Лига на шампиони 2014/2015

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Овие фаворити? Металург им прај проблеми без некој јак шутер бек. Не викам дека не можат до фајнл фор, ама ако не им се погоди ждрепката пак ќе го сиснат. Кил и Вешпрем ФТВ.
Металург не е наивна екипа, изгледа плачот на Лино нешто ве збунил :D
Како прво Металург ги задржа СИТЕ БИТНИ играчи од лани,со истиот тим игра подолго време и под истиот тренер и донесе 10 пати поквалитетни играчи од тие кои ги избрка, а кои имаа иста улога колку и јас што сум имал во тимот (никаква :D). Барем за класа се подобри од лани.
Металург на домашен терен ретко кој може да го победи, а и општо во Македонија ретко кој би се радувал и против Вардар и против Металург иако и двата тима не се во најаките во Европа.
Да играше Вугринец сигурно ќе играа уште подобро, 50% од екипата им е :D
Металург лани немаше ниту крила (немаа сила по цел меч да играат пошто немаа резерви), а немаа ни пикер, позиција на која сега се каде-каде појаки. На секоја позиција имаат по двајца квалитетни играчи.

Не само ПСЖ, било кој би се мачел со Металург во Скопје, така да ако тепа ПСЖ денес, за мене тоа би значело дека многу напреднале од лани и ги ставам како кандидати за Ф4.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не знам што ве нервира толку Хансен, сериозно не ми е јасно :D
Да не се палите дека е против Металург денес, али и против Вардар кога не памтам нешто особено да ме нервирал :icon_mrgr:
Не е некое лигле па да нервира, а не е ни некој којзнае колкав провокатор, има многу поголеми провокатори, прљави играчи и глумци секако.
Од Србија наваму ми е омилен.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Е добро де, тоа што не решил не значи дека треба да биде најомразен играч на цела Македонија :icon_mrgr:
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Мене после тоа со Македонија ми направи да го ценам Хансен уште повеќе (од ракометен аспект). Човекот виде дека нема да не тепаат и како прав лидер ја презема одговорноста за цел тим и ни начука 12-13 гола за да не решат.

Одличен креатор на игра, еден од најдобрите шутеви од полу скок на сите времиња и прав лидер, се на се најверојатно и најдобриот бек на денешницата. А дечкото и не е некој провокатор.[DOUBLEPOST=1411927707][/DOUBLEPOST]Какви ми се Лино и компанија со тие лила кошулчињата, ко од нинтендо игрица.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Хахаха почнале да ја пеат Пирати нашата Попај морнарот песна :D
Се учат копиљаците од најдобрите, таман наредна утакмица може некоја друга песна ќе научат :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom