Лига на Шампиони 2009-2010

К

кременко

Гостин
И вие дрва не сте ништо поарно ај оди скри се, 2 утакмици = 2 бода ние барем 3 имаме.
фала што ме информира, јас не знаев :pos2:


цирих братче цирих е во прашање

ае неам што поеке со тебе да праам муабет :helou:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Oни играа со Барса и Рубин Казан, класа подобри противници од Марсеј и Цирих.
Марсеј се послаби од Казан нели, сигурно .. и Казан не се нешто посебно последнива сезона што изиграа добро предходно беа дрва, туку ај ќе видиме секако Интер нема да поминат во групи ќе ја расипат традицијата да не можат да дојдат до 1/4 финале :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.266
Марсеј се послаби од Казан нели, сигурно .. и Казан не се нешто посебно последнива сезона што изиграа добро предходно беа дрва, туку ај ќе видиме секако Интер нема да поминат во групи ќе ја расипат традицијата да не можат да дојдат до 1/4 финале :)
Не ти реков Марсеј со Казан, Марсеј се класа подобри од Казан, ако ништо друго бар имаат искуство во ЛШ, овие го немаат ни тоа. Казан ги споредувам со Цирих, се виде нивниот квалитет, кога успеа да изгубат 3 - 1 од Киев, па што останало и од Интер. Милан сеуште нема играно против моментално најдобриот од таа група, Реал. Ќе видеме баш после четврто коло кога Милан ќе изиграат со Реал на кое место ќе бидат. Тек тогаш можеш да правиш пресметки колку бода имале Интер, а колку Милан, затоа што во првите две кола и двата тима играа со сосема различни противници.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
ова не е нормално веќе, Милан губи, Јуве и Интер одвај вадат иксови, Виола ако тепаа па ќе завршат трети, а и некако да влезат немаат шанси, така да Италија и овој пут се посра у Европа... на стартот од сезоната типував на Челзи и Милан како евентуални шампиони, си останувам на ставот.Доколку и сега нема Италијански клуб у четврт финале следната сезона нема да има по 4 тима бидејќи ќе им падне ранкот така што Германците ќе имаат по четири претставници.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Гледав Баерн - Јуве. Фала им и на двете екипи, утре сум рано на факултет, ако не беа тие којзнае колку време ќе чекав да ми се приспие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom