Летување во Грција

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
20-30 евра на сите места во грција или ??
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Да не има некој одено во местото Афисос, 25 км од Волос да каже неколку збора како е водата, навечер иако гледам мирно место што и тоа го бараме сепак ме интересира затоа што не сме биле иако од оние што ни имат кажано доста пријатно место. Се наоѓа на залив па ваљда и водата е почиста.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
ФОТО: Нескафе 2,5 , узо 4,5 , Амстел 2 евра на плажа во Грција

ИНТЕРЕСНО, ОД ТЕРЕН | 07.08.2013, 20:07
Еве какви се цените во во Фурка, Грција на шлажа. Нес стандардно 2,5 евра, вода 50 центи, пиво мало 2 евра, големо точено 3 евра, узото е 4,5 , коктелите по 7… еве го менито погледнете сами:




Испратено од Славе

http://zase.mk/foto-neskafe-2-5-uzo-4-5-amstel-2-evra-na-plazha-vo-grtsija/
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
ФОТО: Нескафе 2,5 , узо 4,5 , Амстел 2 евра на плажа во Грција

ИНТЕРЕСНО, ОД ТЕРЕН | 07.08.2013, 20:07


Еве какви се цените во во Фурка, Грција на шлажа. Нес стандардно 2,5 евра, вода 50 центи, пиво мало 2 евра, големо точено 3 евра, узото е 4,5 , коктелите по 7… еве го менито погледнете сами:







Испратено од Славе

http://zase.mk/foto-neskafe-2-5-uzo-4-5-amstel-2-evra-na-plazha-vo-grtsija/
Па што има чудно? Нормални си се цените како за на плажа. Кој сака нека направи два чекори погоре, во супермаркет гарант е пивото 1 евро. На крај краева 2 евра е кафе и во Скопје.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
:pos:и мене мајка ми ми вели што одиш во кафиќ да пиеш кафе,јас ќе ти сварам,ама мене ми е кафето послатко таму,не дома.

така и со драгиот ни лидл во грција,евтино е ,ама повеќе сакаме да јадиме и пиеме на плажа(кафана)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.542
Дечки дали знаете преку која агенција можам да отидам на 3 ноќевања у Грчка?
се убив од барање има само аранжмани од 7 ноќевања а на радио слушнав реклама каде викаа резервирај за колку сакаш и каде сакаш али заборавив која беше :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Дечки дали знаете преку која агенција можам да отидам на 3 ноќевања у Грчка?
се убив од барање има само аранжмани од 7 ноќевања а на радио слушнав реклама каде викаа резервирај за колку сакаш и каде сакаш али заборавив која беше :)

Мој совет ти е booking.com резервираш за колку сакаш, кога сакаш.
 
M

macgowan

Гостин
Ако одите со сопствен превоз баталете агенции.
Годинава резервирав за Порос, Кефалонија преку букинг 8 ноќи за 320 евра+1 вечер добивме гратис оти резервиравме и за пријателите кои беа со нас уште едно студио и ми дојде 35 евра ноќевањето за 4 лица, во супер апартман со базен и на 20м од плажа. Кога отидов таму, на лице место видов дека ги издаваат слични апартмани или студија за 4 лица за 30 евра вечер. И не само во Порос туку прашував и во Ласи - се наоѓа за 40тина евра на вечер за 4ица во близина на најубавите плажи Макрис и Платис Јалос. И тоа да бараш на лице место.
Потоа заминавме уште 3 ноќевања на Закинтос и плаќав 45 евра ноќевање за фантастичен апартман на сама плажа во Амуди.
По агенции такви места...послабо.
Ако е некој заинтересиран да ги види местата нека пиши пп, да му ги пуштам веб сајтовите од апартманите.
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
Ако одите со сопствен превоз баталете агенции.
Годинава резервирав за Порос, Кефалонија преку букинг 8 ноќи за 320 евра+1 вечер добивме гратис оти резервиравме и за пријателите кои беа со нас уште едно студио и ми дојде 35 евра ноќевањето за 4 лица, во супер апартман со базен и на 20м од плажа. Кога отидов таму, на лице место видов дека ги издаваат слични апартмани или студија за 4 лица за 30 евра вечер. И не само во Порос туку прашував и во Ласи - се наоѓа за 40тина евра на вечер за 4ица во близина на најубавите плажи Макрис и Платис Јалос. И тоа да бараш на лице место.
Потоа заминавме уште 3 ноќевања на Закинтос и плаќав 45 евра ноќевање за фантастичен апартман на сама плажа во Амуди.
По агенции такви места...послабо.
Ако е некој заинтересиран да ги види местата нека пиши пп, да му ги пуштам веб сајтовите од апартманите.
Пушти ми мене!
--- надополнето: 28 август 2013 во 16:45 ---
Да предложи некој некое место на Ханиоти,Полихроно,Олимпик Бич.Каде да одам од овие места.Најбитно ми е да е водата топла и плажите убави.Другото мање више и не ми смета.
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
53
Поени од реакции
55
Znae nekoj dali ima ponudi po agenciive za 6-7-8 septemvri vo grcija... ??!!!
 
C

cige

Гостин
Ако одите со сопствен превоз баталете агенции.
Годинава резервирав за Порос, Кефалонија преку букинг 8 ноќи за 320 евра+1 вечер добивме гратис оти резервиравме и за пријателите кои беа со нас уште едно студио и ми дојде 35 евра ноќевањето за 4 лица, во супер апартман со базен и на 20м од плажа. Кога отидов таму, на лице место видов дека ги издаваат слични апартмани или студија за 4 лица за 30 евра вечер. И не само во Порос туку прашував и во Ласи - се наоѓа за 40тина евра на вечер за 4ица во близина на најубавите плажи Макрис и Платис Јалос. И тоа да бараш на лице место.
Потоа заминавме уште 3 ноќевања на Закинтос и плаќав 45 евра ноќевање за фантастичен апартман на сама плажа во Амуди.
По агенции такви места...послабо.
Ако е некој заинтересиран да ги види местата нека пиши пп, да му ги пуштам веб сајтовите од апартманите.
Колку го плативте траектот?
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Некој кој е у моментов у Грчка, како се цените после завчерашните мерки кои ги изгласаа?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.658
Поени од реакции
34.950
Ако одите со сопствен превоз баталете агенции.
Годинава резервирав за Порос, Кефалонија преку букинг 8 ноќи за 320 евра+1 вечер добивме гратис оти резервиравме и за пријателите кои беа со нас уште едно студио и ми дојде 35 евра ноќевањето за 4 лица, во супер апартман со базен и на 20м од плажа. Кога отидов таму, на лице место видов дека ги издаваат слични апартмани или студија за 4 лица за 30 евра вечер. И не само во Порос туку прашував и во Ласи - се наоѓа за 40тина евра на вечер за 4ица во близина на најубавите плажи Макрис и Платис Јалос. И тоа да бараш на лице место.
Потоа заминавме уште 3 ноќевања на Закинтос и плаќав 45 евра ноќевање за фантастичен апартман на сама плажа во Амуди.
По агенции такви места...послабо.
Ако е некој заинтересиран да ги види местата нека пиши пп, да му ги пуштам веб сајтовите од апартманите.
АКо може да ми испратиш сајтови од местава.
Поздрав.[DOUBLEPOST=1440405922][/DOUBLEPOST]Кај може да се најде за септември подобра понуда (максимум до 7 дена) и со цена да не ме фати повеќе од 12к по човек (ми треба трокреветна соба)?
Гледав на Крф за 17 септември со Јупитер Агенција по 2000денари + 20 евра повратна за траект + осигурување + клима и базен 1500 за 6 ноќевања, али ако не се лажам Јупитер во Турција ги зезнаа туристите, па не ми се сигурни многу :)
Дали преку агенција или со приватно сместување некоја интересна понуда?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Бил некој на одмор во Грција од 12 септември до 20? како е? има туристи, дали е ладно, итн. Вреди ли да се оди, зашто од 5 септември нема место.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom