Лига на Шампиони 2016/17

Ќе ИДЕ ли Вардар у Келн бе пеер?


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 август 2014
Мислења
454
Поени од реакции
1.299
Каква симултанка на Де Варгас, повеќе одбрани отколку примени голови. :vozbud: Борко по стандард станат на секој 10 секунди, гестикулира како пијан мајмун.
 
D

dagau

Гостин
Ranliva e ovaa Barsa, duri i vakov Kiel vo ocajna forma se vrati na -3 pred krajot. Mislam deka Vardar moze komotno da se nosi so niv, osobeno vo eden natprevar. Analizata na komentatorite na Sky Deutschland posle Vardar-Flensburg bese deka Vardar e najgolem favorit za titulata po prikazanoto vo 1/4finale - cisto kako info kako vo Germanija ja dozivuvaat momentalnata forma na Vardar. A na F4 e jasno deka i mn poslab Vardar od ovoj bi imal pravo da se nadeva na titula! Se ceka zdrepkata vo vtornik :D
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.088
Поени од реакции
5.698
На крај ниту еден германски тим на Ф4. Искрено, кога би бирал противник за Вардар би ја одбрал Барса, мислам дека има многу простор за надигрување. Не го сакам Веспрем бидејќи ми се досадни веќе, а ПСЖ мислам дека е најкомплетен во поглед на игра и ростер иако на Ф4 сите опции се возможни.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Ranliva e ovaa Barsa, duri i vakov Kiel vo ocajna forma se vrati na -3 pred krajot. Mislam deka Vardar moze komotno da se nosi so niv, osobeno vo eden natprevar. Analizata na komentatorite na Sky Deutschland posle Vardar-Flensburg bese deka Vardar e najgolem favorit za titulata po prikazanoto vo 1/4finale - cisto kako info kako vo Germanija ja dozivuvaat momentalnata forma na Vardar. A na F4 e jasno deka i mn poslab Vardar od ovoj bi imal pravo da se nadeva na titula! Se ceka zdrepkata vo vtornik :D
Дали може некаде на нет да се најде преносот од Вардар-Фленсбург од скај германија.Баш би сакал да ги чујам швабиве како ја коментираа утакмицата и атмосферата во салата.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Bravo seged gazi gi vestackite, svaka cas kakva maska igraa pokazuvaat u sred Paris

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
10 minuti bes daden gol, abe tokmaci edni vakov Psz e greota da ne go tepas

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.246
Поени од реакции
19.469
Шо ти е кога имаш ГОЛМАН,и која е разликата кога го имаш Борко?:pos:
Ги уништи Перез де факинг Варгас,страшно нешто,ги уби во психа.10ина чисти зицери скина.
И покрај слабата игра на Барса во напад пак 5 тепаа:pos:
Очај Кил,освен Вујин другите како да не постоеа,без Кркмата не се ни пола екипа,треба еден солиден ремонт таму.
Немаше почист кец од Барса вчера,реков јас и кога се дозна ждрепката,нема шо да бара Кил овде,лани за лани,ги потцени Барса па искористија,ама сеа со ваков крпен состав немаше шанси во Блауграна,посебно не со онаа одбрана на Барса,не беше само Де Варгас,страшна одбрана изиграа Морос,Сораиндо,искинаа едноставно.
Заслужено Барса е во Келн,најстабилна екипа откако се игра ЛШ од понова ера, 27,28 години,9 титули,еден куп финалиња,едноставно поим за екипа.
Ете сеа се повреди Ласе Андерсен и одма најдоа замена,Антонио Расија Робледо од Колдинг како засилување за тој ростер,не оставаат ништо на случајноста.
Екипа институција,кој сака нека зборува против,ама едноставно се екипа за секој респект и поставија стандарди кои тешко можат да бидат достигнати,дури и Кил не е достоен да се носи со нив,иако и тие имаат долгодецениско педигре,но сепак олеснувачка околност за Кил е шо играат во 3пати потешка лига,и имаат доста повеќе работа да се докопаат до спонзори за разлика од Барса која СРКА ПАРИ ОД ФУДБАЛСКАТА СЕКЦИЈА и нема да има никогаш зима за нив,иако по статистика ако не се лажам не се ни во ТОП 3 екипи во Европа според буџет,ПСЖ,Кил се на врвот со +10 милиони еурича.
Навистина ќе беше штета да не оди Барса на Ф4.
Без нив не е тоа тоа,без разлика шо не се на она шампионско ниво од пред две сезони но сеуште се многу јака екипа.
Едноставно премногу ги погоди тогаш заминувањето на Карабатакот иначе ќе газеа се пред себе ако останеа во ист состав,пола екипа им беше Карабатакот,таман влегоа во ритам го шитнаа и ја изгубија цела таа сила и во напад и одбрана,едноставно незаменлив беше,заедно со Сораиндо,Морос во одбрана,во напад со Дани и Киро,партали праеја.
Сеа некако изгубија во таа сигурност во напад,имаат пуцачи ама немаат некој лидер кој ќе повлечи,Киро ако има ден со шутеви надвор од 9,ама ако го прочитаат голманите тогаш настануваат проблемите,Нгсеан полека се навикнува на тој ритам,далеку попродуктивен е од Жалуз ака ДАРТ МАУЛ:gjavol:.
Жалуз има се,и скок,и добар шут,и физикус,ама џабе кога нема УМ,за разлика од него Нгесан далеку повеќе размислува и знае да ја чита играта на одбраната,има сенс за пас,вчера додавањето до Ривера во прво беше за учебниците,лекција КАКО ДА НАПРАВИШ ВИШОК ПРИ ИГРАЧ ПЛУС ВО НАПАД,перверзија.:drk:
Видечемо,зависи на кој ќе налета Барса во 1/2 финале,не им одговара Вардар,Раул предобро ги знае,ќе имаат мака со Вардар ако налетаат во тој прв ден од турнирот.
И ПСЖ не им одговара многу,но тие се лесно предвидливи,плус играат некој лесно прочитлив ракомет,Нока е тренер од стара школа,и не се замара многу со некои си тактика,се се сведува на чисто реплицирање од онаа тактика шо ја имаше во Кил пред 15ина години-Висландер пикер,надвор Ловгрен-Олсен,и тоа беше,ЧЕКАН.
И сеа е исто,само шо сега има далеку повеќе ЧЕКАНИ ВО ЕКИПАТА,играчи со милион злата,сребра,бронзи во џепот,страшно искусна екипа,најискусна екипа на турнирот и можеби ова ќе е пресудно.
Но се зависи од стариот,и лани беа фаворити со Киелце,водеа во прво,но во второ стариот се изгуби и испаднаа,го извади од игра Хансен и се случи тоа шо се случи.:pos:
Видечемо,вака од око прв фаворит за титула е ПСЖ,па потоа сите останати,но ова не мора ништо да значи.
Вардар има многу јака екипа,пред се гладна за успеси,затоа што досега освен Штербик,Кањелас,Дибиров и Шишкарев кога играа една сезона на Ф4 со Медведите ниту еден играч нема играно на толку важен турнир,едноставно ова е врвот.
Сепак тоа шо немаат искуство не мора ништо да значи,сепак ова е турнирски систем,не си стигнал ти дотука ако не те бива.
Се зависи од тоа како ќе се снајдат екипите,која екипа подобро ќе се прилагоди во тој краток период ќе има успех,исто како шо беше со Фленсбург и Киелце кои од нигде никаде освоија,а никој не ги есапеше:icon_mrgr:
Да видиме денес дали Веспрем ќе се приклучи кон елитата или ќе си ги спакуваат куферчињата,искрено далеку повеќе заслужува Веспрем да оди во 1/2 финале отколку Монпеље,но со игрите кои ги прикажаа сезонава не е така,но според она шо имаат да го понудат како екипа реално тие треба да се во Келн иако ќе имаат голема мака со Монпеље,опасна екипа има Монпеље,страшен тренер,клуб со огромна традиција,институција во Франција,но сепак повеќе ќе одговара Веспрем да се провлечи,да видиме туча,без Шуч и Терзиќ нема да е интересно:pos::sakasuste:.
Иако веќе станаа досадни,со таа касапска игра,но сепак местото им на Ф4,да го комплетираат тој круг од четири екипи кои реално и беа очекувани патници за завршницата.
Па да е судир на Истокот и Западот.
Моја прогноза за полуфиалните мечеви е Барса-Псж и Вардар-Веспрем.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Да да и јас ги посакувам Веспрем, си го имаме со нив од Сеха, ќе ги тепаме пак.
 
C

Castiel

Гостин
Вардар сезонава покажа дека со сите може да се носи. Во одлична форма се. Од Барса , Псж и Веспрем ако помине најнезгоден противник би ни биле ПСЖ според мене. Иако и со нив може да се носиме. Најидеално би било Веспрем пошто покажавме сезонава дека сме во подобра форма. Како и да е прв ф4 на Вардар е што и да се случи успех ќе е.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Вардар сезонава покажа дека со сите може да се носи. Во одлична форма се. Од Барса , Псж и Веспрем ако помине најнезгоден противник би ни биле ПСЖ според мене. Иако и со нив може да се носиме. Најидеално би било Веспрем пошто покажавме сезонава дека сме во подобра форма. Како и да е прв ф4 на Вардар е што и да се случи успех ќе е.
Јас обратно мислам.

ПСЖ би биле најлесниот противник за плескање иако на хартија се најјаки. Играат полумодифициран средновековен ракомет со Сердарушиќ кој сезонава увек имаше проблеми против тимови кои играат брзо и флуидно. Убеден сум дека во нападот ќе квичат многу ако Вардар ја изигра одбраната што ја играше против Фленсбург.

Веспрем ако го помине Монпелље, иако се во лоша форма би биле најлош мечап за Вардар. Баш заради честите средби сезонава и исходот на последниот дуел. Но треба да го тепаат прво вечерва, а гледајќи какви се шашави сезонава, воопшто нема да биде никакво чудо да отпаднат. :D

Барса е нешто измеѓу, и они играат на „ура“, но тука ме плаши не Варгас, него Кире и коњот Борко могуче е да се здиват против Вардар.

Сите три екипи (доколку пројде Веспрем) се реално појаки во сите начелни параметри на хартија од Вардар. Они си играа во другата група која без сомневање беше посилна, Барса и ПСЖ во вардаровата група ќе имаа речиси совршен скор сигурно. Вардар ќе биде аутсајдер оправдано, но тоа ќе биде и најголемото оружје, пошто е тим кој може да скине некој од овие, а реков особено па ПСЖ. :D
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
ПСЖ колку што може да му одговара, толку и не чини за Вардар. Псж е екипа која може во 5-6 минути да ти направи 4-5 гола серија и оди врати се после. Со тој брз ракомет и таа брза транзиција што ја играат се ептен опасни. Нормално, тоа може да значи и доста грешки со брза игра, ама сепак мое мислење е дека тешко би се носел Вардар со Псж. Везспрем е искусна екипа, ама според мене највеќе му одговара на Вардар со таа спора игра. Показател и тоа се речиси сите последни утакмици што ги играат се изедначани, решаваат напади и нијанси, гол-два. Барселона се избалансирана екипа, и во напад и во одбрана. Одлични се и во двата правци, ако затаи нападот покрива одбраната (како вчера со Кил) и обратно.

Се на се, јас мислам ПСЖ би бил најлош противник за Вардар, но сепак знаеме какви работи се имаат случувано на Ф4, се бива.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ostaj te taa rabota psz ke ni odgovaral Se vide vcera i koa nemaat igra imaat dve haubici koj znaat da resat mes,Hansen i Karabatic.Na gol go imaat Titi, koj moze da ima nula odbrani, ali koa treba znae da se povampiri.Taka da sto dalje od Psz

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom