Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Член од
18 ноември 2017
Мислења
26
Поени од реакции
0
Во последниве речиси 5 години ги имам свртено:

- Капитол 1,5 година. На почетокот беше одлична, потоа стана ненормална гужва и хигиена катастрофа.

- Синерџи 1,5 година, потоа стана гужва и проблем за паркинг.

- Во Александар Палас во последниве две години сум најзадоволен. Нема гужва, одлична хигиена (справи, тоалети, тушеви) и има паркинг.
Здраво.Да те прашам каде се наоѓа во палас точно теретанава?До сега немам приметено... Дали има некој што ќе ми покаже бидејќи сум почетник и колку пари е месечно дали е поскапо со личен тренер и колку? :)[DOUBLEPOST=1529870392][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Здраво.Да те прашам каде се наоѓа во палас точно теретанава?До сега немам приметено... Дали има некој што ќе ми покаже бидејќи сум почетник и колку пари е месечно дали е поскапо со личен тренер и колку? :)[DOUBLEPOST=1529870392][/DOUBLEPOST]
Во Александар Палас хотелот е теретаната. 3.000 денари е месечно, доколку уплатиш за 3 месеци има попуст. Личен тренер во сите теретани е услуга која се плаќа дополнително :)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Предлози за во Охрид, по пристапна цена?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
ФИД дали ја отворија на новата локација? Има нешто ново колку ќе и биде цената и некаде да се видат слики како ја средиле?
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Предлози за во Охрид, по пристапна цена?
Џијат 500тче. :D

Во Охрид горе долу секаде се пристапни цените, едино Фит Форм во салата ти е мислам 1200 +.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2017
Мислења
26
Поени од реакции
0
Некој ако може да ми каже во Fitness clinic во влае,услови,справи,тренери итн итн се поврзано со теретаната и како сте задоволни. Поздрав :)
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
ФИД дали ја отворија на новата локација? Има нешто ново колку ќе и биде цената и некаде да се видат слики како ја средиле?
Отворена е ФИД во автокманда пред недела дена на локација кај што беше порано Флекс, т.е. во зградата кај што е КАМ. Цената е зголемена за 50% и сега е 1200 ден. за месец, има некои нови справи старите се префарбани и има тушеви, посебна вентилација нема да има како што мислев и има само една клима за цел простор. Така да за тоа што се добива цената е превисока според мене.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Отворена е ФИД во автокманда пред недела дена на локација кај што беше порано Флекс, т.е. во зградата кај што е КАМ. Цената е зголемена за 50% и сега е 1200 ден. за месец, има некои нови справи старите се префарбани и има тушеви, посебна вентилација нема да има како што мислев и има само една клима за цел простор. Така да за тоа што се добива цената е превисока според мене.
Тоа е кога нема конкуренција во близина, фала за инфо.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Која е оваа логика - теретани никнат на секој чекор и која од која поскапа а ниедна ништо асално не нуди.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Која е оваа логика - теретани никнат на секој чекор и која од која поскапа а ниедна ништо асално не нуди.
Тренд е вежбањето, пред 12 години кога прв пат почнав и вежбав неколку месеци во теретаната немаше севкупно 30 членови, сега и во најголемата дупка имаш по над 100 членови. На почеток кога почнав со вежбање на прсти можеше да ги изброиш продавниците за суплементи во цела мкд, сега имаш на секој ќош.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Тренд е вежбањето, пред 12 години кога прв пат почнав и вежбав неколку месеци во теретаната немаше севкупно 30 членови, сега и во најголемата дупка имаш по над 100 членови. На почеток кога почнав со вежбање на прсти можеше да ги изброиш продавниците за суплементи во цела мкд, сега имаш на секој ќош.
За суплементи да не праиме муабет. Не ми е јасно толку ли профит праат шо изникнаа и тие сегде. И се истите производи и секоја нова со поскапи цени. Не ми е јасно како се конкурентни воопшто.

Дешавка: Влагам да купам протеин во Полео тој ми расправа за декстрози бета арганин БЦАА... Викам дај не тупи неам 200 денари на ден за суплементи чисто дозерка протеин сакам да пијам да не се замарам толку со внес на протеин во денот. Се изнасмеа "хаха 200 денари на ден хаха" као види го овој нема 200 денари на ден за суплементи да пие >_> Ја не сум нешо развиен али дечково беше озбилно не вежбан, теоретски начитан, ми цитираше дефиниции за шо праеле суплементите, нешо оксидирање масни киселини кур се тресе... Проба да ми ували иљада работи. Изглеа на процент е.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Никој чесен бизнис не држи во Македонија, едино пиљари и маалски продавници.

Има неколку фирми во МК што произведуваат справи за вежбање кои држат ненормално високи цени, 500 плус евра за обичен бенч.

Луѓево што ги држат теретаните и финансираат продавници за суплименти имаат многу валкани пари и ова му е само еден начин да ги исперат.

Протеините, посебно тие Трек, Кор, и тие унгарските што ги продаваат кузнајт каде се полнети.

Ние ги ругаме Виталија но тие држат некој стандард.

Интересно е и лесно заприметливо во помал град, пример Охрид.
Дојди ти со нова идеја за бизнис, максимум што можеш да тераш ти е една година, ако ги фатиш неспремни.

Ќе те копираат ќе абдејтираат и ќе те затворат.

Дошол некој отворил подвижен шанк, следна сезона ќе има десет поголеми и поубави, дошол друг отворил агенција за оф роуд авантури, иста приказна.

Исто и за суплименти, отвараат затвараат, со истите производи и секое отварање 10 посто поскапи.
:D

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom