Лига на шампиони 2015/16

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Многу е оставено на Кире, лани со Карабатиќ двајцата го носеа подеднакво товарот во напад, сега ептен сам ги влече тешко другите константно да му помагаат...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Чави Паскал прави на крај акција за Томас една минута бљбљбљ,а Јиха си ја зема топката и си дава гол одма.Јак авторитет у пм.:icon_lol:

Судиите ептен катастрофални,ама Колдинг задоволни од нив дефинитивно.Му дава две минути на Нодезбо за старт кој тешкашине од Веспрем го прават нон стоп.Ако судат вака,тогаш Веспрем нон стоп треба со играч помалку да се.Му дава две минути на Арињо а тој доби лакт во глава,а притоа ништо не направи.Можда обратно виде којзнае.

Ниеднаш топката не им ја зедoa за пасивен напад,а секој втор напад требаше да биде пасивен иако којзнае дали 3-4 дигнаa рака.

Во прво полувреме два пати требаше да ги исклучат,два пати им простија откако си признаа.:smirce:

Само еднаш дадоа снимка,ама изгледа шутот на Арињо кога погоди пречка,топката влезе внатре.

Барселона мизерна,2 гола за 17 минути во првиот дел а Паскал уште помизерен.Не знам зашто не го шутнуваат,тој ги кочи ептен.Да не може дедовците од Колдинг да ги надмудри кои играат 60 минути со Ларс Јакобсен.:shok2::icon_lol: Остај што се мачеа во напад,ама во одбрана како беа изиграни на неколку пати,просто да се воодушевиш на акциите на Колдинг.Ги збудалеа на Морос и Сораиндо.

Ласе Андерсон е опасен играч,не знам зашто не оди во друг клуб.Да играш со пензионери,богами чудна работа.

Дома Колдинг ќе губи многу,два пати ваква игра не повторуваат.Па и вакви судии.

Вардар со игра како денешната може слободно да им го земат скалпот.

На Вардар им треба Бомбач.Чудо од играч,абе играчиште.Ракометен Теодосиќ.:P
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.530
Поени од реакции
7.638
Како не на Кире било оставено , Јиха е тука . Паскал ми иде на нерви . :boksix:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Јиха на 3 пати ја лупна горе в публика,баш кога требаше да се вратат во игра.Форсира и тој како Кирца наш.:)

Лазаров на почеток три промашувања,после 8-9 по ред без промашај и на крај од никаква позиција шутна,му ја блокираа,мада Томас таман пред нивнито крило ја украде.Нерешено беше,на две и пол минути до крај.Можеше и да го јадат за тој безвезен шут,ама имаа среќа како и секогаш и се спасија.
 
Член од
31 август 2013
Мислења
103
Поени од реакции
69
И Барса ли ја месте :pos:
:neetaka:

Поради заладувањето на времето поспоро им се заграваат моторите :ROFLMAO:

Барса сезонава според покажаните игри не делува доминантно како лани . Ако продолжи ваква не и бега уште некој пораз.

За мене денеска приатно изненади Бешикташ со победа над Загреб кој важеше за апсолутен фаворит. Гледав првото полувреме и делумно второто па можам да кажам дека заслужено победија. Загреб имаше водство во првите минути а пота Бешикташ го презеде водството кое во наголем дел од мечет беше 3 до 5 разлика.
Во стил на искусна екипа ја сочува предноста, изиграа подобро, делуваа покомпактно и поискусно така да победата во ниеден момент небеше загрозена. Добар впечаток ми остави бековската линија и пикерот. Со поикусен и подобар тренер би ваделе далеку подобри резултати.
 
Последно уредено:

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Имаше фотка на сајтот на металург или екипа мислам со играчите од 2та клуба и пехарот во салата во битола.

Другово си е малку пецкање, нема потреба од објасувања

Иначе тешко дека било кога некоја поголема маса (надвор од БТ) навивала за пелистер. Тука малку си правиш филм. Чат пат по некој ама ракометот тогаш и не беше бог знае колку популарен а и другите градови имаа клубови на горе доле слично ниво со пелистер (зборам пред 20 год).
Нејќам да ви ја тупам темата,избагавам да водам муабет за други екипи во друг фан клуб,ама кога веќе напнуваш уште оваа реплика и не се замарам повеќе со офф-топик,а најмалку со тебе шо ми си на врвот на IGNOREлистата,и најмногу се мразам себеси кога морам да реплицирам на некои такви искомплексирани типови како тебе,ама кога веќе ја ебаваш вашата тема со муабети за некои ПАЦИЕНТИ:pos: како шо не нарекуваш мора да ти одговорам.....
Воошто не е филм,и само неупатен во ракометот би тврдел дека е така,дури и Начевците идеа на утакмици на Пелистер:pos:,така се пробија во ракометниот свет,покрај Пелистер,па после станаа и судии и џелати во ракометот..
Идеа луѓе од Охрид,Ресен,Прилеп,Кавадарци,Кичево.речиси пола западна Македонија,нормално онолку колку шо имаше слободни карти.
Точно е дека популарноста не беше тогаш како денес кога имаш ФБ,интернет,Бекстејџ и триста портали...
Ама тогаш салите беа полни на сите терени,не ко сега,се чека да дојди ЛШ за да се наполнат арените,а во СЕХА,е тогаш се гледа кои се оние(вистинските)навивачи...
Ама за тоа време Пелистер беше најпопуларен и најдобар клуб во Македонија,и само за инает е да го тврдиш спротивното дека и останатите биле на негово ниво..
Е сега шо успеа Пелистер заради неспособните фаци во управите сите овие 20 години да се доведи на ова дереџе никој не е крив,освен ние самите...
Посебно не можиш ти да го тврдиш ова пред 20 години кој колку бил популарен кога популарноста на ракометот во тоа време во Скопје беше како шо е сега за ватерполо,затоа немој да ми солиш мене памет..посебно не мене,шо секој ден сум во сала и следам ракомет 20 години нон-стоп,не како грото(со секоја чест на исклучоците) кои од кога почна Македонија да игра на големи натпреварувања и откако теткиците од Бексетјџ одлучија да ја просветлат малку ракометно рајата..
И сега ти се најде да водиш статистика колкава била подршката за Пелистер,седи бе дечко,аман..:ban:
Јас знам дека не не сакаш,ни ние не те сакаме тебе,ама не мора бе на секој можна ситуација да се контриш со анти-битолски постови,нема смисла за останатите шо те читаат на форум,ама шо да ти објаснувам,џабе е ...:ban:
П.С.
А за сликата со Металург...:pos:
Па се сликале играчите заедно со пехарот:pos:шо има лошо во ова,голем :kuracc:ако се сликале....
П.П.С.
И за доброто на темата не се замарај со нас,аман,викаш дека дечкото од Струмица праел тензија:pos:,а поголем тензија-Ш од тебе нема на форумот,нема ни да има некогаш..
И добро е шо другите,посебно Скопјаните не се замараат како тебе со нас,па има некоја нормална дискусија,и мајтапи(во поголем дел)за ова е форумот ако не си знаел..
Ама шо да ти објаснувам тебе:pos:шо ги делиш луѓето на вакви и такви...
Не е ни чудо шо дојдовме на ова дереџе во државата:kluc:,од таквите како тебе...:bance:
Шо е најинтересно не си ни во државата...:pos:
П.П.П.С.
Не ми реплицирај,нема да добиеш одговор...:ban:
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Иначе тешко дека било кога некоја поголема маса (надвор од БТ) навивала за пелистер. Тука малку си правиш филм. Чат пат по некој ама ракометот тогаш и не беше бог знае колку популарен а и другите градови имаа клубови на горе доле слично ниво со пелистер (зборам пред 20 год).
оди легни си! :dudlac:

ако си гледал ти ракомет пред 20 години и ако знаеш барем прва петорка да наброиш на било кој клуб од тоа време, јас глава сечам. значи да наброиш било каде, на форум, вкафана, во 3 сабајле да те станат од спиење....

не се станва ракометен фан или навивач со помош на google, со некој fan page, интернет страна и не знам што.... се станва со години следење на одреден клуб, играч/чи, репрезентација и сл... со години и години потрошени да одиш на нивни натпревари, тренинзи, да ги следиш ден и ноќ :shok2: (очигледно нешто непознато за тебе лично...)


продолжи да си коментираш за лига шампиони а пред 20 години во ракометната лига во мкд имаше екипи како борец од велес, пелистер од битола и јафа од ресен... тука не постоеше никаков вардар, металург или која ти знам јака екипа од скопје... пошто редовно ги реметевме сите кои ќе се појавеа на било кој паркет во мкд... не само на нашиот домашен - пелистер беше институција.

така да, кога ќе правиш муабет со навивачи на еден клуб (меѓу кои верувај не се вбројувам и јас пошто би звучел не повеќе различно од една напалена будала како тебе), особено кога ќе правиш муабет со навивачи кои оставиле здравје и коски некаде по некои сали (на пример @Tomasino и нему слични), стадиони, игралишта и слично прво пази која глупост ќе ја напишиш, а второ дигни два прсти за да дојдеш на ред да збораш воопшто.

да се тврди дека пред 20 години ракометот не беше популарен спорт, да се тврди дека тогаш горе-долу сите екипи биле на ниво на пелистер ти е еднакво на тоа да речиш дека СЕГА пелистер е на исто ниво како што е еден вардар со еден куп интернационалци во него. браво. аферим.:ojeaa:

така да, земи или прегледај се или прибери се малку кога ќе коментираш за ракомет (особено во мкд) и не си земај толку за право да мислиш дека нешто знаеш, пошто очигледно не знаеш ништо... само ти доделиле твоите пристап на итнернет и лаптоп за да јадиш бурек на форум. ништо повеќе.

и да, кога му реплицираш на некој член тука што одел на толку утакмици колку што ти моментално немаш месеци и години во газот, размисли што и како ќе напишиш, сепак народ те чита... не биди смешен. :zver:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
оди легни си! :dudlac:

ако си гледал ти ракомет пред 20 години и ако знаеш барем прва петорка да наброиш на било кој клуб од тоа време, јас глава сечам. значи да наброиш било каде, на форум, вкафана, во 3 сабајле да те станат од спиење....

не се станва ракометен фан или навивач со помош на google, со некој fan page, интернет страна и не знам што.... се станва со години следење на одреден клуб, играч/чи, репрезентација и сл... со години и години потрошени да одиш на нивни натпревари, тренинзи, да ги следиш ден и ноќ :shok2: (очигледно нешто непознато за тебе лично...)


продолжи да си коментираш за лига шампиони а пред 20 години во ракометната лига во мкд имаше екипи како борец од велес, пелистер од битола и јафа од ресен... тука не постоеше никаков вардар, металург или која ти знам јака екипа од скопје... пошто редовно ги реметевме сите кои ќе се појавеа на било кој паркет во мкд... не само на нашиот домашен - пелистер беше институција.

така да, кога ќе правиш муабет со навивачи на еден клуб (меѓу кои верувај не се вбројувам и јас пошто би звучел не повеќе различно од една напалена будала како тебе), особено кога ќе правиш муабет со навивачи кои оставиле здравје и коски некаде по некои сали (на пример @Tomasino и нему слични), стадиони, игралишта и слично прво пази која глупост ќе ја напишиш, а второ дигни два прсти за да дојдеш на ред да збораш воопшто.

да се тврди дека пред 20 години ракометот не беше популарен спорт, да се тврди дека тогаш горе-долу сите екипи биле на ниво на пелистер ти е еднакво на тоа да речиш дека СЕГА пелистер е на исто ниво како што е еден вардар со еден куп интернационалци во него. браво. аферим.:ojeaa:

така да, земи или прегледај се или прибери се малку кога ќе коментираш за ракомет (особено во мкд) и не си земај толку за право да мислиш дека нешто знаеш, пошто очигледно не знаеш ништо... само ти доделиле твоите пристап на итнернет и лаптоп за да јадиш бурек на форум. ништо повеќе.

и да, кога му реплицираш на некој член тука што одел на толку утакмици колку што ти моментално немаш месеци и години во газот, размисли што и како ќе напишиш, сепак народ те чита... не биди смешен. :zver:
Тука престанав да те читам. Па и од планина да си ќе знаеш со колку играчи се игра ракомет. :tapp:
 
Член од
13 октомври 2015
Мислења
277
Поени од реакции
150
Тука престанав да те читам. Па и од планина да си ќе знаеш со колку играчи се игра ракомет. :tapp:
Па и ти,гледаш дека двајца му имат добиено по 2 мин:D
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Тука престанав да те читам. Па и од планина да си ќе знаеш со колку играчи се игра ракомет. :tapp:

оди фрли се ... во жарот на борбата напишано хахахахахахахах лапсус лингва хахахаха

па види, сигурно не знаеш ни 5, камоли седум... али ајде да не ја тупиме со постови. убаво ти е речено и погоре веза немаш туку само бараш проблеми тука на форумот. ете коментирај си сега сам па со среќа нека ти е ... ооооо голем познавачу на ракометната игра и македонската ни лига каде вардар = пелистер пред 20 години.... :bravobe::чда:

сепак се гелда дека си тежок ѓон кога покрај толку факти најде за опашката да се фатиш...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Нејќам да ви ја тупам темата,избагавам да водам муабет за други екипи во друг фан клуб,ама кога веќе напнуваш уште оваа реплика и не се замарам повеќе со офф-топик,а најмалку со тебе шо ми си на врвот на IGNOREлистата,и најмногу се мразам себеси кога морам да реплицирам на некои такви искомплексирани типови како тебе,ама кога веќе ја ебаваш вашата тема со муабети за некои ПАЦИЕНТИ:pos: како шо не нарекуваш мора да ти одговорам.....
Воошто не е филм,и само неупатен во ракометот би тврдел дека е така,дури и Начевците идеа на утакмици на Пелистер:pos:,така се пробија во ракометниот свет,покрај Пелистер,па после станаа и судии и џелати во ракометот..
Идеа луѓе од Охрид,Ресен,Прилеп,Кавадарци,Кичево.речиси пола западна Македонија,нормално онолку колку шо имаше слободни карти.
Точно е дека популарноста не беше тогаш како денес кога имаш ФБ,интернет,Бекстејџ и триста портали...
Ама тогаш салите беа полни на сите терени,не ко сега,се чека да дојди ЛШ за да се наполнат арените,а во СЕХА,е тогаш се гледа кои се оние(вистинските)навивачи...
Ама за тоа време Пелистер беше најпопуларен и најдобар клуб во Македонија,и само за инает е да го тврдиш спротивното дека и останатите биле на негово ниво..
Е сега шо успеа Пелистер заради неспособните фаци во управите сите овие 20 години да се доведи на ова дереџе никој не е крив,освен ние самите...
Посебно не можиш ти да го тврдиш ова пред 20 години кој колку бил популарен кога популарноста на ракометот во тоа време во Скопје беше како шо е сега за ватерполо,затоа немој да ми солиш мене памет..посебно не мене,шо секој ден сум во сала и следам ракомет 20 години нон-стоп,не како грото(со секоја чест на исклучоците) кои од кога почна Македонија да игра на големи натпреварувања и откако теткиците од Бексетјџ одлучија да ја просветлат малку ракометно рајата..
И сега ти се најде да водиш статистика колкава била подршката за Пелистер,седи бе дечко,аман..:ban:
Јас знам дека не не сакаш,ни ние не те сакаме тебе,ама не мора бе на секој можна ситуација да се контриш со анти-битолски постови,нема смисла за останатите шо те читаат на форум,ама шо да ти објаснувам,џабе е ...:ban:
П.С.
А за сликата со Металург...:pos:
Па се сликале играчите заедно со пехарот:pos:шо има лошо во ова,голем :kuracc:ако се сликале....
П.П.С.
И за доброто на темата не се замарај со нас,аман,викаш дека дечкото од Струмица праел тензија:pos:,а поголем тензија-Ш од тебе нема на форумот,нема ни да има некогаш..
И добро е шо другите,посебно Скопјаните не се замараат како тебе со нас,па има некоја нормална дискусија,и мајтапи(во поголем дел)за ова е форумот ако не си знаел..
Ама шо да ти објаснувам тебе:pos:шо ги делиш луѓето на вакви и такви...
Не е ни чудо шо дојдовме на ова дереџе во државата:kluc:,од таквите како тебе...:bance:
Шо е најинтересно не си ни во државата...:pos:
П.П.П.С.
Не ми реплицирај,нема да добиеш одговор...:ban:
Толку напиша и пак ништо не кажа.... :icon_mrgr:

Начевци идеа секаде, они си имаа агенда, така да ако нив ги издвојуваш како публика незнам што да кажам... Сам викаш дека секаде биле полни салите, значи не навиали велешани, охриѓани, ресенчани, прилепчани за вас. Јас не се сеќавам на еден транс од тоа време кај вас на трибина да посочува на навивачи од друго место, реално и немало. Имало чат пат некоја инцидентна пубилика еве да речеме ама да кажеш дека навивала западна мкд за вас е смешно.

Што е уште потрагично и со тоа „најдобар“ ги имаш помешано брзините. Пред точно 20 год најдобар беше Борец од Велес, кој ако не се лажам беше шампион баш таа 1994/95 сезона а мислам дека го освои и купот. Нареднава сезона пелистер стана пак шампион ама веќе беше почеток на крајот за вас, од тогаш освоивте уште 2 титули и толку.

Уште ли не сфати дека ако нешто не се случи во СК не се случило? :icon_mrgr: Во СК во тоа време фудбал и кошарка си беа популарни спортови, сега покрај нив еве и ракомет е. Ракометот како спорт тогаш и сега е тотлано различен и на европско ниво, на тоа алудирав пред се, разликата меѓу ЛШ тогаш и сега е огромна.

ПС на ова дереџе дојде државата баш од такви ко тебе. 20 години е у сала, клубот пропадна, салата пропадна ама ти важно тука глумиш лудило :bravobe:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Овој Матиќ тешко дрво е.Страшно неинвентивен,само си скока напразно и си подава безвезе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom