Листа на теретани (локација, цени, рецензии)

L

Löwe

Гостин
Карпош 1 на Орце Николов, близу поранешно пошта има една теретана (мислам Олимпија ама не сум сигурен).
Дали некој може за таа терететана да сподели повеќе инфо, цена, квалитет, гужва?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Како е со гужва Терминатор околу 17-18часот?
Тушевите функционираат?
Имаат како по други теретани, пример 3 месеци за 3000ки?
Во Капитол имале минатиов месец 5 месеци 3000денари и доброто е што работат од сабајле од 6:30, може и пред работа да направиш тренинг ако си зафатен после, али паркингот крева таму, 40денари саат :)
Да си од Аеродром или околината, ќе знаеш дека во близина имаш бесплатни паркинзи :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Како е со гужва Терминатор околу 17-18часот?
Тушевите функционираат?
Имаат како по други теретани, пример 3 месеци за 3000ки?
Во Капитол имале минатиов месец 5 месеци 3000денари и доброто е што работат од сабајле од 6:30, може и пред работа да направиш тренинг ако си зафатен после, али паркингот крева таму, 40денари саат :)
Капитол е од 7ипол.

едит: барем беше, ако не смениле нешто
сорс: јас идев во 7ипол у најладното ко петарда
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.883
Капитол е од 7ипол.

едит: барем беше, ако не смениле нешто
сорс: јас идев во 7ипол у најладното ко петарда
Епа грешна инфо ми дале, пред неколку денови правев муабет со колега тој вежба пред работа наутро и ми спомна 6:30, ако мислел дека станува во 6:30 :)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Мислам дека Капитол е од 6 ипол како што ми текнува, мада не сум бил скоро година дена може е сменето
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Епа грешна инфо ми дале, пред неколку денови правев муабет со колега тој вежба пред работа наутро и ми спомна 6:30, ако мислел дека станува во 6:30 :)
7:30 - 23:00 е капитол
барем ја коа идев, може мењаат според годишно време хахаах
7:30 прв бев таму со чистачката уште чистеше
бтв мислам дека саатипол беспари е капитол паркингот доле на -1
ако завршуваш за саатипол..
ама не ме држи за збор, не сум сигурен
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.883
Абе за Терминатор ок на Симеон Кавракиров, иако пред 2месеци ги дигнаа со пајак сите возила, инаку спроти Рулет и внатре позади на Мачуковски имам паркирано, покрај железничка на земјеното исто, не е далеку.
Таму за после работа ми е погодно, особено ако имаат балк пример 3 месеци за 3000 ќе биде супер :)[DOUBLEPOST=1518044014][/DOUBLEPOST]
7:30 - 23:00 е капитол
бтв мислам дека саатипол беспари е капитол паркингот доле на -1
ако завршуваш за саатипол..
ама не ме држи за збор, не сум сигурен
Со тренинг ќе завршам за саат и 15, али со туширање нема.
Саат време е без пари, единствено кај хотел Русија да паркирам, па да пешачам до Капитол :) или кај Воен хаха, али не вреди замарањето.
Ете ги сега имаат 3 месеци за 2400денари, немале повее акција 5 месеци за 3000.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Абе за Терминатор ок на Симеон Кавракиров, иако пред 2месеци ги дигнаа со пајак сите возила, инаку спроти Рулет и внатре позади на Мачуковски имам паркирано, покрај железничка на земјеното исто, не е далеку.
Таму за после работа ми е погодно, особено ако имаат балк пример 3 месеци за 3000 ќе биде супер :)[DOUBLEPOST=1518044014][/DOUBLEPOST]
Со тренинг ќе завршам за саат и 15, али со туширање нема.
Саат време е без пари, единствено кај хотел Русија да паркирам, па да пешачам до Капитол :) или кај Воен хаха, али не вреди замарањето.
Ете ги сега имаат 3 месеци за 2400денари, немале повее акција 5 месеци за 3000.
Искрено да ти кажам цената е ок ама гужвата не е.
Мене ми истече картичката у моментов а неможам да вежбам ради рамово и се мислам дали уопште да продужувам откако ќе се опраам пак кај нив.
А година дена наназад у капитол идам пошо ми е најблиску а и ефтино.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.883
Искрено да ти кажам цената е ок ама гужвата не е.
Мене ми истече картичката у моментов а неможам да вежбам ради рамово и се мислам дали уопште да продужувам откако ќе се опраам пак кај нив.
А година дена наназад у капитол идам пошо ми е најблиску а и ефтино.
Затоа правам математики за наутро :) не сум вежбал јас, вежбаат другари и колеги таму, али каде што вежбав претходно не сакам да се враќам, мала теретана, а голема гужва.
Тој е изборот во тој дел, Капитол/Терминатор/Атлета, или ако имаш кеш Синерџи/Јане :D таму од мака за парите ќе потечеш :D
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Затоа правам математики за наутро :) не сум вежбал јас, вежбаат другари и колеги таму, али каде што вежбав претходно не сакам да се враќам, мала теретана, а голема гужва.
Тој е изборот во тој дел, Капитол/Терминатор/Атлета, или ако имаш кеш Синерџи/Јане :D таму од мака за парите ќе потечеш :D
Море да иам место во станов ќе рокнам еден кафез и шипка и не ме глеа жива теретана, нека не се фураат форумџииве "не е филингот дома".
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.883
Море да иам место во станов ќе рокнам еден кафез и шипка и не ме глеа жива теретана, нека не се фураат форумџииве "не е филингот дома".
Мускулот не познава дали си дома или во теретана :)
За аматери и за тело на плажа е сосема доволно и со своја тежина, само си бара дисциплина и стаж, од она што ги гледам по теретани голем дел акаат со години во теретана, а немаат тело ни како да вежбале дисциплинирано 3 месеци.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Мускулот не познава дали си дома или во теретана :)
За аматери и за тело на плажа е сосема доволно и со своја тежина, само си бара дисциплина и стаж, од она што ги гледам по теретани голем дел акаат со години во теретана, а немаат тело ни како да вежбале дисциплинирано 3 месеци.
Дома со едно асално вратило и trx/rings и моеш солиден upper body, ама нозе никако.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.630
Поени од реакции
34.883
Дома со едно асално вратило и trx/rings и моеш солиден upper body, ама нозе никако.
Можеш и дома, само со своја тежина, а голем волумен чучањ, исчекор, пистол скуатс, листови на скала, сосема доволно е, за фит тело не ти ни требаат огромни нозе, само со овие вежби и редовен тренинг ќе ти бидат топ. Имам другар атлетичар, дечкото е огромен во нозете, а во живот има влезено 10 пати во теретана, али нон стоп спринтови, другиве вежби со своја тежина, вежби за експлозивност и сакаат не сакаат ќе растат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom