Мака ми е!

Член од
24 јули 2007
Мислења
69
Поени од реакции
1
Мака ми е од несреќа,навистина ми е смачено од непријатни случки и лоши вести кои комплетно ме уништија од самиот почеток на летото- колку и човек да се обидува да го надмине сето тоа, повторно има нешто кое неможе да се избегне или заборави и мака ми е од тоа што неможам никако да соберам храброст и смирено да објаснам што чувствувам- ми треба мир! И малку среќа.... :(
 

The General

A Slight Case of Overbombing
Член од
6 мај 2007
Мислења
478
Поени од реакции
13
Мака ми е од емоционални уцени, мака ми е од кукавици, а највеќе од тоа што и јас сум една од нив, мака ми е што повеќе се борам за другите, него за мене. Мака ми е што особата што највеќе ја сакам не може да ме разбере, колку и да и објаснувам и мака ми е што не може да сфати дека Господин Совршен и Госпоѓица Хаос едноставно не си одговараат.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Мака ми е што те гледам а не можам да ти прозборам;Мака ми е што се смееш пред мене,а не можам да се насмеам со тебе;Мака ми е што не можам да ги поправам работите;Мака ми е што сеуште мислам на тебе;Мака ми е што повторно почнав да се замарам со ситуацијава!!!!
 

emicka

sweetheart
Член од
13 јули 2007
Мислења
684
Поени од реакции
1
Мака ми е од несреќа,навистина ми е смачено од непријатни случки и лоши вести кои комплетно ме уништија од самиот почеток на летото- колку и човек да се обидува да го надмине сето тоа, повторно има нешто кое неможе да се избегне или заборави и мака ми е од тоа што неможам никако да соберам храброст и смирено да објаснам што чувствувам- ми треба мир! И малку среќа.... :(
me tooooo:( :( :( :( :( :( :(
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Мака ми е и од нешто друго ... мака ми е од себе` што сум никаква. Мака ми е што трчам по сечиј газ, што се потресувам за секого, што од мене ќе земам да дадам на друг ... мака ми е што неможам да се сменам, за сето тоа да престане постојано да ме шамара.
Мака ми е што сум толку наивна и излегувам во пресрет на секое суштество на светов ... се оставам последна секогаш за да задоволам било кој друг, кој не секогаш ми е некој кој ми значи. И за што сето тоа? За да не очекуваш ништо, а да добиеш се` што не очекуваш. :toe:
Мака ми е шо се пронајдов во делот напишан од Дивајн,мака ми е од шо премногу верувам на луѓето,мака ми е од мене!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Мене ми е мака зашто после СЕ што е супер и најубаво следува нешто грозно...жити балансот...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Maka mi e sto Gospod mi zema nekoj sto mnogu go sakav,maka mi e sto site ololu mene se tazni so godini.Maka mi e sto ima negativci okolu mene sto mi ja crpat cela energija,maka mi e sto nemam pari da osnovni potrebi,maka mi e sto decko mi me ostavi sama vecerva i sto gledam kako vrskata poleka mi umira.Maka mi e sto ne sum posilna i maka mi e sto ne znam uste kolku ke me ubiva Gospod dodeka ne me dokrajci???
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Мака ми е од искомплексирани луѓе што замараат среќни луѓе и си ги лечат комплексите на други!!
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
maka mi e sto ne mozam da te prebolam... sto mi e strav od pomislata deka nema da mozam nikogas da te zaboravam, maka mi e sto ne znam dali se kaes sto napravi vaka, sto me unisti a i sebe se unisti... maka mi e sto sum prenaivna sto na sekoja budala mu veruvam, sto sekogas na sekogo ke mu pomognam a mene koga mi treba nikoj ne e tuka... maka mi e sto
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Смачено ми е да глумам колку сум среќна радосна и секогаш насмеана!!!

Мака ми е што љубовта ми е возвратена но едно нешто не дозволува да бидеме заедно!!!

Мака ми е што една особа никогаш нема да ја натерам да разбери дека во животот не ми требаат наредници, ами другари без ралика колку и да се трудам!!!

Мака ми е што не знам дали ќе паузирам една година за на факултет!!!

Мака ми е што цело лето си го е*ав заради горенаведените причини и тоа не можам да го сменам!!!
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Мака ми е од рекламните кампања на повеќето компании.
Од првиот свет, вториот свет, третиот свет и сите ебани луѓе што живеат во нив.

И политиката на Шведска за увоз на свежа риба. Но веќе реков дека го мрзам првиот свет така да... .!.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Мака ми е што ми се лизга се низ прсти,мака ми е што 4 години сакав личност која живее во некој свој замилсен свет,мака ми е што мислам на другите повеќе отколку за себе,мака ми е што последниве два дена не зборувам со мајка ми а така сакам да ја гушнам......
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Мака ми е што некому неможам на сила да му дадам ум! Мака ми е што некој глуми лудило до даска, што се фура во филм дека му е прекрасно и убаво, дека има прекрасна врска со некого блиску до себе а постојано да дреме на сајтови за „пронаоѓање сродни души“, да има по дома еден куп проблеми а да не станува од компјутер, да е пред бркање од работа а да тврди дека напредува...најпосле па баш ме заболе, ако сака да тоне и да се дави, мојата рака па воопшто не е потребно да ја подавам!
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Мака ми е што мојата одлука не е почитувана,што некој постојано сака да биде дел од мојот живот,а јас веќе сум ставила точка на се`.
Мразам што сум чувствителна.
И мака ми е што заврши едно кратко доживување,прекрасно доживување на кое се најдов.
Мака ми е затоа што натрапникот проблем ме дочека со раширени раце.Остави ме на мир по ѓаволите!
 
С

Сатори

Гостин
Мака ми е што се ми фали...се што можам да има.
Мака ми е што некои луѓе ми се далеку...:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom