Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Старата кај железничка уште постои или ја префрлаат во Ново Лисиче? Terminator.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Последно во Терминатор имам вежбано 2015та, тогаш беше 1500 неограничено, ако има некој од форумов што вежба може да сподели инфо колку чини сега.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Последно во Терминатор имам вежбано 2015та, тогаш беше 1500 неограничено, ако има некој од форумов што вежба може да сподели инфо колку чини сега.
Лани беше 1.200 ден неограничено. Преќинав таму заради зумби премногу галама и гужви...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не знам што глуп синдром имаме како луѓе, легачат цела година и ги крцаат теретаните во април и мај, мисли дека ќе стане Мистер фитнес а 2 месеца и праат гужва и нервоза. Вчера буквално од 1 саат што бев у теретана 15 мин дремев од што нели се поредени по 5 души на справа и чекаат ред. Мизерија :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Не знам што глуп синдром имаме како луѓе, легачат цела година и ги крцаат теретаните во април и мај, мисли дека ќе стане Мистер фитнес а 2 месеца и праат гужва и нервоза. Вчера буквално од 1 саат што бев у теретана 15 мин дремев од што нели се поредени по 5 души на справа и чекаат ред. Мизерија :D
Зависи од целта, приоритети и пристап. Некои немаат големи амбиции, а некои убрзуваат на процесот :) Имам двајца пријатели, вежбаат од февруари до крај на јуни, прават по две шеми една класичен балк со тешка артилерија и една за резбарење пропионат, вин, клен, се прават ѕверови за 5 месеци, поголеми и почисти се од 90% од природните вежбачи што вежбаат нон стоп. Според нивна логика залудно е да си природен и да вежбаш цела година, според моја тие се будали што за изглед го ставаат здравјето под знак прашалник, ама јбг секој со свој памет.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Во новата терминатор знае некој колку ќе се плаќа?
 
Член од
29 декември 2015
Мислења
30
Поени од реакции
15
Decki, kakva e atmosferata vo LifeStyle? Kako stoi so guzva. Potocno za periodot od sabajle do 18:00h me interesira?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Нема конкуренција во тој дел затоа е така, Аеродром ти е над 80 000 жители или колку еден од поголемите градови во мкд (Прилеп е толку), рачунај во цел Аеродром имаш 2 теретани од околу 3000 денари (Синерџи и Јане), 2 на влез од по 1500 денари (Атлета и Терминатор) + Капитол што на хартија се води како таква цена а нон стоп има попусти и доаѓа околу 800-1000 денари просек, уште една од Јовче кај Алфите во Лисиче од по 700денари. Кај Јовче е апла мала, Капитол е затната од народ поради попустите и локацијата, Атлета веќе застаруваат справите и овие двете Синерџи и Јане за побогатите. За 1500 денари според сликите ќе биде подобро опремена од Капитол, Атлета и оваа кај Јовче и сигурно ќе има доволно членови да функционира. Згора на се што сите се расфрлени на различна страна, па на овие од Лисиче не им ни одговара да се акаат до Мичурин за во Атлета.
Од Автокоманда и Маџари дури им е блиску да доаѓаат тие што се со возила, булевар Србија е секогаш прооден и за 5 минути се во Лисиче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom