Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 декември 2019
Мислења
77
Поени од реакции
221
Д-р Али Ахмети, дијагностициран шизофреничар, лежел две години затвор за противуставни дејности, водач на Демократската унија за интеграција, поранешен политички водач на ОНА, во 1980 станал член на илегалната организација „Марксисти-ленинисти на Косово“.

Џафери за мене е единствениот Че Гевара, кој од герила директно влезе во влада, единствено тој тоа го може.“
На споредбата со Че Гевара, му рече дека ја прифаќа, само ако Апасиев прифати дека е Фидел Кастро, на што Апасиев му возврати: „Ние марксистите и ленинисти ќе најдеме точка на спојување“. (21 август 2020, Собрание на РМ)

Си се поштоваат лујџено...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Д-р Али Ахмети, дијагностициран шизофреничар, лежел две години затвор за противуставни дејности, водач на Демократската унија за интеграција, поранешен политички водач на ОНА, во 1980 станал член на илегалната организација „Марксисти-ленинисти на Косово“.

Џафери за мене е единствениот Че Гевара, кој од герила директно влезе во влада, единствено тој тоа го може.“
На споредбата со Че Гевара, му рече дека ја прифаќа, само ако Апасиев прифати дека е Фидел Кастро, на што Апасиев му возврати: „Ние марксистите и ленинисти ќе најдеме точка на спојување“. (21 август 2020, Собрание на РМ)

Си се поштоваат лујџено...
Јас би предложил полициски час да има дури да го уапсат Апасиев и го стрпаат во затвор без никакво судење. Отако се откри за каква личност се работи, јасно е дека државава никогаш не била во толкава опасност како ден денес.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Јас би предложил полициски час да има дури да го уапсат Апасиев и го стрпаат во затвор без никакво судење. Отако се откри за каква личност се работи, јасно е дека државава никогаш не била во толкава опасност како ден денес.
Кој очај ве пука, жал ме фаќа
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Море дал Бог да стварно да дојде на власт некој мали Сталин, северџаните во логор да ги носи негде на криволак да кршат црвени карпи до крај на своите бедни животи, дневно само по една порција супа и курац у дупа. :kuracc:
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Вие, кои му ги чешате мадињата на мали Сталин со перика први ќе горите.
Сите вие што пушевте на на леви и десни за да ве ухлебат, се плашите од тоа да пушите на трета страна за да не ви дојде многу. До сега уста гз го примавте и ве фаќа паника од каде трета дупка за примање на тврд и топол.
Јас ќе горам летово на плажа, немам штаб и лидер, немам партија, работам приватно, зависам од сам себе, па ме боли уво и за триестројка и за жмиц и за велешкиот хипик.
Ама да бидам искрен обожавам да гледам како дечкото со косата ја тера вашата коса да побелува и паѓа. На велико плачете : вади го, лути
Ако ви е
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Сите вие што пушевте на на леви и десни за да ве ухлебат, се плашите од тоа да пушите на трета страна за да не ви дојде многу. До сега уста гз го примавте и ве фаќа паника од каде трета дупка за примање на тврд и топол.
Јас ќе горам летово на плажа, немам штаб и лидер, немам партија, работам приватно, зависам од сам себе, па ме боли уво и за триестројка и за жмиц и за велешкиот хипик.
Ама да бидам искрен обожавам да гледам како дечкото со косата ја тера вашата коса да побелува и паѓа. На велико плачете : вади го, лути
Ако ви е
Ќе го јадеш стари, точно знаеме кој си по IP-то, па да видиме колку си јак после пред инспекција, или па ќе се потиш, како мали Сталин чим го затвориме во зандана. ;)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Ќе го јадеш стари, точно знаеме кој си по IP-то, па да видиме колку си јак после пред инспекција, или па ќе се потиш, како мали Сталин чим го затвориме во зандана. ;)
Бујрум
Благој Ѓорев 2
1400 Велес
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.862
Ne sum vo tek pa ako moze nekoj da kaze, koj e stavot na levica vo vrska so popisov, popis ili bojkot?
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Вие десничарите треба прво да научите што е комунизам и да сватите дека има живот и кога парите ќе ги снема.
Карло де ла Маркс ја има формулата вашите банкари, лихвари, сликари, вајари или кратко речено клати врата зима плата ќе останат без работа.
Остај друго на Карло де ла Маркс не му треба ни полиција ни војска.
Една Југославија со толкава војска и полиција не можеше системот да си го зачува кој немаше ништо допирно со комунизмот на Карло де ла Маркс.

Е виште сеа драги мои десничарски тролчиња Апасијата тоа многу добро го има раскодирано. Левичарењето е уметност. А за да бидеш левичар треба да знаеш дека има живот и кога парите ќе ги снема. Вие дури ни претстава немате дека има живот и без волстрит и ммф кои само штанцаат евриќи и доларос и коа тогаш тоа задолжување ќе го платат не кон нас туку кон природата со глобалното затоплување.

Е а знаете дека и вие сами не знаете дека сте левичари.

Е и друго да ви кажам.
Неподмитливи се само оние кои знаат дека има живот и без пари.
Читајте ги делата на Карл Маркс и ќе бидете пообразовани од сите доктори на науки.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Левица веќе спроведе систем кадешто луѓето бесплатно ќе се лечат.
Левица веќе спроведе систем кадешто нема извршители.
Левица веќе навлезе на локално и почна да ги обелоденува сите крадоначалници.
Левица има систем каде што работникот ќе владее со фирмата а не газдата.
Левица има систем над системот капиталистички.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom