Локација за изградба на куќа во Скопје

Член од
11 октомври 2010
Мислења
3.571
Поени од реакции
7.173
А ти мислиш дека од Ченто или Маџари побрзо ке стигнат? Филмови за мали деца.
Автоматски споено мислење:

Стопански двор до Центар и од Ѓорче до Центар 5 минути е разлика,и не се објаснувам повеќе секој ден го возам тој пат
Да, и од Маџари и од Ченто побрзо ќе стигнеш до Центар него ли од Волково.
45ка кога не е гужва вози за 25-30 минути до МАНУ. Со застанување на 10 автобуски станици, плус поминува од Бит Пазар.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.201
Поени од реакции
13.938
А ти мислиш дека од Ченто или Маџари побрзо ке стигнат? Филмови за мали деца.
Автоматски споено мислење:

Стопански двор до Центар и од Ѓорче до Центар 5 минути е разлика,и не се објаснувам повеќе секој ден го возам тој пат
реков ја нешто за ченто?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Од Социјалистичка Зора у Ѓорче 5 минути ми треба само до главна да излезам со 2 маркета што се отворија и нон стоп камиони растовараат.Од Стопански до кружниот кај црквата сум за 5-6 минути
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.646
Поени од реакции
2.798
У најдобри услови Волково- Центар ти е 15-20 мин, ако те фати гужва не ти бега до пола саат.
Можеш и за 7-8 минути во најдобри услови да стигнеш ако ги фатиш сите семафори на зелено и возиш над дозволеното :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
И што се бе 15-20 минути до центар да живееш? Како демек многу е тоа? Не ве разбирам?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.201
Поени од реакции
13.938
Можеш и за 7-8 минути во најдобри услови да стигнеш ако ги фатиш сите семафори на зелено и возиш над дозволеното :D
Не можеш, не се семафорите синхронизирани, влае како ќе го фатиш зависи. Ако имаш среќа после до симпо се стига со зелен бран но тој те фаќа кај симпо секако, тука губиш 2 минути и подоле кај соборна исто. По Илинденска се стига брзо, тие семафори се синхронизирани и не губиш време, само и тука зависи до гужва.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
4.538
Поени од реакции
9.174
Работев еден период деливери, нема што да тропам зелени. Од источниот дел се стига многу побрзо него ли од западниот до Центар, само поради тоа што нема семафори.
Ама па нема што да влегувам понатаму во расправии во оваа банална дискусија. Мислењто сигурно нема да ви го сменам.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Работев еден период деливери, нема што да тропам зелени. Од источниот дел се стига многу побрзо него ли од западниот до Центар, само поради тоа што нема семафори.
Ама па нема што да влегувам понатаму во расправии во оваа банална дискусија. Мислењто сигурно нема да ви го сменам.
Може некој што живее во Центар и си оди у 4 саат од работа а работи во Лептокарија пола саат да го јаде секој ден до дома,а некој од Ченто или Волково што работи до два да ги избегне гужвите и од Сопиште побргу да стигне така да излишен е муабетот
Автоматски споено мислење:

И сериозно размислуваме да го продадеме станот у Ѓорче а да купиме у новите згради позади Кам во Новоселски пат.Испод 700€ за м2 ни спуштија.Тоа е одлична локација по одлична цена.Поголем стан на подобра локација за истите пари.Ваму стана животот невозможен повеќе
 
Последно уредено:
На врв Bottom