Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
7 октомври 2015
Мислења
30
Поени од реакции
9
Se slozuvam so mislenjeto na nE0n1nja.
Batali masini, treniraj so sipki i ednoracni tegovi. Masinite se za manekencina. Najbitno e da ti e blisku teretanata i da gi ima site tezini od strana na sipki ploci i ednoracni.
Абе не дека не е најдобро со шипки ваљда тоа го знам барем, но има вежби што се подобри на машина. А да не зборам каква е оваа јас каде што идам не сакаш да знаеш, затоа и е 600ден. Али нема везе навикнат бев и не ми сметаше, само покрај ептен основните справи што не ги бива, не се трпат и луѓето веќе во смисла што повеќе зборат него што вежбаат, држат тегови за џабе, тесно итн. Зимово сакам многу сериозно да вежбам, не дека сега вежбав лошо, али овој пат све сакам под конец да ми биде, затоа и барам асална теретана, секако битно и лигуши многу да нема не само теретаната да е добра.
Автоматски споено мислење:

Не ти треба ништо посебно во тој поглед за да вежбаш посериозно. Освен за некои специфични намени кај што треба ептен да изолираш некој мускул пред да излезеш на сцена да речеме, или ако имаш некоја повреда па мораш да вежбаш на одредена справа. Во Стронг на пример ги имаш сите справи што ти требаат за да се набилдаш.
Кои справи конкретно ги бараш?
Искрено не ни ги знам справите како се викаат, бидејќи само сум ги видел, во маалска теретана вежбам, рѓосани шипки доста, тежината на бучиците неизбалансира, не лизгаат што се вика не е подмачкано. Не е само до справи што нема туку до све е. Е сега гледам многу справи што ми се допаѓаат, што знам дека подруго "удираат" на мускул. Јас фала богу си вежбам чисти килажи со чиста тежина но сакам да ги додадам и другиве, што едвај ги знам и како функционираат. А во Стронг кажав не е лошо, но двајца да бежбаат со повеќе килажи нема да има за другите, башка бучици најтешки се 27.5кг ако не се лажам, преку 30 нема. Повеќе е фитнес него она баш теретана, и често знае гужва да биде. Не ја знам Терминатор во аеродром дали е добра, некој ми ја фалеше.
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Се извинувам дека ми е малку оф топик прашањево, ама сметам дека е најприкладно тука да го поставам.
Ми треба препорака за клуб каде што може да се тренира кик бокс и каде што може да се започне со програма за почетник, односно почнувајќи од основите па тн.
По можност во околината на Карпош 2, (може и Козле, Тафталиџе, Капиштец или Центар до Соборна)ако знаете некој клуб ве молам споделете и исто ако ги знаете цените кој им се.
Каринг во Песталоци, или Фајт Тим во ЈБТ. Околу 1500 треба да е чланарина, и би ти препорачал да ги прескокнеш првите.
 
Член од
17 јануари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
15
Се извинувам дека ми е малку оф топик прашањево, ама сметам дека е најприкладно тука да го поставам.
Ми треба препорака за клуб каде што може да се тренира кик бокс и каде што може да се започне со програма за почетник, односно почнувајќи од основите па тн.
По можност во околината на Карпош 2, (може и Козле, Тафталиџе, Капиштец или Центар до Соборна)ако знаете некој клуб ве молам споделете и исто ако ги знаете цените кој им се.
Фајт тим кај јбт дефинитивно. Цена околу 1500 ми се чини.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Здраво, од друг град се селам во Скопје поточно населба Ченто на влезот на Скопје што е , дали во Ченто има теретани и да ми кажете кои се достапни.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Здраво дечки, некоја теретана во близина на Стар Аеродром ? знам дека Атлета и Терминатор се тука или некоја друга можеби има Ве молам за препорака, цени и помалу гужва.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.257
Здраво дечки, некоја теретана во близина на Стар Аеродром ? знам дека Атлета и Терминатор се тука или некоја друга можеби има Ве молам за препорака, цени и помалу гужва.
Џевахир.Малце е посоленка со цена. За гужва моментално не знам како е.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.631
Поени од реакции
34.889
Здраво дечки, некоја теретана во близина на Стар Аеродром ? знам дека Атлета и Терминатор се тука или некоја друга можеби има Ве молам за препорака, цени и помалу гужва.
Синерџи, имај ги на радар, до пред короната вадеа и акции.
Автоматски споено мислење:

Џевахир.Малце е посоленка со цена. За гужва моментално не знам како е.
Колку е во Џевахир?
 
Член од
3 ноември 2021
Мислења
1
Поени од реакции
2
Здраво, дали знаете некоја само женска теретана во близина на Кисела Вода или Аеродром?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
361
Поени од реакции
792
Сегде се покачени теретаниве? Епа 1400 е премногу за тоа што го нудат.
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
361
Поени од реакции
792
Теретени реон Центар, Аеродром?
Во Капитолза во теретана пуштаат ли без сертификат?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom