Летување во Грција

Член од
23 мај 2013
Мислења
2.237
Поени од реакции
5.252
Ќе може ли некој да сподели искуство за Неа Врасна/Аспровалта? Таму изгледа ќе одам на одмор па би сакал да знам како стојат работите таму.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Vrahos......dali bil nekoj? Imam ponuda treba do utre da odlučam?

Kako e za familijarno letuvanje? Lidl..giro...plaža...izleguvanje na večer????

Nudat 35 evra od den plus 2 gratis od hotelot...
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Vrahos......dali bil nekoj? Imam ponuda treba do utre da odlučam?

Kako e za familijarno letuvanje? Lidl..giro...plaža...izleguvanje na večer????

Nudat 35 evra od den plus 2 gratis od hotelot...
Пред десетина дена се вратив од таму.
Што да ти кажам, освен убава песочна плажа, нема ништо друго, една улица, две продавничиња, нема аптека, нема лекар. Нема бутици.
Кафичи има ама ништо особено.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Пред десетина дена се вратив од таму.
Што да ти кажам, освен убава песочна плажа, нема ништо друго, една улица, две продавничиња, нема аптека, нема лекар. Нема бутици.
Кафичи има ама ништо особено.
Значи јас со сопруга и ќерка ич да не размислувам да одам таму:facepalm:

фала за советот
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Значи јас со сопруга и ќерка ич да не размислувам да одам таму:facepalm:

фала за советот
Убав мирен одмор ќе имаш, за деца е супер.
Ако одиш со кола е поубаво, Парга ти е на 40тина км, можете да прошетате до Превеза,Сивота...има тури со брод до неколку острови...но ете тоа не ми се допадна воопшто што нема доктор а многу одат со мали деца.
Повели прашај нешто друго ако те интересира.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Убав мирен одмор ќе имаш, за деца е супер.
Ако одиш со кола е поубаво, Парга ти е на 40тина км, можете да прошетате до Превеза,Сивота...има тури со брод до неколку острови...но ете тоа не ми се допадна воопшто што нема доктор а многу одат со мали деца.
Повели прашај нешто друго ако те интересира.
Izgleda ne odime tamu.....prijatelite koi trebaše da gi obezbedat apartmanite zaglavija so pasošite( sega videl deka pasošot mu e istečen)...pa menjavam pravec. Kade? Pojma nemam...znam deka utrevečer trgnuvam....

Ušte ednaš fala...
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Izgleda ne odime tamu.....prijatelite koi trebaše da gi obezbedat apartmanite zaglavija so pasošite( sega videl deka pasošot mu e istečen)...pa menjavam pravec. Kade? Pojma nemam...znam deka utrevečer trgnuvam....

Ušte ednaš fala...
Било каде поред море е супер.
Имајте добар пат и убав провод.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
712
Абе цениве за Грција побудалени се годинава. Ептен покачени.
 
S

silmarillion

Гостин
Е поскапено е да пред се ради ддв-то. Наши предсезонски помалце има од други години, али затоа србите инвазија. Чим дојде момент гркот со крофни на плажа да вика "тазе код чика Лазе" време е да се бара алтернатива.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па со проблемите во Турција повеќе идат во Грција и цените покачени. Плус Англичаните имаат дирекни летови до повеќе места.

Izgleda ne odime tamu.....prijatelite koi trebaše da gi obezbedat apartmanite zaglavija so pasošite( sega videl deka pasošot mu e istečen)...pa menjavam pravec. Kade? Pojma nemam...znam deka utrevečer trgnuvam....

Ušte ednaš fala...
Каква несериозност сега видел дека пасошот му е истечен.
Види Тасос, Крф
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
So kola sum....pa traektot bi mi bil skap....

Inače prijatelot i lani ja napravi istata utka..no so deteto, vadeše pasoš po itna postapka..pa patuvaše do Skopje po pasošot..i noćta vozeše za na more
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Vrahos......dali bil nekoj? Imam ponuda treba do utre da odlučam?

Kako e za familijarno letuvanje? Lidl..giro...plaža...izleguvanje na večer????

Nudat 35 evra od den plus 2 gratis od hotelot...
За мене нема поубава плажа во Грција, вода, песок се е супер ...
Башка Лефкада е на 70км, а парга на 40км.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Некој збор за Сарти?
Или предлог за добро место, првенствено со добра плажа?
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
47
Поени од реакции
10
Ве молам за помош..
Годинава за прв пат одам во Грција на летување, ми рекоа дека морам да вадам меѓународна возачка дозвола бидејќи можат да ми прават проблеми на границава а јас веќе направив резервација на апартман..

Има ли некој слично искуство или некој да ме советува што бил во скоро време во Грција? Морам ли да вадам меѓународна возачка?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Ве молам за помош..
Годинава за прв пат одам во Грција на летување, ми рекоа дека морам да вадам меѓународна возачка дозвола бидејќи можат да ми прават проблеми на границава а јас веќе направив резервација на апартман..

Има ли некој слично искуство или некој да ме советува што бил во скоро време во Грција? Морам ли да вадам меѓународна возачка?
Прво, немаш никаква поврзаност на меѓународната возачка со резервацијата на апартманот, истата можеш да ја извадиш и пред граница.

Бев пред некој ден Грција, и во последниве 6 месеци исто така неколку пати, на граница само пасош и ништо друго не ми побарале (но, незначи дека неможат да ти побараат, исто како и зелен картон). Меѓународната би ти требала доколку те сопре полиција, и затоа истата е потребно да ја имаш, не кошта многу, а трае 3 години или до истекот на возачката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom