Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од Acid, 28 декември 2011.

 1. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.531
  Допаѓања:
  7.232
  Anyone?
   
 2. Amateur

  Amateur

  Член од:
  10 февруари 2010
  Мислења:
  477
  Допаѓања:
  128
  1200?
  е аман бе, соблекувалните да не ги проширил?
  --- Споено дупло мислење, 8 февруари 2018 ---
  ретко скоро и непостоечки се теретаните кои отвораат толку посабајле
   
 3. POWER-MKD

  POWER-MKD Per aspera ad astra

  Член од:
  1 март 2008
  Мислења:
  4.668
  Допаѓања:
  578
  1200 е стандард во Терминатор, мислам летно време е по 1000. Иначе супер си е внатре, гужва нема скоро никогаш.
  --- Споено дупло мислење, 8 февруари 2018 ---
  Зборам за К.Вода, други теретани освен овие 2 нема. Не зборам за кросфит или фитнес, пилатес итн. Да и кашри ВЕРО кај Перо (ненамерна рима), ама тоа е вид на импровизирана теретана во подрум.
  Ако сум пропуштил некоја кажувај :)
   
  На Amateur и Кеплер им се допаѓа ова.
 4. Amateur

  Amateur

  Член од:
  10 февруари 2010
  Мислења:
  477
  Допаѓања:
  128
  Има исто едно Профиџим, импровизирано
   
  На POWER-MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Awkwardless

  Awkwardless

  Член од:
  7 февруари 2013
  Мислења:
  84
  Допаѓања:
  59
  Нешто во близина на карпош 1 - карпош 4 докај 1000 ден ? Бев во таа спроти лептокарија ама немале место веќе за нови членови.
   
 6. KamenLaden

  KamenLaden

  Член од:
  13 јануари 2015
  Мислења:
  391
  Допаѓања:
  54
  По 100ти пат ке напишам, најдобра теретана во тој дел од градот, во сооднос цена-понуда е дефинитивно Legion Fitness.
   
 7. george_jov

  george_jov

  Член од:
  23 февруари 2011
  Мислења:
  555
  Допаѓања:
  542
  Зошто никој не отвори нова теретана во Автокоманда?
  Порано имаше 2 и немаше многу гужва. Сега е останата 1 да работи и после 16-17 часот не се фаќа место на справите, има многу народ. Мислам дека постои простор за уште една бидејќи има доста студенти и во населбата и во студентскиот а и доаѓаат доста луѓе и од ченто, маџари, железара, гази баба па и од чаир.
   
 8. Amateur

  Amateur

  Член од:
  10 февруари 2010
  Мислења:
  477
  Допаѓања:
  128
  нема една FID теретана?
   
 9. george_jov

  george_jov

  Член од:
  23 февруари 2011
  Мислења:
  555
  Допаѓања:
  542
  да има една фид тоа и зборам
   
  На Amateur му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.073
  Допаѓања:
  4.681
  Една од причините поради која затвори Флекс беше и тоа што си имаше мака со зградата, за теретана треба и простор што ќе ти го дадат за подолг период, барем 10години, не знам ни каде има таков во Автокоманда.
  А зошто кој знае, добро е да има уште еден клуб, не е мала населба + од студентскиот стив + од ченто/маџари/сингелиќ/чаир/железара.
  Фид е и мала теретана, плус гужви овој период на сите им текнува дека се ближи лето, буквално хаос се до крај на Јуни, летото бидејќи се по дома заминати студентите е ок, а и голем дел од тие сезонските прекинуваат со вежбање :)
   
  На george_jov му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.420
  Допаѓања:
  7.017
  Флекс затворена е дефинитивно?
   
 12. george_jov

  george_jov

  Член од:
  23 февруари 2011
  Мислења:
  555
  Допаѓања:
  542
  Флекс е затворена веќе година дена
   
 13. AceCaleb

  AceCaleb Деспот на Адот

  Член од:
  31 декември 2007
  Мислења:
  4.420
  Допаѓања:
  7.017
  Damn, затоа толку попусти во Капитол, зашто тој е газдата.
   
 14. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.073
  Допаѓања:
  4.681
  Флекс беше баш за хардкор тренинг, немаше можеби хигиена на ниво, но можеше да извежбаш што сакаш, справите беа супер и имаше доволно тежини.
  Да истиот е газда и на Капитол и на продавницата за суплементи на Орце Николов, а која му е политиката што дава толкави попусти не знам, така губи на квалитет, добива на квантитет, самиот си прави гужви, со помалку народ,а повисока цена пак ќе ги земе истите пари, али ќе има услови за вежбање.
   
  На AceCaleb му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.073
  Допаѓања:
  4.681

Сподели преку: