Летување во Грција

Член од
4 јуни 2017
Мислења
47
Поени од реакции
10
Ви благодарам многу! :bravobe:
Било како било, ке си одам право таму без резервација и среде Јули ако треба па ке ви кажам како сум поминал :LOL:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Поздрав,

Бидејќи летово прв пат одам во одмор во Грција, (а патувам со 2 годишно дете) би ве молел за помош :)

1. Дали е задолжително да се резервира апартман од тука или не би требало да имам проблеми при резервација "на лице место" во Паралија или Неи Пори? Мислам, дали може да се најдат слободни апартмани (евтини)?
2. По ваше искуство, кое летувалиште препорачувате (ми треба мир и спокој а не забави и музика) помеѓу Неи Пори и Паралија?
3. Обично, како одат цените на обичните апартмани, 30-35 евра или нагоре?

ВИ БЛАГОДАРАМ :D:D:D
Олимипк Бич, јас би ти препорачал еден хотел го држи, македонец горанец од Албанија. На прв ред е со лифт е хотелот.
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
47
Поени од реакции
10
Олимипк Бич, јас би ти препорачал еден хотел го држи, македонец горанец од Албанија. На прв ред е со лифт е хотелот.
Буџетот ми е скромен, сепак благодарам за помошта ;)[DOUBLEPOST=1496622400][/DOUBLEPOST]Значи, кратко и јасно, Неи Пори пред Паралија и не би имал проблеми со резервацијата на лице место. Некој има друго мислење?:D
 
Последно уредено:
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Буџетот ми е скромен, сепак благодарам за помошта ;)
Е па затоа ти пишувам, можи да го прашаш на фејсбук пред да одиш за цена, и така ти е на пат кон Неи Пори.

И уште една напомена, за Неа Пори или Паралија/Олимипк Бич спреми се за комарци, гледај собите да имаат мрежи или носи мрежи ги има во Тинекс.
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
47
Поени од реакции
10
Е па затоа ти пишувам, можи да го прашаш на фејсбук пред да одиш за цена, и така ти е на пат кон Неи Пори.

И уште една напомена, за Неа Пори или Паралија/Олимипк Бич спреми се за комарци, гледај собите да имаат мрежи или носи мрежи ги има во Тинекс.
Благодарам многу! ;)
А името на хотелот го имаш? Прв пат во Грција одам..
 
C

cige

Гостин
Е па затоа ти пишувам, можи да го прашаш на фејсбук пред да одиш за цена, и така ти е на пат кон Неи Пори.

И уште една напомена, за Неа Пори или Паралија/Олимипк Бич спреми се за комарци, гледај собите да имаат мрежи или носи мрежи ги има во Тинекс.
И медузи. Во Паралија нема лежење во вода со рацете на тилот. Цело време треба да се вртиш, да се пазиш од медузи.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.422
Поени од реакции
3.989
Скијатос некој да сподели импресии/искуства?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
И медузи. Во Паралија нема лежење во вода со рацете на тилот. Цело време треба да се вртиш, да се пазиш од медузи.
Хммм јас сум видел повеќе медузи во Неа Пори, отколку во Олимпик Бич. Паралија и така не сакам да одам нема плажа и на таа што има е гас преку гла.

Освен ако мислиш на тие малите што се колку дланка, ама тие не се опасни децава си играат со нив.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Скијатос некој да сподели импресии/искуства?
Вреди да се посети. Англичани еден куп и мислиш се наоѓаш во Англија. :D
Мал остров погоден за авантуристи. Убави песочни плажи за сечиј вкус и во еден ден може повеќе да посетиш. Има добро организиран превоз до нив и забави. Има и организирани тури до Лаларија, Мама Миа и Скопелос.
Иначе Грците овде се погостопримливи.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.422
Поени од реакции
3.989
Вреди да се посети. Англичани еден куп и мислиш се наоѓаш во Англија. :D
Мал остров погоден за авантуристи. Убави песочни плажи за сечиј вкус и во еден ден може повеќе да посетиш. Има добро организиран превоз до нив и забави. Има и организирани тури до Лаларија, Мама Миа и Скопелос.
Иначе Грците овде се погостопримливи.
Фала ти :smirce:
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Дечки, некој остров каде што не е многу голем и не е журкаџиски да препорачате? Значи да не е мртво, кафичи и ресторани е ок, таверни исто, да нема диско, напалени англичани и остала пијана и издрогирана багра. :) Бидејќи идеме пар, не ни треба многу гужва и галама, гледав, Тасос, можеби и Скијатос?!
Скијатос е најодвратното место мое мислење.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На Скијатос има пијани Англичани што се влечат по улица. Види Тасос.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Образложи.
На Тасос не сум бил но Скиатос кога бев такво искуство немам доживеано никаде во Грција-некултурни, националисти одвратни типови дури и нашите што се таму заминати(чест на исклучоците) имаат попримено малку од локалната култура. Дури и самите млади Грци кои работат таму истото го викаат за нивните.
И друг момент е -прескапо на островот, бев преку агенција со име на влекач :) плус не сместија во куќа со гратис на кров бар.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Кaнaли нa јoнскo мoре....вaше мислење зa oдмoр сo мaлo дете.?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom