Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.730
Поени од реакции
619
Pa otvori be TOA mi bese muabetot. Za da ne zimas 15000plata otvori mu na toj krosfit za 1000ce i "zbogati se" :) Afrika!
Sporeduvas kirija vo Bt i Sk? Afrikaaa aloo[DOUBLEPOST=1536700877][/DOUBLEPOST]
Boris Trajkovski ke ti bide najblisku, mislam deka ne bese poveke od 1500d
Se razbravme, u redu e. Mesas babi i zabi...jas ti vikam skapo e za nasi prosecni uslovi 4000 den za krosfit, i opsto se sto e nad 2000-3000 mesecno, ti vikas, otvori si svoja. Dzabe muabetov :)
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
10
Поени од реакции
1
Se razbravme, u redu e. Mesas babi i zabi...jas ti vikam skapo e za nasi prosecni uslovi 4000 den za krosfit, i opsto se sto e nad 2000-3000 mesecno, ti vikas, otvori si svoja. Dzabe muabetov :)
Citas li sto lupetaat tie pred da ostavam komentar. Plakale po 20e u Gemanija, Nov zeland.. i dobivale gratis peskiri maici kafinja bazeni proteini.. tolku prost narod na edno mesto sobrano nema kako u Mk.
A tebe ako ti e skapo 3000 za krosfit imas i poevtini varijanti sigurno! Segde si ima razlicna klientela, ne se butaj tamu kaj sto ne ti e mestoto. :)
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.088
Поени од реакции
10.934
Citas li sto lupetaat tie pred da ostavam komentar. Plakale po 20e u Gemanija, Nov zeland.. i dobivale gratis peskiri maici kafinja bazeni proteini.. tolku prost narod na edno mesto sobrano nema kako u Mk.
A tebe ako ti e skapo 3000 za krosfit imas i poevtini varijanti sigurno! Segde si ima razlicna klientela, ne se butaj tamu kaj sto ne ti e mestoto. :)
Во Германија имам влезено во Минхен во теретана поголема од Синерџи која работеше 24/7, цената беше околу 50 евра, за пешкири не знам дали имало во цената не разбирав до толку Германски.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
202
Поени од реакции
228
Треба да си неарен со умот да даваш поеќе од 1200-1300 денари за дигање тегови. Ми ја фалеа колеги Атлета кај нова железничка демек топ било заедно ќе сме вежбале ау бау. Ми вика батето 1500 до 17 ч, а после 2000, викам ај океј ако стварно нуди некој плус услови од маалскиве тератани у Кисела Вода. Еден тренинг отидов на проба надвор лето 40 степени, внатре клима нема, жешко, загушливо, после секоја серија тахикардија ме мава неможам воздух да земам:pos:. Инструкторот му вика на еден коа ќе се облечеш оставај ја врата од соблекувална отворена за промаја да дувало:cenzura:. Си се вратив ко попче у Гладијатор:ROFLMAO:
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.881
Поени од реакции
79.969
Citas li sto lupetaat tie pred da ostavam komentar. Plakale po 20e u Gemanija, Nov zeland.. i dobivale gratis peskiri maici kafinja bazeni proteini.. tolku prost narod na edno mesto sobrano nema kako u Mk.
A tebe ako ti e skapo 3000 za krosfit imas i poevtini varijanti sigurno! Segde si ima razlicna klientela, ne se butaj tamu kaj sto ne ti e mestoto. :)
Прибери си го „јазикот“.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.881
Поени од реакции
79.969
Ili? :) Te pogodiv.. ?
Не е работата за погодување, можам и јас да кажам дека си глуп/а, можеби тоа е и вистина ама не е долично однесување, поготово не кон некој кој не го познаваш. Затоа, прибери си го „јазикот“.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.349
Поени од реакции
186.009
Citas li sto lupetaat tie pred da ostavam komentar. Plakale po 20e u Gemanija, Nov zeland.. i dobivale gratis peskiri maici kafinja bazeni proteini.. tolku prost narod na edno mesto sobrano nema kako u Mk.
A tebe ako ti e skapo 3000 za krosfit imas i poevtini varijanti sigurno! Segde si ima razlicna klientela, ne se butaj tamu kaj sto ne ti e mestoto. :)
А што, демек не е точно тоа? Која е поентата да лаже некој? Еден член тука напиша дека плаќал во среде Братислава теретана за 15 евра со исти услови.

Ако си во бизнисот и те погодува ова тоа е друго.

P.S. Ja најдов теретаната, изволте:

Basic membership costs $10 a month, which gets you unlimited access to your home club. You can also spend $19.99 a month for the Black Card membership, which allows you access to any Planet Fitness around the country, as well as tanning and massage-chair services. You'll also have to pay an annual fee, which varies according to your membership type. It's $20 for the $10-a-month basic plan.
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
122
А што, демек не е точно тоа? Која е поентата да лаже некој? Еден член тука напиша дека плаќал во среде Братислава теретана за 15 евра со исти услови.

Ако си во бизнисот и те погодува ова тоа е друго.

P.S. Ja најдов теретаната, изволте:

Basic membership costs $10 a month, which gets you unlimited access to your home club. You can also spend $19.99 a month for the Black Card membership, which allows you access to any Planet Fitness around the country, as well as tanning and massage-chair services. You'll also have to pay an annual fee, which varies according to your membership type. It's $20 for the $10-a-month basic plan.
Planet fitness е све освен теретана. Иначе за цениве се слагам, али додека има овци ке има и шишање.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.349
Поени од реакции
186.009
Planet fitness е све освен теретана. Иначе за цениве се слагам, али додека има овци ке има и шишање.
Па не баш, не би ги ословила луѓето што сакаат да одат во теретана, базен, да закупат сала за термин или било што поврзано со спорт овци.. Алчни сме како народ, одма сакаме да ја вратиме инвестицијата.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.766
Поени од реакции
2.074
Па не баш, не би ги ословила луѓето што сакаат да одат во теретана, базен, да закупат сала за термин или било што поврзано со спорт овци.. Алчни сме како народ, одма сакаме да ја вратиме инвестицијата.
и кога ке ја врати исто е , не ја смањива цената
 
Член од
26 декември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
122
Па не баш, не би ги ословила луѓето што сакаат да одат во теретана, базен, да закупат сала за термин или било што поврзано со спорт овци.. Алчни сме како народ, одма сакаме да ја вратиме инвестицијата.
Кој спорт ? Вежбањето одамна е станато помодарство.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.349
Поени од реакции
186.009
Кој спорт ? Вежбањето одамна е станато помодарство.
И трчањето е станато помодарство ако гледаш така. Кој трчаше во фиромов пред 10 години? Камо среќа сите спортови да станат помодарство, може нема да дремат по кафани по цели денови.
 
На врв Bottom