Лефкада

Член од
13 јануари 2016
Мислења
81
Поени од реакции
46
А на катизма како се движат отприлика цените за лежалки/пијалак?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
А на катизма како се движат отприлика цените за лежалки/пијалак?
па ваљда е различно од тоа кој период одиш, еве на пример крај на август за 8е имаш паркинг и сет лежалки и чадор, вц...додека во друг бар (Копла)10е по човек за лежалка ама затоа ке имаш сеф и ако ради некоја околност мораш кешот со себе да го носиш ке си платиш и ке ќутиш
пијалоците и храната им се пониски или исти со оние од Халкидики


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 мај 2017
Мислења
8
Поени од реакции
3
Некој општо да ми објасни, како се движат цените за престој во Крф/Лефкада/Закинтос/Кефалонија? Кој остров препорачувате за млади ?
Планот е јас и девојка ми Планот е Август/Септември. Каков било престој, млади сме па не планираме многу време да поминуавме во апартманот. Која би била најевтина опција? Туристичка агенција или АирБНБ+наш превоз?
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Некој општо да ми објасни, како се движат цените за престој во Крф/Лефкада/Закинтос/Кефалонија? Кој остров препорачувате за млади ?
Планот е јас и девојка ми Планот е Август/Септември. Каков било престој, млади сме па не планираме многу време да поминуавме во апартманот. Која би била најевтина опција? Туристичка агенција или АирБНБ+наш превоз?
Одете во Ресен или Валандово.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Некој општо да ми објасни, како се движат цените за престој во Крф/Лефкада/Закинтос/Кефалонија? Кој остров препорачувате за млади ?
Планот е јас и девојка ми Планот е Август/Септември. Каков било престој, млади сме па не планираме многу време да поминуавме во апартманот. Која би била најевтина опција? Туристичка агенција или АирБНБ+наш превоз?
За на остров ти треба превоз - дали своја кола или рентакар.

На Крф имам спиено во Sweet Dreams Kavos - ама поубавите плажи се на север.

На Лефкада кај и да спиеш ќе се утепаш од возење до плажа (за 7 дена 400+ км извозев низ островот) - гледај да спиеш на западната страна бидејќи таму се убавите плажи - мене Катизма ми е најубава - огромна е и до нејзе се доаѓа со кола, ама симнувањето од главен пат е како да возиш од врв на Водно до центар.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
ако не сте авантуристи и не сакате да мењате плажи и не планирате да возите ондак не одете на остров воопшто


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Фала што нè просветли.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
821
Поени од реакции
290
На Лефкада кај и да спиеш ќе се утепаш од возење до плажа
Каква глупост.
Јас бев со бус куп пати до Лефкада и сместен Агиос Никитас.
Најубавата плажа Milos е тука, заедно со Катизма.
Јас пешачам бааги и ми беше погодено многу.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Каква глупост.
Јас бев со бус куп пати до Лефкада и сместен Агиос Никитас.
Најубавата плажа Milos е тука, заедно со Катизма.
Јас пешачам бааги и ми беше погодено многу.
Нема поголема глупост од тоа да одиш на остров и да видиш само 2 плажи од толку многу, а особено што сите на западниот и на јужниот дел од островот се убави и различни.

Џабе си отишол.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
821
Поени од реакции
290
Нема поголема глупост од тоа да одиш на остров и да видиш само 2 плажи од толку многу, а особено што сите на западниот и на јужниот дел од островот се убави и различни.

Џабе си отишол.
да, само тоа видов, да
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Нова „атракција“ на Лефкада од пред некој ден. Се насукал стар брод пред некој ден, претпоставуваат дека е од Тунис.

 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Некој што бил на Лефкада да сподели каков е патот за патување до таму?

Конкретно мислам, каков е патот кога ќе завртиш онде кај Солун десно, каков е патот натаму? Пошто нигогаш не сум патувал на тој дел. Автопат ли е? Има ли патарини и како се движат? Убав ли е како кога одиме (пример) надоле накај Атина?
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
159
Поени од реакции
76
Некој што бил на Лефкада да сподели каков е патот за патување до таму?

Конкретно мислам, каков е патот кога ќе завртиш онде кај Солун десно, каков е патот натаму? Пошто нигогаш не сум патувал на тој дел. Автопат ли е? Има ли патарини и како се движат? Убав ли е како кога одиме (пример) надоле накај Атина?
Одличен автопат
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Некој што бил на Лефкада да сподели каков е патот за патување до таму?

Конкретно мислам, каков е патот кога ќе завртиш онде кај Солун десно, каков е патот натаму? Пошто нигогаш не сум патувал на тој дел. Автопат ли е? Има ли патарини и како се движат? Убав ли е како кога одиме (пример) надоле накај Атина?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom