Лига на шампиони 2014/2015

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.914
Поени од реакции
10.543
Ти си луда, знаеш?:pos:
незнаеше како па тука начека шанса муабет да му сврти :icon_lol::icon_lol:

ебати навивачите кога спикер им крева атмосфера и тоа каков спикер:facepalm: :vozbud:
а и нешто престанаа да глумат добри и фини почнаа и они со предмети по терен :sneaky:
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.276
Вештерот пак на микрофонот рикаше, до кога бе со такво селско однесување, кој фактор е типот на микрофон да коментира судиски одлуки, па уште иронично...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Металург не би требало да има проблеми за третото место во групата. Ако земат бар бод со Кил и ПСЖ во четирите меча треба да бидат пресреќни, ама мислам дека ова им беше правата шанса да го сторат тоа, со Кил малце потешко.
Другите екипи од групата сигурно НЕМА ДА ЗЕМАТ ми бод против Кил и ПСЖ, така да нема што многу да креваат паники во Металург, второто место и онака им е тешко да го освојат, дури да победеа, а за првото да не правиме муабет.
Треба да си се фокусираат на мечевите со другите екипи.
Загреб во моментов води против Кил со одличен почеток на второто полувреме, ама веројатно ќе загубат, но тоа говори дека ќе бидат солиден противник.
Брест ако не се лажам е послаб од лани па очекувам да бидат последни, додека и Ла Риоха не би требало да претставува посериозна пречка.
Против Загреб би требало Металург да го има најтешкиот испит за третото место, но сепак мислам дека ќе искочат како победници. Барем во Скопје сигурно ќе имаат 3 од 3 со овие екипи. Со враќање на Вугринец ќе бидат доста појаки.
Во одбрана се послаби од лани, веројатно поради падот на формата на дуото Јоноски-Велко.
Што е со Кукоски? Зошто ни во Вардар, ни во Металург не добива шанса?
Зошто го купија кога не е ни на клупата? Некоја повреда можеби?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ех, знаеш зашо го зедоа Кукоски :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ај, ај плинариве некни во Сеха кога ги имав пишано не знаеја акција да направат. Кил полош од РК Овче Поле е второво полувреме. :facepalm:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Другите екипи од групата сигурно НЕМА ДА ЗЕМАТ ми бод против Кил и ПСЖ, така да нема што многу да креваат паники во Металург, второто место и онака им е тешко да го освојат, дури да победеа, а за првото да не правиме муабет.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Никогаш не сум бил добар за кладилници :icon_mrgr:
Баш ќе ми биде мило ако Загреб на ВУЈО земе бар бод денес, а блиску се до победа, ако не се посерат до крај :icon_mrgr:

Одбрана на зицер за голема победа на Загреб над Кил :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Kaj se to desava s' Kiel-om? Какви 45 мин.:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom