Легализирање на марихуаната?

Да се легализира Марихуаната во РМ ?


  • Вкупно гласачи
    435
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Да гласаат само луге до 30 години за дали да се легализира или не,ке победи легализацијата но ако искочи цел народ мислам ке падне,не е таков менталитетот на постарите.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.861
Не ми е јасно со што го навредив модераторот за да ми избрише мислење?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Не ми е јасно со што го навредив модераторот за да ми избрише мислење?
Мислењето за Исус што ренда печурки е поврзано со темава како?
Повеќе личеше како за во Чек дис аут отколку за во Здравје.
Модераторот не пуши мара во моментов од технички причини, но нема ништо против во принцип. :D
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
мене исто ми се фаќа а легализирана а нелегализирана, само што ако се легализира ке има подобар квалитет и ке е по достапана. Овака си имам дилер-два, и увек имаат добар цвет за мене, си компензираме и задоволен сум од квалитетот.
Протест во македонија нетреба ни да се спомне за ваква ствар, овдека поима немат што е марихуана. Кога палиш џоинт те гледат како да умираш од рак.
Исто како порано се сеќавам 90ти у теретана ако земеш туба протеин, те зборат по град као да зимаш стероиди и хормони, и дека си стерилен и дека косата ти паѓа, и дека нема никад да имаш нормален живот. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.861
Мислењето за Исус што ренда печурки е поврзано со темава како?
Повеќе личеше како за во Чек дис аут отколку за во Здравје.
Модераторот не пуши мара во моментов од технички причини, но нема ништо против во принцип. :D
Мака ми е што луѓево не разбираат прости работи и споредби.
Во секој случај ако исус му бил роднина на модераторот, се извинувам, ама сепак беа печурки, друго нема теорија зошто во тој регион освен габи, ништо друго нема, а кактусите не се до толку моќни. :)
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
А плус животниот век на еден зависник се движи од 5 (ако води доста бурен живот и константно фиксање) до 10 или преку сила 15 години, па така пробај ти милка да јадеш секој ден 10 години па ќе видиш што може да ти се случи, можеби ќе бидеш првиот што ќе го објават во медиумите.
Ова незнам колку е точно. Дедо ми е 40 години зависник од цигари, секој ден пуши по најмалку две кутии, па уште е жив. И не покажува никакви знаци за умирање. :D
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Се ми се чини дека ова со легализацијава е ради пари. Мислам факт е дека се шо е нелегално е поскапо. Со легализацијата се губи шмекот, а и паѓа цената. Јас сум за. Мислам не глеам некоја разлика меѓу Мара и ракија да речеме на пример. Уствари има, второво те опива со традицијата (а сега тренд е да си патриот), а Мара е капиталистичка ствар, не е од Античките Македонци ( од Словените па ич) , така да тешко, многу тешко.
Таа е нелегална само ради пари. Марихуаната е позната како лек за главоболки, и уште многу работи (читни си има ептен многу информации на интернет) и ако се легализира секој ќе може да си насади и ќе немора да купува апчиња, така да тоа е многу голема загуба за фармацевските компании.

Капитализам.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Таа е нелегална само ради пари. Марихуаната е позната како лек за главоболки, и уште многу работи (читни си има ептен многу информации на интернет) и ако се легализира секој ќе може да си насади и ќе немора да купува апчиња, така да тоа е многу голема загуба за фармацевските компании.

Капитализам.
Тоа и ми е муабетот. За пусти пари проклети:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom