Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама два избори по ред се иде со мантрата „Не го ситнете отпорот“. Пред 4 години сдсм, сега вмро кукаат дека Димче им украл пратеници. Абе... :)
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.309
Поени од реакции
19.663
Не знам колку е точно.

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.539
Прегледај го приврзокот 259057


Сарче бе :(
Добро е што е лезбејка па немам некои шанси.
Не дека ќе имав да не беше, но нејсе...
Нормално е ова за Сарчето, инаку ќе секнат парите од ЕУ и работните понуди кои ги добива.А најјако од се е шо секогаш се буни кога ДУИ ќе направи нешто од типот пукање на прослава, шверцери во МНТ.Сами себе се убиваат у поим.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не знам колку е точно.

Четири пати досега сум член/претседател на избирачки одбор и четири пати ги проверувам податоците кои ги објавуваат од моето избирачко место.
Ниту еднаш не биле ставени погрешни податоци од тоа што сум го просведочил.

Ова секако не значи дека на некое од другите 3500 избирачки места, некој не прави малверзации :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.539
Мене ми е некаков фактор пошо е слатка и талентирана актерка а и денсерка.
Далеку од тоа дека не е убава и слатка ама она ти е доказ дека не е се во убавината.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840




Глеам веќе е ставено тука, само вака појасно да се види. Има голем интерес за саботирање на Левица, и тоа не само Мурто и Курто, псоериозни структури од нив, куклените мајстори се во игра :icon_lol:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570




Глеам веќе е ставено тука, само вака појасно да се види. Има голем интерес за саботирање на Левица, и тоа не само Мурто и Курто, псоериозни структури од нив, куклените мајстори се во игра :icon_lol:
Викаш ВМРО-ДПМНЕ дозволиле во избирачко место во кое водат 3:1 да изгубат, само за да ја саботираат Левица?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Ти ги нарече овци другиве околу Апасиев иако не дале причина за тоа до сега, а јас комплимент ти дадов шоп (широко образован паланчанец)
Нека не те боли вистината дека се шитнавте за лажни ветувања и по некое работно место..
Не можеш да генерализираш. Јас сигурно не сум се шитнал за никакво работно место, ниту ми треба. А тоа што ВМРО ја запостави Крива Паланка и ништо не изгради, не е моја грешка. Сегашниве ги замачкаа очите на гласачите со тенок слој асфалт, па резултатот беше очекуван. Има многу да се пишува, ама не е темата за нив, темата е за Левица, а пред два дена Апасиев објави таква глупост на ФБ, што секој кој ја прочитал се запрашува дали знае што пишува.
Четири пати досега сум член/претседател на избирачки одбор и четири пати ги проверувам податоците кои ги објавуваат од моето избирачко место.
Ниту еднаш не биле ставени погрешни податоци од тоа што сум го просведочил.

Ова секако не значи дека на некое од другите 3500 избирачки места, некој не прави малверзации :)
Истото можам и јас да го кажам. Сум бил член, набљудувач, па и кога не сум таму, ги знам резултатите на избирачкото место. Секогаш биле во ред.
Автоматски споено мислење:





Глеам веќе е ставено тука, само вака појасно да се види. Има голем интерес за саботирање на Левица, и тоа не само Мурто и Курто, псоериозни структури од нив, куклените мајстори се во игра :icon_lol:
Страната не е во ред. Отвораш едно гласачко место, се јавуваат податоци од друго. Погледајте ги бројките, ќе ви биде јасно.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Викаш ВМРО-ДПМНЕ дозволиле во избирачко место во кое водат 3:1 да изгубат, само за да ја саботираат Левица?
На локалните имаа убав есап СДСМ и ДПМНЕ на поедини гласачки места, за ова сега со Левица рано е да се каже, да се надеваме е технички пропуст.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
На локалните имаа убав есап СДСМ и ДПМНЕ на поедини гласачки места, за ова сега со Левица рано е да се каже, да се надеваме е технички пропуст.
Еден куп технички пропусти има ДИК. Мора да падне глава таму. Ама тие технички пропусти ќе ги исправат партиите, кои имаат копија од записниците. И тешко дека ќе сменат нешто драстично во големата слика.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
Еден куп технички пропусти има ДИК. Мора да падне глава таму. Ама тие технички пропусти ќе ги исправат партиите, кои имаат копија од записниците. И тешко дека ќе сменат нешто драстично во големата слика.
Ова се повеќе од пропусти, или е идиотизам или обид за фалсификат.
Најпаметно е пешки да се поминат сите податоци сега, и да се одложи конечната распределба на мандатите дури не се заврши цела работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom