Мака ми е!

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Мака ми е од солзи, лицемерни луѓе, стресови без потреба. Мака ми е од омразата која што ја гледам секаде околу мене, а не ја разбирам...мака ми е од злоба, оговарање и расипани луѓе!
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Maка ми е зашто сега немам мп3 плеер во мене и не пијам пиво на кеј, спружен на некоја трева, а на увце да ми пее Мајкл Хачинс - Mistify...

Компензирам со портокаловиов екран на монитор, мистер ВинАмп и ладна лименка. Не е исто. Али ќе помине...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Maka mi e od se, nemozam veke umorot si go pravi svoeto i psihicki i fizicki sum iscrpena i ova ne sum jas. Ali ke gledam sto pobrzo da dojdam na sebe.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Мака ми е од се` во последно време.

Мака ми е од тоа што повеќе нема семејства што функционираат како што треба. Мака ми е кога ќе почнам од моите комшии, па за подалеку да не ни зборувам. Мака ми е кога слушам како 40 годишна жена и посакува на цел глас на својата мајка да умре, кога истата на својот син му се дере да не ја мава неа, туку да удри на бабата. Мака ми е од тој хаос околу мене, страшна мака!
Мака ми е кога се плашам да не ми се урне зградата над мене од силни потреси и од тие над мене. Мака ми е што во 5 сабајле се силни да се тепаат, хистеризираат со заплашувачки пискотници, да се караат, пцујат, тераат ...
Мака ми е од луѓево ... што е влезено во сите?!?!?!?
Неможе да не ми влијае тоа, се будам и заспивам со истата приказна секој ден ... човек просто да се запраша, дали живее меѓу животни или луѓе ... страшен хаос, не ми се верува.

Мака ми е и од нешто друго ... мака ми е од себе` што сум никаква. Мака ми е што трчам по сечиј газ, што се потресувам за секого, што од мене ќе земам да дадам на друг ... мака ми е што неможам да се сменам, за сето тоа да престане постојано да ме шамара.
Мака ми е што сум толку наивна и излегувам во пресрет на секое суштество на светов ... се оставам последна секогаш за да задоволам било кој друг, кој не секогаш ми е некој кој ми значи. И за што сето тоа? За да не очекуваш ништо, а да добиеш се` што не очекуваш. Најмногу го посветувам постов на едно лајно од човек кој знам дека ќе ме прочита ... поздрав!

Џабе должам уствари, кога сакам да кажам само дека ми е мака од сите луѓе или да кажам нелуѓе ... ватевр де ...
Баш сакам да се родев на почетокот на светов, кога можеби била понежна, целата оваа денешна реална слика на човекот.:toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Denes za niso ne mi e maka, taka da ke pisam drugg den na temava za makite moi, barem denes koga mi e ubavo da ne se potsekam :)
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
мака ми е што си покрај мене а не можам да те погледнам нити да ти прозборам...се што имавме падна во вода драга моја..на жалост...
али ќе преболам...
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Мака ми е од овој непотизам,од омаловажување од прости луѓе кој во моето незамарање бараат признание дека се подобри.
Мака ми е признаниа за нормални работи,мака ми е од самобендисани лиѓе кој сигурноста ја изградиле врз мајтап на туѓа сметка.
Мака ми е од својот песимизам и реализам,сакам малце да ми се дозволи да полетам со паметот.
Мака ми е од некакви си безвезни ограничувања кои ме чуваат тука затворен.
Мака ми е да се борам за нешто што не ми треба.
Мака ми е да барам некоја си личност која ќе ми даде признание дека можам да бидам сакам и да сакам.
Мака ми е...
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Мака ми е од интелектуална, духовна и физичка ограниченост.
И мака ми е што мора да бидам ограничена, и покрај тоа што ми е мака што сум таква. :icon_neut
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
maka mi e.. a ne treba da mi bide maka. najiskreno veke mi e zdosadeno od ovoj paradoks. znam deka treba da sum srekna i zadovolna, no sepak boli koga treba da napustis nesto ili nekogo. maka mi e oti seuste ne mozam da se osvestam deka gi napusam ovie luge koi me pravat srekna, ova vo koe sum ziveela 17 god. mi velat site: " ke se vrakas!!". mozebi, no ne zasekogas ,veke nisto nema da bide isto. ova mi e kartata sto otsekogas sum sakala da ja igram, a sega sum zbuneta i izgubena. mozebi ne bev podgotvena?! a mozebi e i normanlo vaka da mi bide. koga bi mozela site sakani da gi ponesam so mene i tamu da mi pravat drustvo: da ima koj da se sutka so mene po hodnici i da mi sviri, da ima koj da me smiruva koga mi e najtesko i so baknez da me blagoslovi, koj da me razbere vo moite filozofski svakanja i da mi vozvrati so isti, koj da me nervira i sovetuva... tatko mi veli deka se si ima svoja zrtva. e duri sega go sfakam sovrseno. znam deka ke izdrzam, no vo momentov mi e maka i ne sum tolku mokna za taa maka da ja prekrijam. :tapp:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Maka mi e pred se sto se vo zivotov i na svetov e tolku nepravedno. Maka mi e sto postojat tolku mnogu zlobnici, luge so losi misli, luge koi samo gledaat da napravat loso i na koi edinstvena cel vo zivotot im e da povredat nekogo, da omalovazuvaat, da navreduvaat.
Maka mi e sto sekogas se sto e ubavo, mora kratko da trae. Kade e toa pisano?
Maka mi e sto sekogas, ama bas sekogas nemozam da go imam toa ili toj sto go posakuvam i sakam i sto ako veke sum go imala mora da se razdelam od nego.
Maka mi e sto sekogas stradaat dobrite luge.
Maka mi e sto se naogam vo teska sitacija i sto se cuvstvuvam bespomosno, a najtesko e koga znaes deka nemozes da si pomognes na samiot sebe (ili koga podobro ke razmislam mozes?)
Maka mi e od site razocaruvanja.
Maka mi e od toa sekogas zivotot da me kreva na nebo, pa posle odreden period da me spusti tolku nisko na zemja.
Maka mi e od seeeeeeeee, ama bas od se.

Aj ke trgne na podobro koga-togas
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
мака ми е што ги читам постовиве во кои ретко каде ќе улета некоја позитивна мисла
мака ми е да помислам дека се повеќе и повеќе луѓево се замараат со туѓата несреќа
мака ми е што улетав на темава и се напумпав со негатива
мака ми е кога на СИТЕ ВАС ВИ Е МАКА
и од мака сега ќе одам да си легнам а сабајле коа ќе улетам на форум ќе бидам пак со позитива и ќе ги игнорирам сите оние кои прават да ми биде мака
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Мака ми е што на одредени "луѓе" им е мака ако си успешен и реализиран професионално, а уште повеќе приватно! :tralalala:

Мака ми е да ги гледам така исфрустрирани, искомплексирани и злобни... :jazice:
 
С

Сатори

Гостин
Мака ми е што никогаш нема да ти стане јасно што имав за тебе и мака ми е што јас никогаш нема да те разберам тебе...
Ебана ствар...
 
Член од
22 јули 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
Мака ми е што на одредени "луѓе" им е мака ако си успешен и реализиран професионално, а уште повеќе приватно! :tralalala:

Мака ми е да ги гледам така исфрустрирани, искомплексирани и злобни... :jazice:
mnogu pobliski ludje do tebe se tie ama imaat maska pa nekoi od niv nemozes da gi poznaes, ama ima vreme ke se pokazat samite nesakajki. A ti tvojata uspesnost ne ja realiziraj pred drugite ,podobro bez zborovi . ZAVIDLIV ZLOBEN NAROD ima segde .. UZIVAJ vo ubavite raboti:aplauz: :aplauz: :duel: :music5: :music5: :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom