Летна олимпијада - Париз 2024

Член од
23 август 2010
Мислења
38.889
Поени од реакции
111.793
Прегледај го приврзокот 425990

... Steph Curry (Стеф Кари), демек подобро се играло и му е зголемена концентрацијата со стискање на таа пластика која ја носи за заштита на забите.
Најсериозно те прашувам, без навреда, што ти проаѓа низ глава пред и додека пишуваш вакво нешто? Не ти е барем малце незгодно да пишеш ваква глупост?
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
501
Поени од реакции
1.051
Најсериозно те прашувам, без навреда, што ти проаѓа низ глава пред и додека пишуваш вакво нешто? Не ти е барем малце незгодно да пишеш ваква глупост?
bog da cuva i da brani. Go otkri matriksot, gotovo od utre site ke pocnat da dzvakaat gumi i ke pogoduvaat trojki
 
Член од
2 април 2023
Мислења
209
Поени од реакции
449
1723327249505.png
“Албанецот“ што освои бронза, види што убаво му стои тробојката.
Автоматски споено мислење:

Најсериозно те прашувам, без навреда, што ти проаѓа низ глава пред и додека пишуваш вакво нешто? Не ти е барем малце незгодно да пишеш ваква глупост?
А ти мислиш дека голем мангуп излезе сега?
Извини Шекспире, не те препознавме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.889
Поени од реакции
111.793
А ти мислиш дека голем мангуп излезе сега?
Извини Шекспире, не те препознавме
Не. Не ни сакам да бидам мангуп ама стварно треска зелени без никаква потреба. Пред некој ден за Алкараз трескаше глупости, онака ничим изазвана.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.027
Поени од реакции
17.928
Ама се одзедоа кошаркарите на Србија :ROFLMAO:
Јокич не знај дали е дење или ноќе, отруен од алкохол, ја сега ќе падни ја после, Бог знај како стигнаа на доделувањето на медали
 
Член од
2 април 2023
Мислења
209
Поени од реакции
449
Ама се одзедоа кошаркарите на Србија :ROFLMAO:
Јокич не знај дали е дење или ноќе, отруен од алкохол, ја сега ќе падни ја после, Бог знај како стигнаа на доделувањето на медали
кај може да се гледа?
Автоматски споено мислење:

Татко.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.846
Поени од реакции
4.111
Прегледај го приврзокот 426025
Кинезите се уште се држат, ќе видиме утре како ќе завршат.
Им треба помош од Италија во одбојка, Јапонија во борештво и велодромот од неколку натпреварувачи.
Имаат и двете држави сигурно злато во дигање тегови и кошарка.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.114
Поени од реакции
36.886
Најсериозно те прашувам, без навреда, што ти проаѓа низ глава пред и додека пишуваш вакво нешто? Не ти е барем малце незгодно да пишеш ваква глупост?
Curry actually shoots better with the mouthguard hanging out of his mouth (92.5 percent) than when it's "visibly in his mouth" (89.5 percent), according to research done by Ben Cohen of the Wall Street Journal.
Според истражувањето направено од Бен Коен од Волстрит журнал, Кари всушност подобро пука со заштитниот штитник кој му виси надвор од устата (92,5 проценти) отколку кога е „видливо во неговата уста“ (89,5 проценти).


Screenshot 08-11-2024 00.17.32.png

LeBron

Beyond physical protection, wearing a mouthguard can have psychological benefits. Knowing they are protected can boost players’ confidence, allowing them to play more aggressively and freely. This psychological edge can translate into better performance on the court.
Покрај физичката заштита, носењето штитник за уста може да има психолошки придобивки. Знаејќи дека се заштитени може да ја зголеми самодовербата на играчите, овозможувајќи им да играат поагресивно и послободно. Оваа психолошка предност може да се претвори во подобри перформанси на теренот.
bog da cuva i da brani. Go otkri matriksot, gotovo od utre site ke pocnat da dzvakaat gumi i ke pogoduvaat trojki
...не напишав да се „џвака гуми“ зашто ми ги извртуваш зборовите, напишав „пластика за заштита на забите“, а тоа дека сите утре можеби ќе носат биди сигурен(а).
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
21.114
Поени од реакции
36.886
А ти мислиш дека голем мангуп излезе сега?
Извини Шекспире, не те препознавме.
...кобајаги играл кошарка и следел НБА лига, што мислиш треба да ми се извини?

Ма неее, нека остане мангуп, не мора, тебе фала ти, ферчина си! :backa:
 
Член од
2 април 2023
Мислења
209
Поени од реакции
449

Цареви
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 426030

ЗЛАТО НА ОЛИМПИСКИ ИГРИ 2028ма ГОДИНА ВО СРЕД ЛОС АНЏЕЛЕС.

Marks my words.
Една деценија доминација, да ги прогледа Бог во 2028 во сатанското дувло ЛА, па со злато да се пензионираат.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom