Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.376
Поени од реакции
738
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.178
Поени од реакции
16.903
Ова се повеќе од пропусти, или е идиотизам или обид за фалсификат.
Најпаметно е пешки да се поминат сите податоци сега, и да се одложи конечната распределба на мандатите дури не се заврши цела работа.
Тоа се случува во моментов. Се проверуваат сите избирачки места наново.
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
26
Фановиве на левица многу ме асоцираат на фановите кои што ги имаше вмро навремето. Свршуваат на се што ќе каже нивниот лидер и навредуваат некој со поинакво мислење.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
3.846
Поени од реакции
6.158
Тоа се случува во моментов. Се проверуваат сите избирачки места наново.
Јас лично не верувам многу во случајности, но оставам простор и за тоа.

Инаку верувам знаеш, најмногу внимание се посветува на совпаѓање на вкупниот број на оние кои гласале, со вкупниот број гласови, затоа шо најлесно се докажува ако некој не излегол на гласање, а е потпишан на списокот дека гласал. Е сеа од изборно место, до општинска па републичка не знам шо може да се случи со тие бројки.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
693
Поени од реакции
776
Фановиве на левица многу ме асоцираат на фановите кои што ги имаше вмро навремето. Свршуваат на се што ќе каже нивниот лидер и навредуваат некој со поинакво мислење.
Мислиш е обратно, нели?

Уствари, како беше онааа "Нападот, е најдобрата одбрана."?


Како и да е ќе се бориме, бидејќи сеуште партиски безвредни поттрчковци, ќе зафаќаат места на вистински едуцирани личности, безвредни молци сеуште ќе дупчат по целиот систем за ситен профит, но блиску сме...
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
26
Мислиш е обратно, нели?

Уствари, како беше онааа "Нападот, е најдобрата одбрана."?
Фала што ми ја долови поентата на постот. Место да давате добри критички и издржани мислења за вас навредите се добар напад.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
461
Поени од реакции
668

Паланчански

ГрЕбач
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.658
Поени од реакции
4.202
Јас лично не верувам многу во случајности, но оставам простор и за тоа.

Инаку верувам знаеш, најмногу внимание се посветува на совпаѓање на вкупниот број на оние кои гласале, со вкупниот број гласови, затоа шо најлесно се докажува ако некој не излегол на гласање, а е потпишан на списокот дека гласал. Е сеа од изборно место, до општинска па републичка не знам шо може да се случи со тие бројки.
Партиите имаат копија од записникот на секое избирачко место. Не може ништо да се случи со бројките, остануваат онакви како се пополнети од избирачкиот одбор. Ако нема приговори тие бројки се конечни, ако има приговори може да се пребројуваат повторно.
 

Coca Cola

Covidiot SHOULD DIE
Член од
4 јануари 2009
Мислења
423
Поени од реакции
615
Савески за Апасиев: Го создадовте чудовиштето? Допрва ќе плачете

Aпасиев покажа дека криминалните дела во политиката во Македонија се исплатуваат. Покажа и дека играњето на картата на национализмот се исплатува. Во таа смисла, македонската политика го заслужува Апасиeв, реагира поранешниот функционер на Левица, Здравко Савески.

„СДСМ со нeго направи експеримент – што тргна наопаку. Го инструмeнтализираа судството за да го игнорира нeговото прeзeмањe на Лeвица прeку фалсификувањe докумeнти. За да зeма гласови од ВМРО. Ама, нe очeкуваа дeка ќe зeмe толку гласови за да влeзe во Собраниeто. На краток рок матeматиката можe да им сe исплати. Бидeјќи Апашиeв зeдe гласови од ВМРО, влада можeби ќe формира СДСМ. Но, на срeдeн рок – допрва ќe плачат од нeго. Добро e и што Псeвдолeвица освои повeќe од eдeн мандат. Така ќe сe види многу убаво дeка Апасиeв ја прeтвори Лeвица во султан-партија, опкружeн со полтрони бeз два грама мозок. Па сeга тиe со два грама мозок нeма вeќe да можат да сe кријат зад султанот – па ќe бидe вeсeло. Кај и да e, про-СДСМ капиталистичкитe мeдиуми ќe сe заинтeрeсираат за тeмата како Апасиeв на криминалeн начин ја прeзeдe Лeвица. Откако прeтходно ја игнорираа тeмата, зашто смeтаа дeка тоа нe e опортуно за СДСМ. Но сeга, повeлeтe самитe истражувајтe ги нeговитe флагрантни и аматeрски фалсификати. Јас повeќe изјава во таа смисла нeма да ви дадам. Го создадовтe чудовиштeто? Наскоро ќe видитe колку поган човeк e тоа“,


Апасиев, пак, синоќа го одбележа можното влегување како пратеник во новиот состав на парламентот, со кус статус на Фејсбук: „Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе“.


Јовановиќ: Оваа “Левица” е најлоша од сите, оваа “Левица” е екстремно десна, фашистичка!

-Ќе беше супер ако во Собранието влезеше нова партија, подобра од постојните, наднационална, која се залага за правда, за еднаквост, за сиромашните, за работниците, за обесправените…

За жал, партијата која сега се претставува како „Левица“ нема ништо од ова. Оваа партија својата популарност ја изгради на анти-албанска реторика и на националистичкото мото „името не го даваме“. Водена е од класичен диктатор кој ја презема партијата со фалсификат и сега им пушта кривични пријави на сите кои не мислат исто како него. Постојано користи говор на омраза и повикува на насилство, шири сексизам, мизогинија, исламофобија. Добива донации од десетици илјади евра од соминителни фирми, покрај 220-те илјади евра од државата. И уште не влезен во Собрание, се заканува со стрелање.

Да, СДСМ разочараа, не донесоа правда и се здружија со олигарсите. Да, ВМРО се националисти кои не сакаат да расчистат со криминалното минато. Да, ДУИ се опортунисти, кои зад превезот на национализмот, гледаат само тендери. Но оваа „Левица“ е најлоша од сите. Оваа „Левица“ е екстремно десна, национал-социјалистичка, фашистичка. Затоа мораме сите да се спротивставиме одлучно на ова зло, пред да стане предоцна, пишува Јовановиќ.
 
Последно уредено:
Член од
15 февруари 2019
Мислења
155
Поени од реакции
692
Савески за Апасиев: Го создадовте чудовиштето? Допрва ќе плачете

Aпасиев покажа дека криминалните дела во политиката во Македонија се исплатуваат. Покажа и дека играњето на картата на национализмот се исплатува. Во таа смисла, македонската политика го заслужува Апасиeв, реагира поранешниот функционер на Левица, Здравко Савески.

„СДСМ со нeго направи експеримент – што тргна наопаку. Го инструмeнтализираа судството за да го игнорира нeговото прeзeмањe на Лeвица прeку фалсификувањe докумeнти. За да зeма гласови од ВМРО. Ама, нe очeкуваа дeка ќe зeмe толку гласови за да влeзe во Собраниeто. На краток рок матeматиката можe да им сe исплати. Бидeјќи Апашиeв зeдe гласови од ВМРО, влада можeби ќe формира СДСМ. Но, на срeдeн рок – допрва ќe плачат од нeго. Добро e и што Псeвдолeвица освои повeќe од eдeн мандат. Така ќe сe види многу убаво дeка Апасиeв ја прeтвори Лeвица во султан-партија, опкружeн со полтрони бeз два грама мозок. Па сeга тиe со два грама мозок нeма вeќe да можат да сe кријат зад султанот – па ќe бидe вeсeло. Кај и да e, про-СДСМ капиталистичкитe мeдиуми ќe сe заинтeрeсираат за тeмата како Апасиeв на криминалeн начин ја прeзeдe Лeвица. Откако прeтходно ја игнорираа тeмата, зашто смeтаа дeка тоа нe e опортуно за СДСМ. Но сeга, повeлeтe самитe истражувајтe ги нeговитe флагрантни и аматeрски фалсификати. Јас повeќe изјава во таа смисла нeма да ви дадам. Го создадовтe чудовиштeто? Наскоро ќe видитe колку поган човeк e тоа“,


Апасиев, пак, синоќа го одбележа можното влегување како пратеник во новиот состав на парламентот, со кус статус на Фејсбук: „Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе“.


Јовановиќ: Оваа “Левица” е најлоша од сите, оваа “Левица” е екстремно десна, фашистичка!

-Ќе беше супер ако во Собранието влезеше нова партија, подобра од постојните, наднационална, која се залага за правда, за еднаквост, за сиромашните, за работниците, за обесправените…

За жал, партијата која сега се претставува како „Левица“ нема ништо од ова. Оваа партија својата популарност ја изгради на анти-албанска реторика и на националистичкото мото „името не го даваме“. Водена е од класичен диктатор кој ја презема партијата со фалсификат и сега им пушта кривични пријави на сите кои не мислат исто како него. Постојано користи говор на омраза и повикува на насилство, шири сексизам, мизогинија, исламофобија. Добива донации од десетици илјади евра од соминителни фирми, покрај 220-те илјади евра од државата. И уште не влезен во Собрание, се заканува со стрелање.

Да, СДСМ разочараа, не донесоа правда и се здружија со олигарсите. Да, ВМРО се националисти кои не сакаат да расчистат со криминалното минато. Да, ДУИ се опортунисти, кои зад превезот на национализмот, гледаат само тендери. Но оваа „Левица“ е најлоша од сите. Оваа „Левица“ е екстремно десна, национал-социјалистичка, фашистичка. Затоа мораме сите да се спротивставиме одлучно на ова зло, пред да стане предоцна, пишува Јовановиќ.
Дообар реферат, имате ли грицки во штабот? :LOL:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.693
Поени од реакции
4.954
Бобобобобо скупило се друштво из ВЕМЕРО И ЕЗДЕЕС во заеднички атак на тие 35-40.000 кои им фалат за да победат.
Сабајлево повеќе читам за Левица отколку било кој друг. И тоа на само 2 пратеници.
Леле кој ќе ве слуша ако на наредни Левица освои 10...па има да забраните да се именуваат бебињата Димитар во иднина.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
421
Поени од реакции
409
se kaete li so glasavte za levica? izigrani li se osekate? :D firercevo od 1.65 ke si leci frustracii u sobranie, ama so 2 pratenika ke puka pa so 10 sig ke se misli deka e stalin.
Не се каам и покрај тоа што од мојата ИЕ немаат доволно гласови за пратеник.

Апасиев на долг рок, како и секој поединец е од второстепено значење. Јас се надевам дека Левица може да прерасне во една стабилна своевидна Златна Зора на овдешното собрание, една збирштина на 10-20 леви и десни екстремисти во парламент во континуитет. Како ќе биде, ќе видиме.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
596
Поени од реакции
652
se kaete li so glasavte za levica? izigrani li se osekate? :D firercevo od 1.65 ke si leci frustracii u sobranie, ama so 2 pratenika ke puka pa so 10 sig ke se misli deka e stalin.
Не, многу сме горди што му реметиме на сдсмороните, допрва почнува. :D Ништо од решение од работа а ? Тих
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
4.131
Поени од реакции
5.413
se kaete li so glasavte za levica? izigrani li se osekate? :D firercevo od 1.65 ke si leci frustracii u sobranie, ama so 2 pratenika ke puka pa so 10 sig ke se misli deka e stalin.
Ма какво каење... допрва Левица ќе се гради.

Секако беше најдобра опција (ТРЕТА), за разлика од ВМРО и СДСМ.
 
На врв Bottom