Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
10 јули 2019
Мислења
88
Поени од реакции
67
Колку сте жални не ми се верува.

Од една страна цмиздрите дека владата цензурирала медиуми и квичите за оној вистиномерот на фејсбук а од друга страна ми бришете (читај цензурирате) коментари. Па свесни ли сте дека во 90% од постовите на апасиев има некоја тешка пцовка наменета кон некого а вие моите коментари во кој што имаше содржина многу поблага од она што го пишува левица на фејсбук ми ги избришавте. Какви лицемери сте :lolzz:. На толку улижување на Кина одма почнавте нејзините тактики за цензурирање да ги користите на форумов ама битно апасијата ќе си пишува дека децата крв ќе ви плукаат (y)

Лицемерие на најјако
Пицаизли
 
Член од
1 март 2021
Мислења
232
Поени од реакции
483
Колку сте жални не ми се верува.

Од една страна цмиздрите дека владата цензурирала медиуми и квичите за оној вистиномерот на фејсбук а од друга страна ми бришете (читај цензурирате) коментари. Па свесни ли сте дека во 90% од постовите на апасиев има некоја тешка пцовка наменета кон некого а вие моите коментари во кој што имаше содржина многу поблага од она што го пишува левица на фејсбук ми ги избришавте. Какви лицемери сте :lolzz:. На толку улижување на Кина одма почнавте нејзините тактики за цензурирање да ги користите на форумов ама битно апасијата ќе си пишува дека децата крв ќе ви плукаат (y)

Лицемерие на најјако
Пицаизли
Во 90% од постовите на Апасиев има вистина, тоа ве боли.
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
88
Поени од реакции
67
Во 90% од постовите на Апасиев има вистина, тоа ве боли.
Кои сме тоа “ние”? Дај прекинете со овој беден македонски менталитет, “ако си против едната пртија, мора да си во другата”. Ако вие се квалификувате во тоа стадо и мора во секој момент да се идентификувате со некоја партија, немора тоа да ми го наметнувате и мене. Многу се лажеш ако мислиш дека ќе го бранам зајко или мицко.

Ама за вас (партиските ботчиња) научна фантастика е да критикуваш некоја партија/политичар, без ти да си фан ма другата партија.

Ех бе македонче...
 
Член од
1 март 2021
Мислења
232
Поени од реакции
483
Кои сме тоа “ние”? Дај прекинете со овој беден македонски менталитет, “ако си против едната пртија, мора да си во другата”. Ако вие се квалификувате во тоа стадо и мора во секој момент да се идентификувате со некоја партија, немора тоа да ми го наметнувате и мене. Многу се лажеш ако мислиш дека ќе го бранам зајко или мицко.

Ама за вас (партиските ботчиња) научна фантастика е да критикуваш некоја партија/политичар, без ти да си фан ма другата партија.

Ех бе македонче...
Не станува збор за партија туку за здрав разум, не планирам да се објаснувам, само да си знаете, а веројатно и го чуствувате тоа дека страдална ви е иднината :)
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
88
Поени од реакции
67
Не станува збор за партија туку за здрав разум, не планирам да се објаснувам, само да си знаете, а веројатно и го чуствувате тоа дека страдална ви е иднината :)
Не ме чудиш. Такви сте си вие левичарските ботчиња, немате простор за различно размислување, или ќе биде по ваше или ќе висиш нема друго:oleee:

Фаќај првиот лет и право во северна кореа кај ким јонг ун
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.434
Поени од реакции
768
Вториот ботљак ставен на ignore.

За сега 2 бота, идемо даље :)
Автоматски споено мислење:

немате простор за различно размислување
Кое различно размислување бе боту. Тоа се факти дека државата ни тоне. Какво различно размислување да имам? Да не зборам што 20 и кусур години не ебат у здрав мозок? Да имаше нешто позитивно да се кажеше ќе кажевме, ама НЕМА. Мито, корупција, криминали, народот се мачи за пусти 200 евра плата. А каде се вакцините?!?!? Провизија, само сакаат пари да си лапнат. Народот секојдневно гине, умираат невини животи. А криминал, тендерчиња и не ти знам што не.

Ние сме рекордери и по инфраструктура, еве веќе 9-та година се мачиме еден автопат од Охрид до Кичево за мочани 57 километри. За другото да не зборам.

Ова се факти, од фактите нема бегање.

Да имаше нешто позитивно да се збореше ќе зборевме, ама НЕМАААА.
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20210327-183527_Instagram.jpg
Поздрав до ботовите и типците што викаат:
Да бе нема шанси левица 10 пратеника да собере, хахахахаха левица ќе правела власт...
 
Последно уредено:
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.515
Поени од реакции
2.090
^ Младиве што си имаат оформено свој став без некој друг да има влијание, гласа за Левица и тоа е факт. Проблемот е што недокваканине старци го креваат рејтингот на СДС и ВМРО кои кај младиве па не може да парираат. Тоа за Левица е предност која ќе дојде на површина на подолги стази.

Децава што се 18-25 години 70% ја симпатизираат Левица и би гласале за неа. Остатокот од 30% се мрсулковци кои гласаат поради клиентелистичкиот менталитет на нивните родители.

Мене искрено ми се гади од младо, убаво, перспективно дете кое е активист во вмро а уште повеќе во сдс.:sick::sick:
 
Член од
1 март 2021
Мислења
232
Поени од реакции
483
Не ме чудиш. Такви сте си вие левичарските ботчиња, немате простор за различно размислување, или ќе биде по ваше или ќе висиш нема друго:oleee:

Фаќај првиот лет и право во северна кореа кај ким јонг ун
Ете така убаво кажа, значи си знаете што ве чека, готови сте, ве ебавме!!!
Ќе висите сите! :icon_lol:
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Левица има голем рејтинг да кај младите ама дента кога ќе влезе во коалција со дуи или друга балистичка партија толку ќе биде од тој рејтинг....
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.434
Поени од реакции
768
Левица има голем рејтинг да кај младите ама дента кога ќе влезе во коалција со дуи или друга балистичка партија толку ќе биде од тој рејтинг....
Мислиш ти до толку се они во коалиција со дуи да влезат? Тогаш сами ке си нанесат штета. Не е будала апасиев.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
122
Поени од реакции
101
Мислиш ти до толку се они во коалиција со дуи да влезат? Тогаш сами ке си нанесат штета. Не е будала апасиев.
Реков дуи или друга балистичка партија... и да мислам дека еден ден ќе коалицираат....
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.561
Поени од реакции
6.145
Најчесто асалните веќе имаат друга работа и се помалку сакаат да се пикнат во политика. А од тие што сами се пикаат со чест на исклучоци, ама не би ги ставил ни во асални ни во чесни..
Тоа дека голем дел не сакаат да влезат во политика е точно

Инаку советничкото место е дополнителен ангажман не е примарна работа (90% од нив си имаат др работи), редно време е да влезат во тие совети чесни луѓе без чиј глас нема да можат да поминат лудачки дупови од типот огромни згради без зеленило и паркови, соодветен број паркинг места и сл глупости
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
9.659
Поени од реакции
15.702
Да не зборам што 20 и кусур години не ебат у здрав мозок? Да имаше нешто позитивно да се кажеше ќе кажевме, ама НЕМА. Мито, корупција, криминали, народот се мачи за пусти 200 евра плата. А каде се вакцините?!?!? Провизија, само сакаат пари да си лапнат. Народот секојдневно гине, умираат невини животи. А криминал, тендерчиња и не ти знам што не.
...од каде знаеш ти што било уназад 20 години и кој те „еб-ел„ тебе во здрав мозок, па знаеш хронолошки што како? колку години си имал тогаш или подобро речено уште не си постоел, си бил во план да те направат!
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.561
Поени од реакции
6.145
Левица има голем рејтинг да кај младите ама дента кога ќе влезе во коалција со дуи или друга балистичка партија толку ќе биде од тој рејтинг....
90% од ние што гласаме за Левица знаеме дека големи се шансите да мора и Албанска партија да биде во таа коалиција

И лично јас не гледам никаков проблем во тоа да учествуваат во влада бидејки има и доста Албанци во државата. Но проблем е кога они се главни во таа влада како во моментов со владата на Муртињо, кога за нив не важат законите, кога штанцаат фалц дипломи и никој не ги чепка итн. Значи Левица ќе добие глас и нема да го изгуби сигурно ако влезе во коалиција со некоја од нив, ама ако ги толерира и замижува пред нивните криминали и глупости толку ќе биде од подршката
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.928
Поени од реакции
6.004
^ Младиве што си имаат оформено свој став без некој друг да има влијание, гласа за Левица и тоа е факт. Проблемот е што недокваканине старци го креваат рејтингот на СДС и ВМРО кои кај младиве па не може да парираат. Тоа за Левица е предност која ќе дојде на површина на подолги стази.

Децава што се 18-25 години 70% ја симпатизираат Левица и би гласале за неа. Остатокот од 30% се мрсулковци кои гласаат поради клиентелистичкиот менталитет на нивните родители.

Мене искрено ми се гади од младо, убаво, перспективно дете кое е активист во вмро а уште повеќе во сдс.:sick::sick:
Левица ке ги собере неутралните а меѓу нив има од сите генерации
немој да се лажеш дека само старциве гласаат за вмро и сдсм кога огромен е бројот на млади партиските војници у полиција, водовод и остали државни институции кои си ја бранат таканаречената популарана работна позиција “клати врата зимај плата”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom