Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Acid, 28 декември 2011.

 1. POWER-MKD

  POWER-MKD Per aspera ad astra

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  4.687
  Допаѓања:
  600
  Затоа сега нема жив човек
   
  На Amateur му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.248
  Дсд Пелагонија е празна затоа нема гужва :)
   
 3. Vlado64

  Vlado64

  Член од:
  18 ноември 2017
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  0
  Здраво.Да те прашам каде се наоѓа во палас точно теретанава?До сега немам приметено... Дали има некој што ќе ми покаже бидејќи сум почетник и колку пари е месечно дали е поскапо со личен тренер и колку? :)
  --- Споено дупло мислење, 24 јуни 2018 ---
   
  Последно уредено: 24 јуни 2018
 4. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.048
  Допаѓања:
  862
  Во Александар Палас хотелот е теретаната. 3.000 денари е месечно, доколку уплатиш за 3 месеци има попуст. Личен тренер во сите теретани е услуга која се плаќа дополнително :)
   
 5. marinetti

  marinetti

  Член од:
  1 септември 2014
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  6.130
  Предлози за во Охрид, по пристапна цена?
   
 6. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.248
  ФИД дали ја отворија на новата локација? Има нешто ново колку ќе и биде цената и некаде да се видат слики како ја средиле?
   
 7. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.993
  Допаѓања:
  10.096
  Џијат 500тче. :D

  Во Охрид горе долу секаде се пристапни цените, едино Фит Форм во салата ти е мислам 1200 +.

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
  На marinetti му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Чесен Рекетар

  Чесен Рекетар

  Член од:
  26 мај 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  197
  моментално во кисела вода која теретана е најдобра?
   
 9. Vlado64

  Vlado64

  Член од:
  18 ноември 2017
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  0
  Некој ако може да ми каже во Fitness clinic во влае,услови,справи,тренери итн итн се поврзано со теретаната и како сте задоволни. Поздрав :)
   
 10. george_jov

  george_jov

  Член од:
  23 февруари 2011
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  605
  Отворена е ФИД во автокманда пред недела дена на локација кај што беше порано Флекс, т.е. во зградата кај што е КАМ. Цената е зголемена за 50% и сега е 1200 ден. за месец, има некои нови справи старите се префарбани и има тушеви, посебна вентилација нема да има како што мислев и има само една клима за цел простор. Така да за тоа што се добива цената е превисока според мене.
   
  На Кеплер му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.248
  Тоа е кога нема конкуренција во близина, фала за инфо.
   
 12. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.978
  Допаѓања:
  7.554
  Која е оваа логика - теретани никнат на секој чекор и која од која поскапа а ниедна ништо асално не нуди.
   
 13. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.248
  Тренд е вежбањето, пред 12 години кога прв пат почнав и вежбав неколку месеци во теретаната немаше севкупно 30 членови, сега и во најголемата дупка имаш по над 100 членови. На почеток кога почнав со вежбање на прсти можеше да ги изброиш продавниците за суплементи во цела мкд, сега имаш на секој ќош.
   
 14. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.978
  Допаѓања:
  7.554
  За суплементи да не праиме муабет. Не ми е јасно толку ли профит праат шо изникнаа и тие сегде. И се истите производи и секоја нова со поскапи цени. Не ми е јасно како се конкурентни воопшто.

  Дешавка: Влагам да купам протеин во Полео тој ми расправа за декстрози бета арганин БЦАА... Викам дај не тупи неам 200 денари на ден за суплементи чисто дозерка протеин сакам да пијам да не се замарам толку со внес на протеин во денот. Се изнасмеа "хаха 200 денари на ден хаха" као види го овој нема 200 денари на ден за суплементи да пие >_> Ја не сум нешо развиен али дечково беше озбилно не вежбан, теоретски начитан, ми цитираше дефиниции за шо праеле суплементите, нешо оксидирање масни киселини кур се тресе... Проба да ми ували иљада работи. Изглеа на процент е.
   
  На Solaire of Astora и UpperCut им се допаѓа ова.
 15. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  5.993
  Допаѓања:
  10.096
  Никој чесен бизнис не држи во Македонија, едино пиљари и маалски продавници.

  Има неколку фирми во МК што произведуваат справи за вежбање кои држат ненормално високи цени, 500 плус евра за обичен бенч.

  Луѓево што ги држат теретаните и финансираат продавници за суплименти имаат многу валкани пари и ова му е само еден начин да ги исперат.

  Протеините, посебно тие Трек, Кор, и тие унгарските што ги продаваат кузнајт каде се полнети.

  Ние ги ругаме Виталија но тие држат некој стандард.

  Интересно е и лесно заприметливо во помал град, пример Охрид.
  Дојди ти со нова идеја за бизнис, максимум што можеш да тераш ти е една година, ако ги фатиш неспремни.

  Ќе те копираат ќе абдејтираат и ќе те затворат.

  Дошол некој отворил подвижен шанк, следна сезона ќе има десет поголеми и поубави, дошол друг отворил агенција за оф роуд авантури, иста приказна.

  Исто и за суплименти, отвараат затвараат, со истите производи и секое отварање 10 посто поскапи.
  :D

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   

Сподели преку: