Летна олимпијада - Париз 2024

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.790
Поени од реакции
71.921
Пак на Кари се извадија. Мртовци, убавина на игра на ранг на КК Поло Трејд. Повеќе од пола кошеви од тројка. Ти ебам французите, како утнавте 7 слободни ццц
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
501
Поени од реакции
1.051
Пак на Кари се извадија. Мртовци, убавина на игра на ранг на КК Поло Трејд. Повеќе од пола кошеви од тројка. Ти ебам французите, како утнавте 7 слободни ццц
neka shutiraat i drugive brat, ne znam sto se kocis? americka kosarka vs evropska e skroz razlicna. Neka shutiraat i neka pogodat, sto da ti kazam... i toa e del od igrata. Se utepa od placenje aman
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.582
Поени од реакции
7.712
7 промашени слободни, ете ја разликата.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.311
Поени од реакции
10.329
Пак на Кари се извадија. Мртовци, убавина на игра на ранг на КК Поло Трејд. Повеќе од пола кошеви од тројка. Ти ебам французите, како утнавте 7 слободни ццц

Ne znam so bi igrale koga davis i embid denes se so daunov pojaveni. Francija si e kriva sama
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.846
Поени од реакции
4.111
Лука , Јокара , Вемби ,Буги и уште 8 билки ќе ги помочаат овие УСА што на сила и со помош на судии ќе се палат ко мајмуни ма злато. Али тоа е , кој им е крив на одредени земји што им фали индивидуален квалитет. Со Гобер и Лесор тешко.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
1.424
Поени од реакции
2.250
Па што знам овде дури и за САД навивам што кур. Кога Србија не можеше да ги бутне нека земат Кари, Дурент и Леброн, страшен тим се сепак. Се залетаа ра ен ган да играат против САД, ок. Оваа модерна "Франција" не можам да ја поднесам ич. Се арапи и црнчуги, само Маршан ги извади.

Али со доста поголемо мачење дрим тимов отколку што очекуваа и самите играчи и медиумите и муриканците. Со пензионирање на моменталниве се прави подлога баш да им го земат тронот дома на следните Олимписки.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.790
Поени од реакции
71.921
neka shutiraat i drugive brat, ne znam sto se kocis? americka kosarka vs evropska e skroz razlicna. Neka shutiraat i neka pogodat, sto da ti kazam... i toa e del od igrata. Se utepa od placenje aman
Абе гроб да нема кај да ги закопаат :D

Која тројка бате, 4/4 дава од никаква акција со тројки од паркинг. И ај што ги дава, цел живот сум го почитувал како играч, ама после секој кош, мора да провоцираат, да јадат гомна. Да бев на место на франзуциве, ќе го дрецнев од земја, сире лигаменти ќе му ги скинев, сместа ќе му завршев кариера. Играј си кошарка, не мора да провоцираш, ти ебам лиглето.

И нормално е да навивам против нив, кога се одвратни мајмуни сите до еден. Се собрале сите ѕвезди, една акција не може да направат, тепаа со судии со Србија, тепаа со тројките на Кари од нигде никаде во финале и големината на Леброн. Ќе ги видиме без нив двајца и Дурант во иднина, им ебам племето циркузантско.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.035
Поени од реакции
24.986
Реално ништо ново не е ова за Кари, во прајмот вакви тројки станат од спиење ги има давано. :ROFLMAO:
 
Член од
2 април 2023
Мислења
209
Поени од реакции
449
Кари најдобар шутер на сите времиња, али тешко лигле, брон плачипичка исфрлува во аут а бара топка, се сили а кога ќе го чепнат одма фаул, ебате мајмунот, последен асален НБА суперстар беше Коби лека му земја, овие кловнови тешки пропалици, не знаат спортско понашање и општа култура.
Србите како не ги спакуваа мамицата нивна, цел свет му е преку кур од америве дојдено.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.790
Поени од реакции
71.921
Не гледам една причина зошто да го мрази Кари некој, најискрено. Играчиште, тешко дека ќе се роди ваков шутер во скоро време.
Ради гумата на забите што ја џвака цело време, најиритантно нешто на целата олимпијада :D

А дека ја смени кошарката како игра, дефинитивно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.890
Поени од реакции
111.797
Ради гумата на забите што ја џвака цело време, најиритантно нешто на целата олимпијада :D

А дека ја смени кошарката како игра, дефинитивно.
Добро, тоа е веќе индивидуално, ама вака како играч и карактер е топ лик, секогаш коректен и како што реков играчиште. Пример Леброн е одвратен ептен и пичка. :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.114
Поени од реакции
36.886
2f8a0a0bd654ef0c71048ed1e9e36ef5.jpg

... Steph Curry (Стеф Кари), демек подобро се играло и му е зголемена концентрацијата со стискање на таа пластика која ја носи за заштита на забите.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.619
Поени од реакции
1.124
Не ги поднесувам ни двеве репрезентации ама ич. Ама ако некој мораше да ја реши, мило ми е дека тоа е Кари. Најдобар шутер у историја на кошарка. И лично имам огромен респект за братот. Не ми е лигав ко КД, Леброн или пак најголемата пичка и дно од човек- Ембид.

Французите тешки копита. Си ја наместија ждребката за да ги избегнат Америве до финале и да си лапнат медал. А не заслужија да стигнат до овде никако. На швабите им начекаа лош ден и со класично домаќинско судење ги пратија у борба за 3то место, наместо у финале.

Ова вечерва беше бледа копија на некоја ол-стар утакмица. Никаков ритам, 0 неизвесност до крај. Дуелот за трето место сабајлево беше прав НБА у споредба со ова. Немаше шанси да тепа Франција овде дури и да се играше до утре. Дури и да ги дадеа тие слободни што ги промашија ќе дадеа гас Америте и Кари ќе се појавеше многу порано, сигурен сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom