Ливадарки

Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
1.Likovite kako tebe se plasat voopsto da bidat so zena, da ostvarat vrska, da se vljubat, bidejki vo toj moment znaes deka so sram ke gledas na tvoive postovi tuka, od koga ke si go izbrizes akauntot.
2. Ne si popameten od mazite i zenite koi napravile 50 godisnina od brak i go slavat so svoite deca i vnuci.
1. Од името на сите жени ли пиша ова, некој те овластил да ги претставуваш сите жени, сите нивни вкусови, моменти во нивните животи, подготвеност или не за врски? Врската е меѓу двајца, нешто и јас се прашувам нели... или Дизни вика не смеам јас да се прашам за ништо и да земам што ми падне в раце.
2. И тоа како сум попаметен од “мажите и жените кои ќе слават волку-и-волку години брак со внуци итн“, ајде од тие што ти ги знаеш дека влегле во брак во последниве десет години, колкави им се шансите да ја дочекаат 15-годишницата? 20-годишница? Внуци?! Ахахаха, можеби статистиката е ладна но таа е голата статистика, тие се бројките, ти можеш да се лутиш колку сакаш и да викаш “Калимеро нема правда“, бројките се неумоливи.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.178
Apropo muabetot od preeska ti si ustvari gej u mashkiot princip, desnicar... i te nervira nekoj zenstven gej... levicar... livadar.... ali ziveesh u malo zatucani mesto pa prodavash hejt kon homichite za da ne te osetat.
Abe me provali da si ibis vekot :).
Moram da ti priznam koga ne si na lekarsvta baagji pobistar si ;).
Автоматски споено мислење:

Е после имало ливадарки...
Samo nemoj sega da procitam muabeti kako ke si go ostavis mazot i deteto radi edna piftija, ke si zemis nekoe kuce, steki i cevli i ke pocnis da se akas po islandskite vukojebini onaka razocarana od maskiot rod :cautious: .
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.616
Поени од реакции
8.485
Од каде доаѓа процентов?
Има некои студии од овие дејтинг апликацииве, бројките се движат околу 80 до 90%. Имам чуено у неколку наврати како користат 80, па го имам прифатено. Овие бројки се шпекулативни, ама одговараат на реалноста како ми изгледа на мене.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.325
Velis mi se ispushti a ? :sneaky:
Izvini Vlade ja po cickite sum. Ali imam dvajca neostvareni geevi komshii moze da ve zapoznaam.... iako neshto mi kazuva deka ti so kolegite si go prajsh merakot.... vrtite ventili... toplo e... vie zapoteni... se raskomotuvate....
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.178
Izvini Vlade ja po cickite sum. Ali imam dvajca neostvareni geevi komshii moze da ve zapoznaam.... iako neshto mi kazuva deka ti so kolegite si go prajsh merakot.... vrtite ventili... toplo e... vie zapoteni... se raskomotuvate....
Kako ne si bil, povekje mi lici kako po kuckite da si :cautious: . Mislam kucku kako zenski rod od kuce a ne kako karakterna osobina na zena :sneaky:.
I sostori be filmoj praenje. Ne be stvarno so lekarstva ti davat , interesni nuspojavi imaat.
Dodusa za edno si vo pravo, ne si bas mnogu bistar. Bi dodal na toa i poprilicno naiven i epten lesno manipulativen :(.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
620
Поени од реакции
1.325
Kako ne si bil, povekje mi lici kako po kuckite da si :cautious: . Mislam kucku kako zenski rod od kuce a ne kako karakterna osobina na zena :sneaky:.
I sostori be filmoj praenje. Ne be stvarno so lekarstva ti davat , interesni nuspojavi imaat.
Dodusa za edno si vo pravo, ne si bas mnogu bistar. Bi dodal na toa i poprilicno naiven i epten lesno manipulativen :(.
Aaa Vlade... go smeni tonot... ja se zaebavav ali izgleda ima neshto tuka, stapnavme na zuljce...
Nema gajle, ne sum homofob plus vcera ni dojde.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.178
Bi ti kazal istoto sho mu na eden od komshiite, samo bidi si toa shto si. Nema potreba od filmovi praenje, toa vodi kon podlaboka mizerija. Sekogash kje go imash Zakintos.
Ok, taman ko ke ti zavrsi valjda ke znam na sum pa ke bidis izvesten za da ne ti e vo misla ;) .
A ti so lesno i so pomin :).
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Значи остануваат стари моми, страдаат од секс . Утеха наоѓаат у животни за самотијата со која се соочуваат . Ги притискаат годините .Има исто сами машки и ТОА помлади кои се и поинергични .Им се нудат буквално дали они сакаат да бираат само жениве, дали сакаш сериозна врска или само за секс сте потреби . Жениве се станати пребирливи буквално .
Ха! Ако не ја видиш у град со фраер, не значи дека не се пердаши. А не гледам нешто дека младиве волци- самотњаци се утепаа од нудење себеси за било што со жените освен за дарување суџук двапати неделно. Не да станале жените пребирливи, не престанаа да пребираат. Освен ако никој не ги гледа со кого ќе се испеглаат. Јас разбирам 20-годишна татина принцеза да биде пребирлива у јавност ама таа принцеза и после две децении, двеста кила телесна тежина, два тона суџуци, сеуште мисли дека може да бира од топ момците во селото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom