Мака ми е!

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Прво сочувство до сите оние на кои им е тешко.Сум преживеал таков период.Знам дека животот е бесмислен тогаш.Бев на дното,бев на врвот и нема да ви се верува колку е блиску едното до другото.Колку е лесно да паднеш...Падот е тежок,но на дното е лесно.Повеке нема да пагаш.Може само нагоре.Најголемото искуство го добиваш таму доле.Стануваш цврст,не дозволуваш да те повредуваат работи за кои пред тоа си мислел дека се Армагедон.Стануваш недопирлив.Ништо веке неможе да ти наштети.Смрт,болест,агонија...си видел се.И повторно одиш кон врвот.Но веке не е тоа вистинското.Падот си носи свои последици.Ги губиш емоциите.Тоа мора да се случи за да издржиш доле.А што е животот без емоции.Само една здодевна права линија.Единствено нешто кое те одржува во живот е надежта.Ако научиш да ја одржиш надежта во секаква ситуација тогаш ти си непобедлив.и додека ја има надежта има и шанси одново се да се среди.И ке се среди.И конечно почнав вистински да го живеам животот.Со сите негови екстреми.емоции,адреналин.Колку ми недостигаше тоа.Надежта ке ве врати во живот,само ако знаете да ја одржите.Не ја губете никогаш.Peace
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
maka mi sto dozvoluvas da me povredat i ponizat,znaes deka toa go nemam zasluzeno.deka ne sum takva kakva sto me opsiuvaat.maka mi e sto mislis deka mesto srce i cuvstva imam zelezo i kamen vo mene pa mozam se da izdrzam.maka mi se sto moram da ziveam vo ovaa okolina opkruzena so maloumni i netolerantni lugje koi mi se mesaat vo sekoj segment i sfera na zivotot...auuuuu ke poludammmmm....daj pocni da se boris za nasata sreka i pusti gi drugite.neli gledas deka bavno umiram vo sebe
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
мака ми е шо се понашам вака со тебе,ама не можам да те трпам веќе...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не дека ми е мака,ама само на оваа тема ми текна кај што можам да помрчам малце...во 20 до 2 (на 2 го повишувам тонот)

ДЕНОВ Е МУТАВ!МУТАВ!(наслов)


Значи,помутав-здравје!Легнав у 1,заспав во 4ипол...тоа не од што имав голема желба да го гледам изгрејсонцето,туку зашто едноставно,така магично се расонив и ко дибече си лежев во кревет само...Станав во 11 и нешто,а се разбудив со едно проклето отварање на врата...што кажува дека и покрај тоа што едвај сум чекала да заспијам у 4ипол,доволно било мува да прелета за да ми ги сруши соништата,а баш сакав да потраат за да се наспијам ко човек...АМА ИЗГЛЕДА ТОА Е ФАКИНГ НЕВОЗМОЖНО!Цел ден ми помина во такво безделничење...просто се чудам!Конечно нешто убаво се појави,во кое што ќе уживам(БАРЕМ ТАКА МИСЛЕВ;НО СЕ ДОКАЖА СПРОТИВНОТО)...наместо да го шетаме кучето со маж ми и да уживаме во не толку безбедниот парк(знаете,треба да пазите да не седнете на некоја срча),кучето не шеташе нас-НИЗ ЦЕЛ ПАРК!Колку само беше забавно трчањето,ахххххххх.Се вратив дома,по возбудливата прошетка и дур да трепнам дошло време за излегување,а толку ме мрзеше(ама пуста желба за љубов...).Од што ужасно ми тежеа очните капаци и ми беа на пола копје,желна да си легнам се вратив дома...ПОРАНО,што е многу ретка појава(да не речам,невозможна).Се решив да легнам и...НЕ МОЖАМ ДА ЗАСПИЈАМ!Што е многу чудно,покрај големата желба за добар сон...!
Па мислам дека е доволно,благодарам!
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Мака ми е што ја избришав сликата од мене и тебе....:(:(:(
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Мака ми е што наближува септември, а јас нема да го поминам 1ви во дворот на „Орце“. :( Мака ми е што сите школски ми се разбегаа низ Европава и се разминуваме сите полека... :(
Ми фали средно, колку спомени си носам од таму. pwace:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Мака ми е што нема да има наскопо луди работи како порано,мака ми е што нема да си јадам ручек и доручек од баба ми цели 3 месеци пошто ќе одам војник.Мака ми е пошто излгеда дека другарите сите 3 месеци ќе ми ја пеат песната “Кажи ко те љуби док сам ја на стражи’’.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
мака ми што немам никогаш доволни време да посветам за најблиските...мака ми е што уште не полн месец у школо....ле ле
 
С

Сатори

Гостин
Мака ми е што не престанувам да бидам посесивна...
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
мака ми е што те немам крај себе,мака ми е што изгледа како да ти е сеедно што ме нема веќе во твојот живот...Се прашувам дали?! Мака ми е кога те гледам,стоиш до мене,поминуваш крај мене,без да ме погледнеш,без да ми прозбориш...боли...
Знаев дека ќе биде вака,ја очекував болкава,само прашање на време беше кога ќе се јави...
Зошто морав да те изгубам,зошто на ваков начин..Го изгубив времето кое го немав..Доцна е веќе...Нашата приказна заврши..
Ќе заминам јас,ќе заминеш и ти...Ќе се сретнеме после неколку години,заборавајќи дека некогаш сме биле толку блиски...
дишев за тебе..
Мака ми е што мора да одмине времево,што мора да те земе со себе,што мора да ги избрише спомениве за да не ме мачат...
Згрешив,и ја плаќам својата грешка..
МАКА МИ Е!!!!!!!
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
maka mi e zosto vremevo ne e dobro i nemozam da pojdam na kapenje
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
maka mi e zosto se skarav so mojot najdobar drugr
 
Член од
7 август 2007
Мислења
13
Поени од реакции
1
Мака ми е што ја изгубив вербата во себе,а уште повеќе ми е мака зашто постојано се плашам да ја вратам МОЈАТА самодоверба.Некои од луѓето ги обвинуваат другите за нивните неуспеси-и полесно е така кога вината ја носи другиот,а јас со кои зборови да си кажам на себеси-ТИ СИ ВИНОВНИКОТ,зарем ќе има таков глас испуштен од мене и упатен кон мене... Како да се казнам себеси...? Мака ми е зашто сум самичка во ова,а ќе беше полесно ако некој ми кажеше од се срце дека верува во мене
 
С

Сатори

Гостин
Мака ми е што се чуствувам тотално неспособна кога станува збор за тебе и што те гледам кога сакам да те заборавам, а ни ни сакам...не знам ни јас сама веќе.
Мака ми е што еднаш во живот не сум те видела „чист“ и што секогаш си на нешто...
Мака ми е зошто ти е тешко да ме препознаеш, мака ми е зошто уште ми фалиш.
Мака ми е што си наркоман!
Е за тоа ми е најмногу мака!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom