Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Аеродром-Ново лисиче нешо боље од Капитол?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Аеродром-Ново лисиче нешо боље од Капитол?
Во тој дел мене само на Терминатор ми застана око според сликите и коментарите што ги видов на фб, одамна не сум влегол таму да видам каква е ситуацијата, се токмам да платам барем еден тренинг во периодот околу 17часот и да видам дали има гужва или не, ако има пиши пропало.
Синерџи и Јане се изгор, Атлета така-така, бев таму на еден тренинг, али не ми се допадна, а во Лисиче кај Јовче ти е пак апла мала теретаната.
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Јас плаќам 1200ден.
Ќе ти споредам уште една теретана во Карпош далеку поопремена од Легион. Стронг позади Туризам. 600ден за девојчиња! Хигиена одлична луѓе-вежбачи одбрани само што не и е во функција тушот затоа не вежбам таму. За луѓе што се тушираат дома подобра опција немаат во Карпош.
Не ме зезај за Легион, теретана до 10тина справи? :)
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Некоја теретана во близина на Ѓорче,Влае, Карпош4?
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Тешко дека се тука некаде со цени. 1800 е за секој ден во Лајфстајл (1400 за три пати неделно), 1200 е во Легион секој ден, тие 600 денари можеби не ти прават многу разлика на месечно ниво, ама ако се соберат повеќе месеци ќе ти прават многу разлика верувај. Не ти е нешто најдобра споредбава, не се од иста буџетска класа, спореди еве најефтина теретана каде што е вклучена во цената туш, има многу теретани околу 1000 каде што се рѓосани справите и нема никаква хигиена.
Јас плаќам 1200ден.
Ќе ти споредам уште една теретана во Карпош далеку поопремена од Легион. Стронг позади Туризам. 600ден за девојчиња! Хигиена одлична луѓе-вежбачи одбрани само што не и е во функција тушот затоа не вежбам таму. За луѓе што се тушираат дома подобра опција немаат во Карпош.
Не ме зезај за Легион, теретана со 10тина справи? :)
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Јас плаќам 1200ден.
Ќе ти споредам уште една теретана во Карпош далеку поопремена од Легион. Стронг позади Туризам. 600ден за девојчиња! Хигиена одлична луѓе-вежбачи одбрани само што не и е во функција тушот затоа не вежбам таму. За луѓе што се тушираат дома подобра опција немаат во Карпош.
Не ме зезај за Легион, теретана до 10тина справи? :)
Друже ти очигледно не си бил во Легион, само пишуваш колку да кажеш нешто, а врска немаш... 10 справи, ако не и повише има само за кардио. И не прави глупи споредби, Легион и Стронг се разлика небо земја.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Друже ти очигледно не си бил во Легион, само пишуваш колку да кажеш нешто, а врска немаш... 10 справи, ако не и повише има само за кардио. И не прави глупи споредби, Легион и Стронг се разлика небо земја.
Јас влегов лани во легион кога ја отворија да видам што како. Поголем дефицит на справи во теретана немав видено. Типот спомна тогаш дека нешо ќе носеле до прва. Сега можда ја до опремиле, а тогаш баш ради тоа што им фалеа справи не почнав таму да вежбам. А и на страна што ми се испонаша лошо ликот. Му викам а справа за листови? И ми вика направи ти прво друго па после листови барај..
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
Јас влегов лани во легион кога ја отворија да видам што како. Поголем дефицит на справи во теретана немав видено. Типот спомна тогаш дека нешо ќе носеле до прва. Сега можда ја до опремиле, а тогаш баш ради тоа што им фалеа справи не почнав таму да вежбам. А и на страна што ми се испонаша лошо ликот. Му викам а справа за листови? И ми вика направи ти прво друго па после листови барај..
Дефинитивно сами си се фалат по форумиве :)[DOUBLEPOST=1520697685][/DOUBLEPOST]
Друже ти очигледно не си бил во Легион, само пишуваш колку да кажеш нешто, а врска немаш... 10 справи, ако не и повише има само за кардио. И не прави глупи споредби, Легион и Стронг се разлика небо земја.
Прво не сум друже :)
Теретана што дава попуст во сред сезона значи нешто не е во ред со неа. Стронг колку што знам е преполно, одлично опремена теретана и чиста! Газди пријатни, насмеани секогаш тука за помош и сл.Таму вежбаж преку лето кога не користам туш..
Повели во Lifestyle направи споредба со Легион :) Доста сами си пишувате по форумиве смешни сте. Поздрав![DOUBLEPOST=1520701739][/DOUBLEPOST]
Дефинитивно сами си се фалат по форумиве :)[DOUBLEPOST=1520697685][/DOUBLEPOST]
Прво не сум друже :)
Теретана што дава попуст во сред сезона значи нешто не е во ред со неа. Стронг колку што знам е преполно, одлично опремена теретана и чиста! Газди пријатни, насмеани секогаш тука за помош и сл.Таму вежбаж преку лето кога не користам туш..
Повели во Lifestyle направи споредба со Легион :) Доста сами си пишувате по форумиве смешни сте. Поздрав!
Да додадам. Споредба твоја Легион и Стронг небо и земја. Образложи зашто така мислиш! Легион нов простор што за кратко нема да биде нов.. Стронг од скоро реновиран со вентилација нова и неколку нови справи донесени летово. Во бројка на справи(одлични) се дупло поопремени од "вас". Ќе повторам единствена маана им се тушевите. Во Легион не сум влегла во соблекувална да видам како е..за другово далеку сте од ранг на добро опремени теретани. Поздрав се одјавувам! Среќно во ширење дезинформации по форумиве :) :) :)
 
Последно уредено:
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Ај некој збор-два за Атлета...
1500че е доста висока цифра, но крај краева 500че не е премногу од месец за боље услови и сум спремен да платам толку, иако да, не е баш ефтино.
Мене искрено не ми е битно да има туш, соблекувалните да има само шкаф и клупа кај што ќе седнам да се облечам, секако да има сапун!!! и тоа во главно.
Најбитен сегмент ми е гужвата после 18-00 часот. Сеа знам дека е период кога се собираат вежбачи во очи на лето. Но колку реално е опремена за гужви и колкав е опсегот на справи за вежбање. Не планирам со 5 души да се менувам за справа за грб или бенч.
А релативна гужва у секоја теретана има и постои, прашање е колку таа може да помине и да се истолерира. До пред 2 месеци вежбав у Тоше зафиров теретаната, заебав 2 месеци ради други приоритети. но планирам од следнава недела пак да почнам у аеродром.
Таму беше хардкор од секој аспект. Не ми смета(ше) фактот што се дешаваше по 3 дена да немаат течен сапун како што ми сметаше фактот што со тројца па и четворица чекаш бенч/грб... недај боже некој самобендисан билдер да се фати за двете сајли и да фура гради. Ти се одмилува и вежбање и све, најреално. Еден тренинг наместо 45-60 минути траеше 90-120 минути баш ради такво чекање. Едноставно и губиш мотивација кога видиш хорда собрана у теретана.

Ова ми е централно прашање и услов, а се друго што ќе наведете (опременост ова она) ќе биде плус.

Однапред тенкју.
 
Член од
10 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Слушнав за некоја нова теретана во Влае, Клиник ли се вика, не сум сигурна. Дали има некој дополнително инфо, локација, цени, фб страна?
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
@anama
Гледам дека неколку пати пишуваш дека ние сме биле од Легион и сами сме си пишувале и сме смешни. А мене баш ми делува тука обратното сценарио, јас кој што претходно сум барал теретани НА ИСТАВА ТЕМА и сум се советувал за вежби баш на истиов форум да сум од персоналот на Легион? Или повеќе сомнителен си ти јузер со 4 мислења кои сите магично ти се за Стронг. Се избрука еднаш замижав, се брукаш втор, трет пат, ајде еве да разјасниме јас допирна точка немам со Легион, ниту сум близок со газдите, ниту ме заболе курот кој ќе земе повеќе муштерии дали Легион или Стронг. Е сега кога тоа го разјаснивме, те молам само кажи ми како заклучи дека се ширеле дезинформации тука, со тоа што се пофалила Легион и двајца корисници кои си немаат допирна точка со вработени во Легион или блиски пријатели, дале позитивно мислење (баш како твоето позитивно мислење за Стронг). Ајде сега за твоето мислење во кое си толку сигурен, отворив страната на Стронг (Тафталиџе) и ги гледав сликите да видам што толку справи имаат, бидејќи ми беше меморирана како теретана во куќа со чадор Скопско каде што просторот е 2 на 2, а ти ја направи како класа теретана најдобра во градот (има и во Легион , има и во Легион апла многу повеќе (ако ова се сите тегови), има , има и 2 ленти место една , има , ај не заебавај има, има плус справа за трицепс. Ете ги тие небо и земја разлики меѓу Легион и Стронг. Ко што знам Стронг е 900-1000, Легион е 1200, разликата во цена ја прави тушот и тоа што справите се сите нови. Покоректно е да кажеш “јас сум пријател со газдата/газдата/вработен во Стронг и тоа и тоа ни се условите, можеби ќе убедиш некој да избере Стронг наместо Легион“, вака не не прави будала сите имаат фб може да побараат двете теретани како изгледаат внатре.
Поздрав од газдите на Легион што сами себе се фалиме :rolleyes:
 
Последно уредено:
Член од
16 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
5
@anama
Гледам дека неколку пати пишуваш дека ние сме биле од Легион и сами сме си пишувале и сме смешни. А мене баш ми делува тука обратното сценарио, јас кој што претходно сум барал теретани НА ИСТАВА ТЕМА и сум се советувал за вежби баш на истиов форум да сум од персоналот на Легион? Или повеќе сомнителен си ти јузер со 4 мислења кои сите магично ти се за Стронг. Се избрука еднаш замижав, се брукаш втор, трет пат, ајде еве да разјасниме јас допирна точка немам со Легион, ниту сум близок со газдите, ниту ме заболе курот кој ќе земе повеќе муштерии дали Легион или Стронг. Е сега кога тоа го разјаснивме, те молам само кажи ми како заклучи дека се ширеле дезинформации тука, со тоа што се пофалила Легион и двајца корисници кои си немаат допирна точка со вработени во Легион или блиски пријатели, дале позитивно мислење (баш како твоето позитивно мислење за Стронг). Ајде сега за твоето мислење во кое си толку сигурен, отворив страната на Стронг (Тафталиџе) и ги гледав сликите да видам што толку справи имаат, бидејќи ми беше меморирана како теретана во куќа со чадор Скопско каде што просторот е 2 на 2, а ти ја направи како класа теретана најдобра во градот (има и во Легион , има и во Легион апла многу повеќе (ако ова се сите тегови), има , има и 2 ленти место една , има , ај не заебавај има, има плус справа за трицепс. Ете ги тие небо и земја разлики меѓу Легион и Стронг. Ко што знам Стронг е 900-1000, Легион е 1200, разликата во цена ја прави тушот и тоа што справите се сите нови. Покоректно е да кажеш “јас сум пријател со газдата/газдата/вработен во Стронг и тоа и тоа ни се условите, можеби ќе убедиш некој да избере Стронг наместо Легион“, вака не не прави будала сите имаат фб може да побараат двете теретани како изгледаат внатре.
Поздрав од газдите на Легион што сами себе се фалиме :rolleyes:
Хахаха смешен си/газда на Легион. Си се потрудил браво. Мое мислење е тоа не сакам да се повторувам врати се назад прочитај. Немам никаква корист ниту од Strong ниту од Lifestyle да продолжам да се објаснувам со тебе... За мене тие се двете опции во Карпош, извини. :)
Ultracasual убаво ти има објаснето..
Поздрав!!!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Хахаха смешен си/газда на Легион. Си се потрудил браво. Мое мислење е тоа не сакам да се повторувам врати се назад прочитај. Немам никаква корист ниту од Strong ниту од Lifestyle да продолжам да се објаснувам со тебе... За мене тие се двете опции во Карпош, извини. :)
Ultracasual убаво ти има објаснето..
Поздрав!!!

Така е брат, јас како газда на теретана си одам да вежбам во други теретани и ги фалам нив, па ми текнува после неколку месеци дај да си ја фалам и мојата. Кај сум нашол со тебе да се објаснувам стварно не ми е јасно.

Да пишам и јас една позитивна критика, можеби на некој ќе му е корисна. Претходниот месец вежбав во теретаната во Хотел Парк (позади северната трибина на стадионот). Теретаната е на 2 ката, опремена е со голем број справи, како за кардио така и за тежина, со тушеви и соблекувални со шкафче. На првиот кат спаравите се со прикачување тежини (ти да си ги носиш), а на вториот спрат се со сајла тежините и само си местиш, на вториот кат се и точаците, лентите за трчање и други справи за согорување калории, кои пред се имаат одличен поглед (реката Вардар + гледаш кој трча на кеј), а и се смарт со Јутуб, различни програми и триста чуда. Се беше супер, само цената малку повеќе од солена 3750 чинам беше (мене награда ми беше затоа искористив), така да кој може да си дозволи, теретанава е полн погодок. Освен тоа имате во склоп на комплексот спа (парна бања + сауна), шанк со ресторантче за шејкови и такви работи, на вратата одма имате крпички поставено за да не потите справите и пешкири за после туширање. Хигиената е на одлично ниво, вентилација одлично работи, и никогаш не сум чекал на една справа, а не па 5 души да се чекало. Дури можеш комотно во едно време 2 справи да си завземеш, никој не ти седнува, од проста причина што нема гужва и што има многу справи така да и да сака некој на твојата, може да си замени со друга некоја справа или тегови и сл.. (y)
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Дали оди некој или има информации како e во Nagomy во Хром?[DOUBLEPOST=1520784116][/DOUBLEPOST]
Слушнав за некоја нова теретана во Влае, Клиник ли се вика, не сум сигурна. Дали има некој дополнително инфо, локација, цени, фб страна?
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1914702462193723&id=1911292715868031
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2017
Мислења
16
Поени од реакции
6
Препорака за добра теретана во Капиштец и цени?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom