Лига на шампиони 2015/16

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
Ги ставам последни на тикет демек да појачам коефициент.
Со 1.15, убаво го појачав :facepalm:
едно време во Калчо лигата ( незнам дали и сега е така), имаше правило секое коло еден од јаките мора да изгуби од слаб ... тоа не влиаеше на меѓусебниот однос на табелата и се поштуваше... но се разбира, треба да знаеш која од тие уталмици ќе заврши со висок коефициент, или ако има са,о 2-3 такви утакмици сите да ги играш синглои

... б.т.в., по мене 1,15 е нездраво да се игра, едино ако играш врзани 10-на парови... на времето неколку пати ме имаат зезнато утакмици со така мали коефициенти...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
едно време во Калчо лигата ( незнам дали и сега е така), имаше правило секое коло еден од јаките мора да изгуби од слаб ... тоа не влиаеше на меѓусебниот однос на табелата и се поштуваше... но се разбира, треба да знаеш која од тие уталмици ќе заврши со висок коефициент, или ако има са,о 2-3 такви утакмици сите да ги играш синглои

... б.т.в., по мене 1,15 е нездраво да се игра, едино ако играш врзани 10-на парови... на времето неколку пати ме имаат зезнато утакмици со така мали коефициенти...
Го тргнаа тоа правило.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
едно време во Калчо лигата ( незнам дали и сега е така), имаше правило секое коло еден од јаките мора да изгуби од слаб ... тоа не влиаеше на меѓусебниот однос на табелата и се поштуваше... но се разбира, треба да знаеш која од тие уталмици ќе заврши со висок коефициент, или ако има са,о 2-3 такви утакмици сите да ги играш синглои

... б.т.в., по мене 1,15 е нездраво да се игра, едино ако играш врзани 10-на парови... на времето неколку пати ме имаат зезнато утакмици со така мали коефициенти...
Уште овде фалеше...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Со играч помалку Вардар,3 дадоа а ниеден не примија.:cuc:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.281
Поени од реакции
16.301
Стандард, мора да се има криза
 
C

Castiel

Гостин
Што им се случува на Барса, 20 минути губат 4-10 дома од Колдинг.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Барса многу лошо започна,ептен неинвентивни да ја пробијат нивната одбрана.После се разбрани и Хвит,можеби 5-6 скинати зицери еден на еден.На Сораиндо му се плачеше буквално,бидејќи два пати му скина зицер.

Сега им ја разбија зоната со малце побрза игра,а Хвит намали со одбраните,а на другата страна се разбрани Варгас.

На почетокот Коладинг имаше 8/8,а Барса којзнае 1/8;1/9.12минути не дадоа гол,тоа мора да е нивни личен рекорд.:)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Не е провокација, факт е. Зар не се сликавте со играчите на Вардар во ваша сала? Пред тоа и со пехарот на Металург...

Единствен што пробува да провоцира е струмичанецот. Упорен дечко :toe:
Се сликаа да,неколку постари луѓе со децата..
Не се сликале некои навивачи со шалови,дресови Пелистер...ИМА РАЗЛИКА
Со пехарот на Металург никој не се слика,немој без врска муабети....
Сепак од друга странаШо е нормално,колку и да е чудно сето ова..
Порано растеа децата со игрите на Боро Чурлевски,Зарков,Злате Димитровски,Марковски,Поповски сега не знаат шо е тоа ракомет и нормално е дека популарноста на ЛШ екипите си го зеде данокот...
И порано(пред 20ина години) речиси цела Македонија беше за Пелистер
Нема тука срамење,грото од рајата сака да гледа јак ракомет,а во Битола младата генерација деца шо следат ракомет не ни знаат дека некогаш имало ракомет овде,па не треба да чуди шо младите деца се палат на Вардар,многу нормално е...(посебно во случајот со Пелистер кога клубот го водеа/водат дудуци)...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.500
Поени од реакции
22.952
Се сликаа да,неколку постари луѓе со децата..
Не се сликале некои навивачи со шалови,дресови Пелистер...ИМА РАЗЛИКА
Со пехарот на Металург никој не се слика,немој без врска муабети....
Сепак од друга странаШо е нормално,колку и да е чудно сето ова..
Порано растеа децата со игрите на Боро Чурлевски,Зарков,Злате Димитровски,Марковски,Поповски сега не знаат шо е тоа ракомет и нормално е дека популарноста на ЛШ екипите си го зеде данокот...
И порано(пред 20ина години) речиси цела Македонија беше за Пелистер
Нема тука срамење,грото од рајата сака да гледа јак ракомет,а во Битола младата генерација деца шо следат ракомет не ни знаат дека некогаш имало ракомет овде,па не треба да чуди шо младите деца се палат на Вардар,многу нормално е...(посебно во случајот со Пелистер кога клубот го водеа/водат дудуци)...


Имаше фотка на сајтот на металург или екипа мислам со играчите од 2та клуба и пехарот во салата во битола.

Другово си е малку пецкање, нема потреба од објасувања

Иначе тешко дека било кога некоја поголема маса (надвор од БТ) навивала за пелистер. Тука малку си правиш филм. Чат пат по некој ама ракометот тогаш и не беше бог знае колку популарен а и другите градови имаа клубови на горе доле слично ниво со пелистер (зборам пред 20 год).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom