Лига на Шампиони 2016/17

Ќе ИДЕ ли Вардар у Келн бе пеер?


  • Вкупно гласачи
    61
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2014
Мислења
378
Поени од реакции
1.038
Ласе Андерсон во аут 6 месеци, голем хендикеп за Барса со оглед на мизерната форма на Ентрериос.

http://www.hballtransfers.com/ehfcl-5-5-5-5-5-5/lasse-andersson-out-for-6-months
Немора да се секираат, стигна предлог од Данска:
http://sportmedia.mk/rakomet/internacionalci/dancite-tvrdat-mojsovski-e-edinstvenata-opcija-za-barselona
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695


ПСЖ и Барселона ми изгледаат сигурни за на Ф4, Вардар ќе бара одмазда против Фленсбург најверојатно.
Не би бил толку сигурен кај францускиов дуел. Нант дома сум уверен дека ќе се носи, дури и до можна победа. Проблемот ќе биде нагости, ама не верувам дека ПСЖ лесно ќе помине.

Во дуелов кај швабиве ама баш ништо не се знае. И двете екипи играат топло-ладно, ако им тргне тераат до крај, ако не им иде уште у прво се откажуваат од утеакмицата. Да беше ова дуел во Бундес ќе им дадов предност на РНЛ вака е баш 50-50 таму.

Вардар со неговата „среќа“ го доби пак најтешкиот бундес противник, Кил ќе беше многу полесен залак од Фленсбург...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Не би бил толку сигурен кај францускиов дуел. Нант дома сум уверен дека ќе се носи, дури и до можна победа. Проблемот ќе биде нагости, ама не верувам дека ПСЖ лесно ќе помине.

Во дуелов кај швабиве ама баш ништо не се знае. И двете екипи играат топло-ладно, ако им тргне тераат до крај, ако не им иде уште у прво се откажуваат од утеакмицата. Да беше ова дуел во Бундес ќе им дадов предност на РНЛ вака е баш 50-50 таму.

Вардар со неговата „среќа“ го доби пак најтешкиот бундес противник, Кил ќе беше многу полесен залак од Фленсбург...
ПСЖ лесно ќе помине со Нант, да ме веруваш. Тоа што загубија на гости во Француската лига е подруго, овде ќе влезат максимално мотивирани, повеќе се воиграни сезонава од лани и според мене се први фаворити за титула. Нант повеќе шанси би имал во една утакмица, во двомеч нема шанси да се носи со ПСЖ.

За Кил - РНЛ се согласувам и јас, се можно таму. Ама ништо чудно и Кил да оди понатаму од тука, РНЛ има повеќе шанси за Бундеслигата, Кил ако успее да ги опорави Дисинџер и Вајнхолд ќе има доста поширок и поквалитетен состав.

Вардар колку што помина лошо со Фленсбург, толку може и да е добро. Фленсбург е прв сега и е прв фаворит за освојување Бундес, па во таа борба на два фронта ќе им биде тешко, во зависност какви дуели имаат за време на двомечот со Вардар. Ќе видиме, има доста време до 1/4-финалните дуели, повреди ова-она се може да биде дотогаш.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
ПСЖ лесно ќе помине со Нант, да ме веруваш. Тоа што загубија на гости во Француската лига е подруго, овде ќе влезат максимално мотивирани, повеќе се воиграни сезонава од лани и според мене се први фаворити за титула. Нант повеќе шанси би имал во една утакмица, во двомеч нема шанси да се носи со ПСЖ.

За Кил - РНЛ се согласувам и јас, се можно таму. Ама ништо чудно и Кил да оди понатаму од тука, РНЛ има повеќе шанси за Бундеслигата, Кил ако успее да ги опорави Дисинџер и Вајнхолд ќе има доста поширок и поквалитетен состав.

Вардар колку што помина лошо со Фленсбург, толку може и да е добро. Фленсбург е прв сега и е прв фаворит за освојување Бундес, па во таа борба на два фронта ќе им биде тешко, во зависност какви дуели имаат за време на двомечот со Вардар. Ќе видиме, има доста време до 1/4-финалните дуели, повреди ова-она се може да биде дотогаш.
Шо ти реков. :D

На гости сеа тешко да издржат ама потврдија сепак дека се сериозен конкурент на ПСЖ.

Денеска мислам дека Киелце може да се сопне кај третиве Французи, иако и тие не блескаат.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Опасни се Фленсбург на контриве, Брест се држат ама изгледа немаат сила толку, на реваншот губат сигурно. Плус и Атман им се повреди ептен изгледа.
Инаку за Вардар мислам дека е време за одмазда.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Џамали кога е во игра,Брест врска немаат.Жива мизерија е човекот,како некој аматер игра.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Реков за Киелце, какви дибидуси :pos:

Талант се има изгубено скроз сезонава, откако му се повредија неколку играчи му падна во вода цела концепција и нема план Б.

Монпеље ако ја стегнат одбраната во реваншот, врло могуче е да биде Киелце ауфидерзен уште у осминафинале.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Шо ти реков. :D

На гости сеа тешко да издржат ама потврдија сепак дека се сериозен конкурент на ПСЖ.
Па да, ама сепак мислам како што реков дека Нант не може да се носи во двомеч со ПСЖ. И на овој меч имаше ПСЖ и +2 пред крајот ама сепак заврши нерешено. Наредната утакмица ќе е сосема поразлична, нема шанси ПСЖ да дозволи некоја понеизвесна утакмица.

Инаку горе-долу очекувани резултати, освен можеби поразот на Киелце со 5 гола разлика. Сериозен тим се Монпеље, башка Пољациве се мизерни годинава, ама пак 5 гола се солидна разлика. Има сеуште шанси за нив, дома се тотално различен тим, имаат и многу поголеми пресврти правено, ќе биде интересно.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Убедливо најдобрите „откритија" на сезонава ЛШ ми се Кулак и Билик, особено вториов. Шут, техника, движење, муда... се што може да се посака во бек, а само 20 години. Мислам дека дури допрва ќе гледаме фантастични игри од негова страна со оглед на возраста и на тоа што се наоѓа во средина (Бундес/Кил) каде што може само да напредува.

Добра партија на Кил денеска, особено ако се земе во предвид состојбата на Дувњак и Вајнхолд кои се и тоа како важни за колективната игра. Во право време проработе Ландин и одбрани неколку клучни топки во второ полувреме иако беше невидлив во прво. Екберг ме изненади со оглед на тоа што е страшно константен играч, денеска беше мизерија, 1/5 од игра и 0/2 пенали ако не се лажам.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Кил:pos:,со вистинска БОЛНИЦА во екипа ги елиминира шалабајзерите,секоја чест:cuc:,нема да ме чуди и Ф4 да фатат,па дури и да освојат на крај,така одат тие работи:icon_mrgr:
Значи понепредвидлива екипа од РНЛ нема во моментот во цела Европа,иако сите меѓусебни резултати на Германските екипи во ЛШ се во најмала рака ИНТЕРЕСНИ.
Фленсбург го гази во група Кил среде Шпаркасе Арена со 10 комада,па губи дома ,РНЛ добива во Кил па губи дома,доказ дека не се знае ништо кај овие,толку се израмнети овие екипи шо мал момент на инспирација е пресуден.
Како и да е,подобро Кил отколку Николај Јакобсон да го гледаме и слушаме со неговото пискаво гласЧЕ.
Од останатите текми единствено фајт очекувам на два меча,да видиме дали Монпеље ќе успеат да зачуваат ладни глави,ќе има притисок таму,и Киелце сеа знаат дека со брза игра со многу голови нема шо да бараат,па најверојатно ќе одат на утакмица со помалку голови,инаку во RUN@GUN игра немаат шанси,со онаа криминална одбрана шо ја имаат,
Исто и ПЕ СЕ ЖЕ -НАНТ треба да е добар меч.
Нант сензационално изгуби во првенството во средата дома,од елипа просек како Ним, и најверојатно се збогува со шансите за титула.
Штета,си реков ќе одат до крај,ама изгледа ги стигна заморот,немаат таков широк ростер како ПСЖ па не можеа да издржат на 3 фронта, се лизнаа во најнезгоден момент.
Сепак не се за фрлање,опасна екипа имаат,ќе дадат отпор,ова е сигурно.
На другите утакмици треба да има само рутинска заверка на пласманите на Сегед,Фленсбург и Веспрем во 1/4 финале.
 
G

Goldie

Гостин
Монпеље уште еднаш го шлакнаа Киелце, овој пат на гости 26-28 :bravobe:

+4 имаа прво полувреме Киелце и на крај изгубија, исто како и првата утакмица..
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.409
20-16 беше,пa 20-23
7-0серијa нa дoмaшен терен дa ти нaпрaвaт...,,
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Им се случи блекаут и толку беше, кој прати знае колку често има такви падови Киелце. Навистина не знам како си дозволија такво губење денес. Првото полувреме ептен лудо, беше 2-4, па 6-1 серија за Киелце, а на тоа Монпеље врати со 1-6 серија. Беше 9-11 и Киелце повторно прави 6-0 серија и се замина со 15-11 на полувреме. На почеток на второто беше 19-14, имаа 5 гола разлика и тука почна црната дупка. Јурецки почна да шутира в публика, Зорман им даваше топки в раце на одбраната. Од резултат кој им носеше најмалку продолженија, дозволија серија од 1-9, 20-23.

Мене ова ми е тотално несфатливо, како некоја екипа успева да се изгуби толку. Па стегај одбрана бе, играј долги напади, бори се за секој гол. Овие тотално го прават спротивното кога ќе влезат во таква серија, брзаат во напад и прават веднаш грешки, ги отепа Монпеље во тој период со контри и полу-контри. Којзнае што им кажува Талант на тајм-аути ама ми се чини и тој се изгуби сезонава комплетно.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што се случи со Мешков гледа некој? Водеа плус 2 на 2 минути до крај и за 1 минута три голови примија.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Што се случи со Мешков гледа некој? Водеа плус 2 на 2 минути до крај и за 1 минута три голови примија.
На 5-6 минути до крај беше +2, продадоа неколку лесни топки во напад и им сврти Фленсбург.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom