Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.849
Поени од реакции
6.164

Подобро Тодор Петров него Ванчо Михајлов.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.369
Поени од реакции
3.743
ne filozofiraj, negovi soborci go narekuvaat taka kako shto go narekuvaat, brane, savevski. ete vrati se nekolku stranici nazad bese objaven referat shto tocno se slucuvalo pred i za raspadot na levica.

interesni ste mi sho gledate crno belo na rabotite. aj savevski moze ima zosto da go ruga, ama branimir go boli cef si ima pozicija covekot ne mora da se zamara no sepak probuva da ni otvori oci deka dimitar ima mnogu losha strana.
Што ми е гајле што се дешавало во Левица претходно и што мислел Бранимир и Савески за Апасиев,нивна работа си е тоа,нит сум член на Левица нит ќе бранам некој.
Муабетов е како за еден пост скокнаа сите партиски војници од владејачката партија и сите "независни" аналитичари и прелесно се расфрлаат со поимот фашизам и фашисти. Ако некој глеа црно бело на работиве тоа си ти,ти кажале од партија дека овој е фашист ради обичен пост на фб и само тоа го верглаш.Ете одговори ми на прашањето во претходниот пост,пошто ти не си глеал црно бело на работиве.

Еве и тебе пробуваме неколку страни со примери да ти отвориме очи за фашистички,канибалистички,хомофобични изјави,па и директни закани од собрание од страна на функционери од твојата партија али за тоа немаш коментар,исто како и сите овие квазиексперти на твитер и фб што се кренаа периодов,ради тоа што Левица земала два пратеника.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.621
Поени од реакции
3.992
ne filozofiraj, negovi soborci go narekuvaat taka kako shto go narekuvaat, brane, savevski. ete vrati se nekolku stranici nazad bese objaven referat shto tocno se slucuvalo pred i za raspadot na levica.

interesni ste mi sho gledate crno belo na rabotite. aj savevski moze ima zosto da go ruga, ama branimir go boli cef si ima pozicija covekot ne mora da se zamara no sepak probuva da ni otvori oci deka dimitar ima mnogu losha strana.
Кој кур фактор се мислењата на Бранимир Јовановиќ кој се шитна одма во Сдс и Савевски ? Колку што знам внатрешниот конфликт во Левица бил баш поради тоа, одредена група сакале уште тогаш да се придружат во коалицијата на Сдс и Левица да ја направат приврзок партија - да ја уништат уште во старт. Димче со друга екипа очигледно го насетил нивниот план и со инструменти внатре во партијата ги избркал, затоа денеска Левица има 2 пратеника а на наредни избори ќе има уште многу повеќе. Ако отидеа тогаш со Заев кариерата веќе ќе им беше завршена исто како што завршија Бранимир Јовановиќ, Здравко, Павле Богоевски итн


I shto ke postigne so ovie 2000 prigovori, osven sho ke si ja namiri suetata i ke go namali drazhot za vnimanie na bilo koj nacin?

ili e svesen deka ke mu zavrsat u gjubre pa si otvara zakacka :icon_lol:

Не биди толку сигурен, да не испадне дека имало малверзации во одредени ИЕ каде што гласовите на Левица се украдени па да имаат уште 2-3 пратеници :sneaky:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.069
Поени од реакции
1.332
Со приговорите нема ништо да добие Левица, но самата иницијатива е за респект. Него дали некој го виде Жмицко? Го нема еве три дена. Зошто од ДПНЕ никој не се побуни? Си легнаа на брашното како и за се останато.

Туку овие сороспииве страшна работа му бркаат на Апасиев. 37к следачи имаше до денот на изборите. За 3-4 дена +6к :icon_lol: Толку се аматери што фрустрациите не можат да си ги задржат и ваљда несвесно му прават услуга.

А за тие што мрчат на темава, ве молам лечете комплекси на темите на СДС и ДПНЕ.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
5.618
Поени од реакции
11.036
Со приговорите нема ништо да добие Левица, но самата иницијатива е за респект. Него дали некој го виде Жмицко? Го нема еве три дена. Зошто од ДПНЕ никој не се побуни? Си легнаа на брашното како и за се останато.

Туку овие сороспииве страшна работа му бркаат на Апасиев. 37к следачи имаше до денот на изборите. За 3-4 дена +6к :icon_lol: Толку се аматери што фрустрациите не можат да си ги задржат и ваљда несвесно му прават услуга.

А за тие што мрчат на темава, ве молам лечете комплекси на темите на СДС и ДПНЕ.
Од сигурен извор имам информација дека Жмицко и од теретана се отпишал, а знаеме дека ја практикуваше дури и во време на карантинот. Што значи ептен, ептен е сериозна ситуацијава. :oops:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.001
Поени од реакции
184.562
Како не ќе се замараат со толку проговори.
Ќе им ги фрлат у канта и ќе кажат дека им ги одбиваат.
Јасно му е и на него тоа, само што тоа ќе го видат и другите и така ќе крева политички поени. Наредни избори нема да остане на 2 пратеника.

Што знам, каков, таков, не можеш да не уживаш во мелтдаунот што им го задава на квази интелектуалната фела :icon_lol:
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.960
Поени од реакции
11.810
Комуњариве мислат го заебаваат Апасиев, ама човек шо зема 37000 гласа без уцени на семејства без ветувања за вработувања без кампања голема треба да си чукнат главата малку.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.001
Поени од реакции
184.562
па и бијонси на форумов има поконкретни реплики него овие, каааде бе се твитовиве, муабет за на пазар :icon_lol:
 
Член од
1 март 2010
Мислења
6.082
Поени од реакции
10.119
Зошто отворив Твитер?
Ау да, @BilboBaggins ради тебе, говедо!


Максимум 10 минути дневно и тоа стриктно за подјебавање вакви и провоцирање блокови. Се повеќе од тоа е канцерогено.
 

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.784
Поени од реакции
3.231
Со приговорите нема ништо да добие Левица, но самата иницијатива е за респект. Него дали некој го виде Жмицко? Го нема еве три дена. Зошто од ДПНЕ никој не се побуни? Си легнаа на брашното како и за се останато.

Туку овие сороспииве страшна работа му бркаат на Апасиев. 37к следачи имаше до денот на изборите. За 3-4 дена +6к :icon_lol: Толку се аматери што фрустрациите не можат да си ги задржат и ваљда несвесно му прават услуга.

А за тие што мрчат на темава, ве молам лечете комплекси на темите на СДС и ДПНЕ.
Левица на денот кога запчна изборната кампања имаше ~20.000 лајка, сега има ~32.000.

Апасиев имаше ~30.000 следачи а сега има ~43.000.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.255
Поени од реакции
7.458
Зарем имаше хакерски напад?
Кој би рекол, ако се следат коментариве овде и надвор се е чисто ко “суза“, нема приговори, протести или изјави од лидери на субјекти учесници во изборите за непризнавање на изборите што пак значи дека може навистина се било чисто и според закон завршено!

Во окупирана вазалска творба вакви избори се највисока демонкратска придобивка, само ќе си продолжиме по тој пат.
Имаше некои говореа дека СЈО било преокупирано со кривичните против Апасиев и дека штом ќе завршат со нив ќе се префрлат на х'''акерболот, а овие од МФР прво требало да откријат кој ги ''акнал нив па после ќе ги барат овие кои ја ''акнале ДИК.
Па тоа и мене ми беше чудно. ДИК, МВР, Тајм.мк хакнати, а цела политичка (и до-вчера-владина/инфраструктурна) гарнитура се запалија за кратко, неконтекстуално, непрецизирано фејсбук статусче. Сајбер тероризам ставија у споредна вредност и опасност споредено со новопечен пратеник за у собрание шо рекол вчера на фејсбук. Има да повраќаат од нервоза внатре у собрание што ремет ќе ги прави, ако ова е нормалната реакција за статусче.

Каснам намерно, јас. Не се занимавам со никаква пропаганда и не мислев ни да им наштетам, ни да ги фаворизирам пред избори....а и гледај како мене ме коментираат на пост-изборна реторика.

Друг што касни е Апасиев, затоа што пост-изборно се изразува предизборно. Пројде тој филм. Сега да ги видиме принципиелноста и доследноста на тоа за што збореше. Многу ме интересира дали и во каква коалиција ќе се сместат? Напишав понапред што мислам на таа тема и не мислам да се повторувам.

Инаку во речникот на силеџиство, ви текнува кој најдобро проаѓаше?.....едно шантраво педерче што сега живее на Дунав.
Нема да се сместат во коалиција. Со албанските партии не се мирисаат, рекоа самите никогаш СДСМ, а ВМРО треба да проголта премногу ултиматуми и услови од нив за 2 пратеника плус да има, и Левица се ова добро го знае. Затоа одма рекоа дека ќе дејствуваат како опозиција, не дел од некаква влада.

Каква реторика ќе користи, тоа си е негов избор за артилерија. Се дур се држи до програмата за која се гласани, супер, ќе покажат некаква разлика од другите. Ако не, овој хајп што го стекнаа само ќе им падне во вода. Останува да видиме. Некои од вас прерано ги отпишуваат за многу глупи причини. Уште со нога не стапнати у парламент. Полека малку. Има време пред нас.

Постизборно, малку реален муабет, да не правиме зијан, според тоа шо глеам кои се ликови зедоа активно учество во кампањата давајќи поддршка на Левица, претходно активисти на Единствена Македонија на Бачев, па Бојкотирам итн, се од апла ДПМНЕ, да не испадне дека ќе има минута молк за Левица.

Различна понуда, има идеолошка подлога, но резултатот повеќе се должи на гнилата конкуренција и револтот кон Курто/Мурто, неголи кон квалитетните настапи. Најекспонираните ликови на Левица, кои беа од зачетокот не само шо не се таму, туку и плукаат, така да нешто не штима.

Да не испадне една минута молк за Левица до наредни избори.

Еве едно гледиште од другата страна на Левица, другата страна на приказната, пред да земе да мрчи некој за изворот, изјавите се воглавно од екс членови/основачи на Левица,

Судир на „идеологии“ или како се степавме за 300 илјади евра

Прилично долг текст, кој не е целосно пренесен затоа шо е ептен долг за еден пост, но има нови моменти, досега непознати за јавноста. Колку е веродостоен, секој сам нека цени.
Леле чоек, не можеше извор да најдеш од позадоена веб страна со ЕУ кеш и сорос фондови. Ај нејсе, земав да читам ... Долг текст, и срочен на начин како да читаш транскрипт на некој драматичен документарец за некаква си трагедија. Значи скоро да можеш да чуеш тивка виолинска мелодија како свири у дует со блага клавијатура дур читаш какви се гревој праел овој Димче. Па он е ... guess what, буквално Хитлер бре! Замисли го мојот шок. Не си ја скратија приликата да го наречат и шовинист. Ќе пробаа и со хомофоб, само малку тешко проаѓа тоа пошто јас, ти, текстописецов, цитираните, мајка ти, мајка ми, и Станко, знаат и чуле во повеќе наврати како Димче заговара ЛГБТ права, зошто и како фалат овде, и зошто треба да бидат донесени, комплет со контекст за Уставот и граѓански права, и тако даље. Некои од нас го знаат и лично, и можат да потврдат дека не е само реторика (иако приватно не е толкав борец за тој аспект социјална правда како што може се изедначува пред камера, ама е присутно).

Делот со парите беше трагикомедија. Морав да препрочитам неколку пати да се осигурам дека не звучи така како што авторот на текстов неумешно доловил да звучи без да скрати делови од цитатите. Basically, they're mad THEY didn't get the money. Али пошто таборот на Димче ги собрал, сега он е олицетворение на злото. Funny how that works. Страницава пошто изиграва некој бастион на либерал-демократија, не можела до сега да подели некое евро од дебелиот колач што го добиваат секој месец од надворешнине финансиери? Ама чекај, за Димче е муабетот. Добро, се враќаме на Димче. Лути му се шо не коалицирал со СДС. Што ја трансформирал партијата (неговиот дел од неа поточно) кога увиделе дека моделот им е нефункционален и дека им се смее грото искусно политичко лоби. What a fucking crime. И застанување на одредени црвени линии по стратешки и национален интерес прашањa се одеднаш наци потези. Mkay.

Објавено кога? 11 Јули 2020.

Гледам започнато беше приказчево 2016та. Некој пушка на глава им држел до сега да се изјаснат за работите опишани во текстот? Димче че ги стрелал и нив? Да не хибернирале до 2020? Или чуја избори и фама околу тоа дека Левица ќе се бори за пратенички места и 4-5 дена пред самите избори ОП! Read-all-about-it-expose на Димче, лидер на Левица.

------------------------------------------------
Океј, во ред се критики. и Димче може сменил нарав и навистина е диктаторски настроен. Ама кога ќе видам кој се е цитиран таму, каде учествувале, што правеле, кои им се ставовите, и за што го товарат и како ги спинуваат некои негови потези, некако не ме мава некоја енергија на солидарност и емпатија. Повеќе ми личи на нарачан карактер-асасинејшн хит-пис а не тонирана критичка рубрика која има цел да престави "друга перспектива".

Јовановиќ: Оваа „Левица“ е екстремна десница

Оваа „Левица“ не е никаква левица, туку е екстремна десница, оценува Бранимир Јoвановиќ, еден од основачите на партијата, која на чело со Димитар Апасиев, на овие избори обезбеди влез во парламентот со двајца пратеници.

Jовановиќ, кој едно време беше дел од Левица, која се појави на сцената како здружение на граѓани, а прерасна во партија, вели дека пораките на Апасиев се загрижувачки. Наместо да им се заблагодари на граѓаните кои му ја дадоа поддршката, првата негова изјава е „Сите ќе ве стрелам“, забележа Јовановиќ во емисијата „Трилинг“ на ТВ 24.

„Ваквите закани се опасни особено што доаѓаат од човек кој сега ќе биде пратеник и со можност да биде дел од власта“, вели Јовановиќ.

Тој додава дека не е прв пат Апасиев да зборува за бесење и стрелање.

Според Јовановиќ, ако се формира влада со тенко мнозинство, тогаш двајцата пратеници на Левица ќе може да собираат политички поени на ширење екстремен национализам.
Го цитираш ова видео?


Ако Левица заради ставовите и позициите е екстремна десница, тогаш што е ВМРО? Бидејќи тие рекоа нивните позиции се преекстремни споредено со нивните. Да не стана ДПМНЕ левичарска партија? :ROFLMAO:

Екстремен национализам... Нити нешто повеќе опишаа што тоа опфаќа во текстон горе, нити овде во видеото. Кажано е како аргумент, и претпоставуваат дека ти треба да знаеш на кои поедини работи се мисли, веројатно со кристална топка.

Кој е типов? Аааа Бранко - еден од основачите, сега бивши член. Present-day владин измеќар boi. Right. И на него ко на другиве сега му заврши хибернациската сезона? 18ти Јули. Прашувам, пошто вика не му било прв пат, ама нити тие загрижените, нити Власта овие 3 години не направила нешто претходно, се дур Димче не стана официјално пратеник with +1. Треба сериозно муабетиве да ги занимаваме?

ne filozofiraj, negovi soborci go narekuvaat taka kako shto go narekuvaat, brane, savevski. ete vrati se nekolku stranici nazad bese objaven referat shto tocno se slucuvalo pred i za raspadot na levica.

interesni ste mi sho gledate crno belo na rabotite. aj savevski moze ima zosto da go ruga, ama branimir go boli cef si ima pozicija covekot ne mora da se zamara no sepak probuva da ni otvori oci deka dimitar ima mnogu losha strana.
Бране многу рано му текна да не предупредува, и да оформи грижа на совест. Секоја му чест. Како е фотељата? Да не има вградена клима под гз?
 
Последно уредено:

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.577
Поени од реакции
79.083
Колку што знам внатрешниот конфликт во Левица бил баш поради тоа, одредена група сакале уште тогаш да се придружат во коалицијата на Сдс и Левица да ја направат приврзок партија - да ја уништат уште во старт.
Не беше поента да ја уништат, него кренаа некој број на приврзаници и сакаа предизборно да коалицираат со есдеес. Апасиев јавно упте во 2016та збореше дека ако има моќ би забранил предизборна коалиција, да нема коалиција можеме и коалиција обнова со по 200 партии што би им донело 5-6-7-8 мандати по просек на избори.

Затоа настанаа првите фрки, па имаше криење печати од партија, зимање документи и давање исписница, бркање членство итн итн. Во глобала беа избркани сите кои влечеа за коалицирање и припивање со есдеес.

Да напоменам дека не сум член на Левица ама ги гласав тогаш и повеќе се интересирав за нив и од таму ги знам работиве.
 
На врв Bottom