тогаш ќе пробам :)
Сигурен си дека е истиот, зашто овој носи такво портокалово за редар/обезбедување. :D
 
Член од
2 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
352
Во среда изгубивме од Хрватска али нема везе, ке ги победиме во финалето.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Сигурен си дека е истиот, зашто овој носи такво портокалово за редар/обезбедување. :D
па ваљда си работи и како редар, таму по 3 работи работат кога ќе отидат луѓе да работат.. а може не е истиот не знам, ама баш гледав црнец на бекстејџ даваа на сред утакмица навиваше за нас и го прашуваа баш тоа што го пишав горе..
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Вечни муштерии,биле и ќе останат..:kuracc:
Не коментирам повеќе,перфектен меч..:bravobe:
Следни на менито,дежелата..:zloo:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.848
Поени од реакции
24.287
МЗТ - Работнички..:D
И мене ми текна на ова, Врба во Парк кога ја шитна. Се играше после мајсторја во Јане и не здробија 30 разлика, за следната сезона Врба во Работнички да потпише, да ја кренат 7мата титула, за него прва во кариера.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom